162925-2026 - Wettbewerb
Polen – Komplett- oder Teilbauleistungen im Hochbau sowie Tiefbauarbeiten – Budowa kompleksu oświatowo – warsztatowego dla Zespołu Szkół Budowlanych w Zakopanem na działkach ewidencyjnych nr 112/1, 112/4, 113/2, 114/9 obręb 5 w Zakopanem
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Bauleistungen - Dienstleistungen - Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Budowa kompleksu oświatowo – warsztatowego dla Zespołu Szkół Budowlanych w Zakopanem na działkach ewidencyjnych nr 112/1, 112/4, 113/2, 114/9 obręb 5 w Zakopanem
Beschreibung: 1. Przedmiot niniejszego zamówienia obejmuje budowę w formule „zaprojektuj i wybuduj” kompleksu oświatowo – warsztatowego o wysokim standardzie tworzącego wyspecjalizowane i innowacyjne zaplecze dydaktyczne i warsztatowe dla Zespołu Szkół Budowlanych w Zakopanem. Budynek oświatowo - warsztatowy będzie połączony z istniejącą salą gimnastyczną oraz z przewidzianym do przebudowy i częściowej rozbiórki budynkiem dawnego internatu. W ramach inwestycji wykonać należy: nowy budynek dydaktyczny z częścią warsztatową z urządzeniami budowlanymi, przebudować kanalizację sanitarną, deszczową, instalację wodociągową, należy wybudować instalację oświetlenia zewnętrznego należy wykonać nawierzchnie utwardzone oraz rozbiórkę istniejących budynków: warsztatów, wykańczalni, „harcówki” oraz częściowej rozbiórki internatu. 2. Szczegółowy opis przedmiotu niniejszego zamówienia określa sporządzony dla przedmiotowego zadania inwestycyjnego Program Funkcjonalno-Użytkowy [zwany dalej także „PFU”], który stanowi Załącznik nr 10 do SWZ. 3. Warunki wykonania zamówienia zawarte są w projekcie umowy, który stanowi Załącznik nr 8 do SWZ. 4. Pozostałe warunki zostały opisane w punkcie 4 przedmiotowej SWZ. 5. Ustala się następujące etapy realizacji prac: Etap I – Minimalny zakres robót podlegający rozliczeniu w ramach Etapu I polega na wykonaniu projektu budowlanego wraz z niezbędnymi opiniami, uzgodnieniami, pozwoleniami niezbędnymi do uzyskania decyzji zatwierdzającej projekt budowlany oraz udzielającej pozwolenia na budowę. Wykonanie kompletnej dokumentacji wykonawczej wszystkich branż, projektu aranżacji i wyposażenia wnętrz, przedmiaru robót, kosztorysu wykonawczego, specyfikacji technicznej wykonania i odbioru robót budowlanych oraz uzyskanie w imieniu Zamawiającego prawomocnej decyzji zatwierdzającej projekt budowlany oraz udzielającej pozwolenia na budowę. Zakres prac projektowych obejmuje w szczególności: 1) opracowanie mapy do celów projektowych, 2) opracowanie dokumentacji geotechnicznej, 3) opracowanie szczegółowego projektu koncepcyjnego w oparciu o projekt koncepcyjny stanowiący załącznik programu funkcjonalno-użytkowego oraz uzyskaniu pisemnej akceptacji Zamawiającego w zakresie zgodności z programem funkcjonalno-użytkowym oraz pozostałymi wymaganiami Zamawiającego, 4) dokonanie uzgodnień rozwiązań projektowych z Konserwatorem Zabytków, 5) opracowanie projektów rozbiórek istniejących obiektów przewidzianych do rozbiórki, 6) opracowanie projektu gospodarki zielenią wraz z uzyskaniem w imieniu Zamawiającego decyzji administracyjnych wyrażających zgodę na niezbędne wycinki, 7) opracowanie projektu budowlanego w zakresie niezbędnym do uzyskania zatwierdzenia projektu i decyzji o pozwoleniu na budowę, w tym: a) opracowanie projektu zagospodarowania terenu wraz z niezbędnymi uzgodnieniami, b) opracowanie projektu architektoniczno – budowlanego wraz z niezbędnymi uzgodnieniami, 8) uzyskanie zatwierdzenia projektu i decyzji o pozwoleniu na budowę, 9) uzyskanie wszelkich niezbędnych warunków technicznych, 10) opracowanie informacji dotyczącej bezpieczeństwa i ochrony zdrowia, 11) opracowanie projektu technicznego, 12) zgłoszenie robót budowlanych niewymagających pozwolenia na budowę, 13) opracowanie projektu wykonawczego całego zamierzenia budowlanego we wszystkich branżach, 14) opracowanie projektu aranżacji i wyposażenia wnętrz, 15) opracowanie projektów technologicznych sal i pracowni, 16) opracowanie przedmiarów robót, 17) opracowanie kosztorysów wykonawczych, 18) opracowanie specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych, 19) opracowanie zbiorczych zestawień planowanych kosztów inwestycji. Szczegółowe wymagania Zamawiającego dotyczące zawartości dokumentacji projektowej oraz zasad współpracy przy opracowywaniu dokumentacji projektowej zostały opisane w PFU. Na każdym etapie opracowania dokumentacji projektowej Wykonawca zobowiązany jest do konsultacji z Zamawiającym w celu uzyskania akceptacji zastosowanych rozwiązań projektowych, w szczególności: 20) opracowanego szczegółowego projektu koncepcyjnego w oparciu o projekt koncepcyjny stanowiący załącznik programu funkcjonalno-użytkowego oraz uzyskaniu pisemnej akceptacji Zamawiającego w zakresie zgodności z programem funkcjonalno-użytkowym oraz pozostałymi wymaganiami Zamawiającego, 21) opracowanego projektu budowlanego w zakresie niezbędnym do uzyskania zatwierdzenia projektu i decyzji o pozwoleniu na budowę, w tym: a) opracowanego projektu zagospodarowania terenu wraz z niezbędnymi uzgodnieniami, b) opracowanego projektu architektoniczno – budowlanego wraz z niezbędnymi uzgodnieniami, 22) opracowanego projektu aranżacji i wyposażenia wnętrz, 23) opracowanych projektów technologicznych sal. Ponadto autor dokumentacji projektowej zobowiązany będzie do pełnienie nadzoru autorskiego polegającego na stwierdzaniu w trakcie realizacji inwestycji zgodności z dokumentacją projektową, uzgadnianiu możliwości wprowadzania rozwiązań zamiennych w stosunku do przewidzianych w dokumentacji projektowej jak również kwalifikacji zmian wprowadzonych w trakcie realizacji projektu budowlanego oraz uczestniczeniu w radach budowy zwoływanych przez Zamawiającego (nadzór autorski nie wstrzymuje wypłaty należnego wynagrodzenia za wykonanie Etapu I). Płatność częściowa po wykonaniu Etapu I - nie więcej niż 4 % kwoty całości zadania. Etap II – Minimalny zakres robót podlegający rozliczeniu w ramach Etapu II polega na wykonaniu wszystkich prac przygotowawczych związanych z organizacją robót budowlanych, w tym m.in. zagospodarowanie terenu budowy, roboty rozbiórkowe budynków: części internatu, warsztatów, wykańczalni oraz „harcówki”. Wycinka drzew kolidujących z inwestycją z wywozem drewna w miejsce wskazane przez inwestora. Płatność częściowa po wykonaniu Etapu II – nie więcej niż 6 % kwoty całości zadania. Pozostała część opisu przedmiotu zamówienia znajduje się poniżej w części dotyczącej informacji dodatkowych niniejszego ogłoszenia.
Interne Kennung: ZP.272.7.2026
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Bauleistungen
Zusätzliche Art des Auftrags: Dienstleistungen, Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 45200000 Komplett- oder Teilbauleistungen im Hochbau sowie Tiefbauarbeiten
Zusätzliche Einstufung (cpv): 45214220 Bau von weiterführenden Schulen, 71220000 Architekturentwurf, 71000000 Dienstleistungen von Architektur-, Konstruktions- und Ingenieurbüros und Prüfstellen, 71221000 Dienstleistungen von Architekturbüros bei Gebäuden, 71222000 Dienstleistungen von Architekturbüros bei Freianlagen, 71223000 Dienstleistungen von Architekturbüros bei raumbildenden Ausbauten, 71240000 Dienstleistungen von Architektur- und Ingenieurbüros sowie planungsbezogene Leistungen, 71242000 Entwurf und Gestaltung, Kostenschätzung, 71244000 Kalkulation und Überwachung der Kosten, 71248000 Projektaufsicht und Dokumentation, 71250000 Dienstleistungen von Architektur- und Ingenieurbüros sowie Vermessungsdienste, 71300000 Dienstleistungen von Ingenieurbüros, 71313400 Umweltfolgenabschätzung im Bau, 71313410 Risiko- und Gefahrenabschätzung im Bau, 71313420 Umweltnormen für den Bau, 71320000 Planungsleistungen im Bauwesen, 71330000 Verschiedene von Ingenieuren erbrachte Dienstleistungen, 71420000 Landschaftsgestaltung, 71541000 Projektmanagement im Bauwesen, 45000000 Bauarbeiten, 45100000 Baureifmachung, 45110000 Abbruch von Gebäuden sowie allgemeine Abbruch- und Erdbewegungsarbeiten, 45300000 Bauinstallationsarbeiten, 45400000 Baufertigstellung, 45214200 Bauarbeiten für Schulgebäude, 45112710 Landschaftsgärtnerische Bauleistungen für Grünanlagen, 45223200 Bauliche Anlagen, 45231300 Bauarbeiten für Wasser- und Abwasserrohrleitungen, 45233120 Straßenbauarbeiten, 45233200 Diverse Oberbauarbeiten, 45233222 Straßenpflaster- und Asphaltarbeiten, 45310000 Installation von elektrischen Leitungen, 45311200 Elektroinstallationsarbeiten, 45330000 Installateurarbeiten, 45331100 Installation von Zentralheizungen, 45331200 Installation von Lüftungs- und Klimaanlagen, 45332200 Wasserinstallationsarbeiten, 45332300 Verlegen von Abwasserleitungen, 42642100 Werkzeugmaschinen für die Bearbeitung von Holz
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Budowa kompleksu oświatowo – warsztatowego dla Zespołu Szkół Budowlanych w Zakopanem
Beschreibung: 1. Przedmiot niniejszego zamówienia obejmuje budowę w formule „zaprojektuj i wybuduj” kompleksu oświatowo – warsztatowego o wysokim standardzie tworzącego wyspecjalizowane i innowacyjne zaplecze dydaktyczne i warsztatowe dla Zespołu Szkół Budowlanych w Zakopanem. Budynek oświatowo - warsztatowy będzie połączony z istniejącą salą gimnastyczną oraz z przewidzianym do przebudowy i częściowej rozbiórki budynkiem dawnego internatu. W ramach inwestycji wykonać należy: nowy budynek dydaktyczny z częścią warsztatową z urządzeniami budowlanymi, przebudować kanalizację sanitarną, deszczową, instalację wodociągową, należy wybudować instalację oświetlenia zewnętrznego należy wykonać nawierzchnie utwardzone oraz rozbiórkę istniejących budynków: warsztatów, wykańczalni, „harcówki” oraz częściowej rozbiórki internatu. 2. Szczegółowy opis przedmiotu niniejszego zamówienia określa sporządzony dla przedmiotowego zadania inwestycyjnego Program Funkcjonalno-Użytkowy [zwany dalej także „PFU”], który stanowi Załącznik nr 10 do SWZ. 3. Warunki wykonania zamówienia zawarte są w projekcie umowy, który stanowi Załącznik nr 8 do SWZ. 4. Pozostałe warunki zostały opisane w punkcie 4 przedmiotowej SWZ.
Zusätzliche Art des Auftrags: Dienstleistungen
Zusätzliche Art des Auftrags: Lieferleistungen