162934-2026 - Wettbewerb
Polen – Softwarepaket für Vernetzung, Internet und Intranet – Postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego o wartości powyżej 216 000 euro na dostawę segmentacji sieci IT w ramach projektu pn.: „Rozwój usług cyfrowych w Wojewódzkim Wielospecjalistycznym Centrum Onkologii i Traumatologii im. M. Kopernika w Łodzi”.
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung - Änderungsbekanntmachung
Lieferleistungen - Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelPostępowanie o udzielenie zamówienia publicznego o wartości powyżej 216 000 euro na dostawę segmentacji sieci IT w ramach projektu pn.: „Rozwój usług cyfrowych w Wojewódzkim Wielospecjalistycznym Centrum Onkologii i Traumatologii im. M. Kopernika w Łodzi”.
BeschreibungPrzedmiotem zamówienia jest wykonanie przez Wykonawcę modernizacji sieci LAN Zamawiającego obejmującej dostawę i wdrożenie nowoczesnych rozwiązań sieciowych zapewniających pełną segmentację sieci wewnętrznej Zamawiającego prowadzącą do podniesienia poziomu bezpieczeństwa dostępu do zasobów IT Zamawiającego. Przedmiot zamówienia obejmuje dostawę urządzeń sieciowych oraz systemów sieciowych (Infrastruktura Techniczna) wraz z realizacją usług towarzyszących, niezbędnych do prawidłowego uruchomienia i użytkowania sprzętu, zgodnie z wymaganiami Zamawiającego. Szczegółowy zakres składający się na Przedmiot Umowy oraz zasady ich wykonywania, z podziałem na Etapy, określa Załącznik nr 2 – Opis przedmiotu zamówienia oraz Umowa i Załączniki do Umowy.
Interne KennungNZP.272.9.2026
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtja
Begründung des beschleunigten VerfahrensZgodnie z art. 138 ust. 1 ustawy Pzp, termin składania ofert nie może być krótszy niż 35 dni od dnia przekazania ogłoszenia o zamówieniu Urzędowi Publikacji Unii Europejskiej, tym nie mniej, zgodnie z art. 138 ust. 2 pkt 2 ustawy Pzp, Zamawiający może wyznaczyć termin składania ofert krótszy niż termin określony w ust. 1, nie krótszy jednak niż 15 dni od dnia przekazania ogłoszenia o zamówieniu Urzędowi Publikacji Unii Europejskiej, jeżeli zachodzi pilna potrzeba udzielenia zamówienia i skrócenie terminu składania ofert jest uzasadnione. Skrócenie terminu możliwe jest w następujących przypadkach: 1) opublikowania wstępnego ogłoszenia informacyjnego, o którym mowa w art. 89, o ile zawierało ono wszystkie informacje wymagane dla ogłoszenia o zamówieniu, w zakresie, w jakim były one dostępne w chwili publikacji wstępnego ogłoszenia informacyjnego, które zostało przekazane do publikacji Urzędowi Publikacji Unii Europejskiej lub zamieszczone na stronie internetowej zamawiającego na co najmniej 35 dni i nie więcej niż 12 miesięcy przed dniem przekazania ogłoszenia o zamówieniu Urzędowi Publikacji Unii Europejskiej; 2) jeżeli zachodzi pilna potrzeba udzielenia zamówienia i skrócenie terminu składania ofert jest uzasadnione. W ocenie Zamawiającego, będącej wynikiem wnikliwej analizy całokształtu okoliczności faktycznych i prawnych towarzyszących rozpatrywanemu zamówieniu, w istocie zachodzi pilna potrzeba udzielenia tego zamówienia, przy czym skrócenie terminu składnia ofert w odnośnym postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego jest całkowicie uzasadnione. Tym samym, za spełnione należy uznać przesłanki, od których zależy możliwość skorzystania z uprawnienia do skrócenia terminu składania ofert w przetargu nieograniczonym na realizację zadań: - „Integracja i rozbudowa systemów informatycznych szpitala”, - „Digitalizacja dokumentacji medycznej”. W świetle powyższych przepisów Zamawiający zdecydował się zastosować art. 138 ust. 2 pkt 2 Pzp w zakresie przeprowadzenia postępowania przetargowego pn. „Segmentacja sieci IT” w ramach realizacji projektu „Rozwój usług cyfrowych w Wojewódzkim Wielospecjalistycznym Centrum Onkologii i Traumatologii im. M. Kopernika w Łodzi” skrócił termin składania ofert do 15 dni od dnia przekazania ogłoszenia o zamówieniu Urzędowi Publikacji Unii Europejskiej. Ww. zadanie jest objęte dotacją pochodzącą z Krajowego Planu Odbudowy i Zwiększania Odporności (KPO), na podstawie wyników naboru nr KPOD.07.03-IP.10-001/25 w ramach inwestycji D1.1.2 „Przyspieszenie procesów transformacji cyfrowej ochrony zdrowia poprzez dalszy rozwój usług cyfrowych w ochronie zdrowia” ogłoszonych przez Ministerstwo Zdrowia. Zgodnie z warunkami otrzymania dotacji Zamawiający zobowiązany jest do rozliczenia wydatków poniesionych z tytułu realizacji przedmiotowego zamówienia do dnia 31.05.2026 r. Zatem, pilna potrzeba udzielenia zamówienia oraz związane z tym skrócenie terminu składania ofert w wszczętym postępowaniu wynika z konieczności zagwarantowania zrealizowania zamówień objętych dotacją i ich prawidłowego rozliczenia. Biorąc pod uwagę wieloletnie doświadczenia Zamawiającego dotyczące realizacji podobnych zamówień oraz obecnie obowiązujące realia rynkowe Zamawiający uważa, że nie jest możliwe skrócenie terminu realizacji zamówienia, gdyż wiązałoby to się ze zmianami dotyczącym charakterystyki przedmiotu zamówienia, a to mogłoby wpłynąć na konkurencyjność ofert, a w skrajnym przypadku doprowadzić do braku ofert i do unieważnienia postępowania. Brak realizacji zamówienia w terminie do 31.05.2026 r. uznane będzie przez MZ za wydatek niekwalifikowany i niewykonanie zakresu rzeczowego dotacji, co z kolei narazi Zamawiającego na niekorzystne skutki finansowe i organizacyjne. Mając powyższe na uwadze, wskazane okoliczności należy zakwalifikować jako względy organizacyjne oraz ważny interes Zamawiającego, które to mieszczą się w zakresie pojęcia „pilnej potrzeby udzielenia zamówienia” zawartego w art. 138 ust. 2 pkt 2 ustawy Pzp,
Zweck
Art des AuftragsLieferleistungen
Zusätzliche Art des AuftragsDienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 48200000 Softwarepaket für Vernetzung, Internet und Intranet
Zusätzliche Einstufung (cpv): 48800000 Informationssysteme und Server, 32400000 Netzwerke
5. Los
LosLOT-0001
Interne KennungPakiet nr 1