See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Letnie i zimowe utrzymanie dróg, ulic, placów, skwerów, ciągów pieszych, dróg rowerowych, Utrzymanie zieleni i zakładanie terenów zielonych, Konserwacja oznakowania pionowego - 3 części
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest całoroczne świadczenie usług w zakresie ręcznego i mechanicznego utrzymania czystości na terenie miasta Grójec i obejmuje: a) mechaniczne pozimowe oczyszczanie miasta (zamiatanie); b) mechaniczne letnie oczyszczanie miasta (zamiatanie); c) interwencyjne odmulanie i odchwaszczanie bezpieczników i wysepek; d) utrzymanie czystości na terenach zielonych pasów drogowych, terenów osiedlowych, pętli autobusowych; e) opróżnianie koszy ulicznych (w tym również z terenów publicznych Gminy); f) opróżnianie koszy na przystankach komunikacji miejskiej, zamontowanych na wiacie przystankowej lub słupku przystankowym; g) mycie koszy; h) konserwacja i malowanie koszy; i) mycie, konserwacja i malowanie ławek wraz z ich drobnymi naprawami; j) pozimowe, interwencyjne oraz letnie oczyszczanie chodników, dróg wewnętrznych, ciągów pieszych i parkingów na terenach wewnątrz-osiedlowych i innych powierzchni utwardzonych, k) oczyszczanie przystanków komunikacji miejskiej oraz pętli autobusowych wraz z dojściami do nich; l) dwa razy w roku oczyszczanie słupów ogłoszeniowych z plakatów, m) Przed świętem Wszystkich Świętych tj. do dnia 31.10. (każdego roku obowiązywania umowy) sprzątanie ul. Ogrodowej, ul. Mszczonowskiej, ul. Willowej, ul. Mogielnickiej oraz terenów wokół cmentarzy. n) utrzymanie czystości i porządku: • Park miejski wraz z terenem pomiędzy GOK a PKS, • skwer przy ul. Poświętne i ul. ks. P. Skargi, • skwer ul. Laskowa przy bazie PKS (usuwanie odpadów, wywóz liści, zamiatanie alejek, sprzątanie opadłych gałęzi, mycie (w sezonie lęgowym ptaków dwa razy w tygodniu), konserwacja i malowanie ławek; • w parku odśnieżanie i posypywanie piaskiem w okresie zimowym alejek; • sprzątanie wieńców i zniczy sprzed pomnika J. Piłsudskiego i sprzed pomnika na Placu Wolności w terminie do dwóch tygodni, czyszczenie płyty; • mycie pomników J. Piłsudskiego i pomnika na Placu Wolności przed większymi świętami, tj. 1 maja, 15 sierpnia, etc.); o) likwidacja dzikich wysypisk śmieci; p) likwidacja dzikich wysypisk śmieci z rekultywacją; q) montaż tablic informacyjnych „zakaz zaśmiecania terenu” r) usuwanie odpadów zgromadzonych w wyniku prowadzonych społecznych akcji sprzątania terenów, s) prace interwencyjne w zakresie utrzymania czystości; t) pogotowie czystościowe. Codzienne sprzątanie pasów drogowych, placów, rabat, zatok parkingowych, parkingów i skwerów odbywa się zgodnie z wykazem w OPZ. 2. Sprzątanie miasta w okresie zimowym tj. od dnia 1 stycznia do 15 kwietnia oraz 1 listopada do 31 grudnia każdego roku obowiązywania umowy będzie polegało na: a) W przypadku wystąpienia oblodzenia lub opadów śniegu w ww. okresie należy rozpocząć odśnieżanie i posypywanie piaskiem, pasa o szerokości 1,20 m ciągów pieszych przy ulicach określonych w OPZ. Należy odśnieżyć wszystkie przejścia dla pieszych na terenie miasta. b) Po sezonie zimowym pojemniki na piasek Spółka składuje na terenie magazynowania w celu konserwacji (mycie, malowanie, zabezpieczenie). Przed rozpoczęciem akcji zima 2025/2026 (do 31.10.2025 r.) i odpowiednio w kolejnych sezonach tj. 2026/2027, 2027/2028, 2028/2029 (do 31.10 każdego kolejnego roku) Spółka rozstawia pojemniki w poniższych lokalizacjach oraz napełnia je mieszanką z piasku z solą 20%: - wykaz ulic zgodnie z OPZ. c) c) W przypadku wystąpienia śliskości lub intensywnego opadu śniegu w dni świąteczne, Spółka wykonuje niezwłocznie usługę odśnieżania i posypywania ciągów pieszych oraz przejść dla pieszych.
Vorherige Bekanntmachung: 750512-2024
Interne Kennung: WI.271.43.2024.KOI
Verfahrensart: Verhandlungsverfahren ohne Aufruf zum Wettbewerb
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90610000 Straßenreinigung und Straßenkehrdienste
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Utrzymanie zieleni i zakładanie terenów zielonych.
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest świadczenie usług w zakresie zakładania i utrzymywania terenów zieleni na terenie Miasta Grójec. Zakres obowiązków obejmuje: bieżące utrzymanie porządku i czystości na terenach zieleni, pielęgnacja trawników (koszenie i nawożenie mineralne trawników, zakładanie nowych trawników), pielęgnacja żywopłotów formowanych (cięcie, zakładanie nowych żywopłotów) pielęgnacja drzew i krzewów (cięcia w koronach drzew, usuwanie odrostów na pniach, cięcia krzewów, usuwanie drzew i krzewów wraz z frezowaniem lub karczowaniem pniaków oraz wywozem powstałych odpadów i drewna), pielęgnacja rabat bylinowych i różanych (usuwanie przekwitłych kwiatów, nawożenie, zakładanie nowych rabat) sadzenie i przesadzanie drzew, krzewów i kwiatów sezonowych, usuwanie złomów i wywrotów, podlewane, opryski na szkodniki i choroby oraz chwasty. Przewidywana do wykonania ilość i krotność usług została określona w załączniku nr 1 Zakres prac obejmuje w szczególności: Bieżące utrzymanie porządku na terenach zieleni oraz wzdłuż ciągów pieszych w obrębie terenów zieleni - codzienne usuwanie odpadów, odchodów zwierzęcych i resztek roślinnych (tj. w szczególności: papierów, szkła, niedopałków papierosów, puszek, kapsli, opakowań z tworzyw sztucznych, odpadów pochodzących z gospodarstw domowych, bieżące usuwanie gałęzi i liści); jednokrotne wygrabienie terenów zieleni w sezonie wiosennym; minimum dwukrotne, a maksimum trzykrotne usunięcie liści z terenów zieleni w sezonie jesiennym. Interwencyjne utrzymanie porządku (każdorazowo zlecone przez Zamawiającego) na terenach zieleni oraz wzdłuż ciągów pieszych w obrębie terenów zieleni - usuwanie odpadów, odchodów zwierzęcych i resztek roślinnych (tj. w szczególności: papierów, szkła, niedopałków papierosów, puszek, kapsli, opakowań z tworzyw sztucznych, odpadów pochodzących z gospodarstw domowych, grabienie oraz usuwanie gałęzi i liści) Pielęgnacja trawników na terenach zieleni: a) koszenie trawników wraz z zebraniem, wywozem (do 2 dni od skoszenia) i zagospodarowaniem skoszonej trawy. Trawniki przycięte na wysokość 3 - 5 cm. b) Nawożenie mineralne c) Zakładanie nowych trawników. d) Oprysk na chwasty Pielęgnacja żywopłotów formowanych: a) cięcie żywopłotów, b) sadzenie krzewów żywopłotowych z zaprawą do połowy gł. ziemią kompost. i podlaniem wodą, c) Opryski na choroby i szkodniki. d) podlewanie Pielęgnacja krzewów: a) cięcia pielęgnacyjne krzewów, b) odchwaszczenie skupin krzewów, c) karczowanie krzewów, d) ściółkowanie korą mis przy krzewach - gr. 5 cm, e) oprysk na choroby i szkodniki f) podlewanie Pielęgnacja drzew (w tym drzew w pasach drogowych): a) przycięcie w pierwszych 3 latach po posadzeniu, b) wykaszanie chwastów i samosiewów - wiek do 10 lat (m2), c) cięcia sanitarne i techniczne drzew, d) cięcia pielęgnacyjne (korygujące, formujące i prześwietlające) koron drzew o średnicy pnia na wysokości 130 cm do 50 cm, 51 - 120 cm, ponad 120 cm, e) usuwanie odrostów na pniach drzew i dolnych gałęzi do wysokości 2 m, f) ścinanie drzew wraz z frezowaniem pniaków przy średnicy pni drzew na wys. 130 cm: (drewno pochodzące z wycinki przechodzi na własność Wykonawcy): do 50 cm, 51-120 cm, ponad 120 cm, g) karczowanie pniaków po ściętych drzewach na głębokość 40 cm z zasypaniem dołu ziemią żyzną przy średnicy pniaków na wysokości ścięcia: do 30 cm, 31 - 60 cm, 61 - 100 cm, ponad 100 cm, h) przesadzanie drzew, i) podlewanie młodych drzew pielęgnacja rabat bylinowych i różanych oraz nasadzeń sezonowych w gruncie i pojemnikach a) usuwanie przekwitłych kwiatów, b) przycinanie, c) odchwaszczanie d) nawożenie mineralne e) oprysk na szkodniki i choroby f) podlewanie Przygotowanie terenów pod nowe nasadzenia: odchwaszczenie, przekopanie, dodanie urodzajnej gleby Sadzenie oraz przesadzanie drzew form piennych i naturalnych z zaprawą dołów do połowy głębokości ziemią kompostową, podlaniem, ustawieniem przy drzewie po 2-3 szt. pali o średnicy min. 5 cm i mocowaniem drzewek taśmą elastyczną. Sadzenie oraz przesadzanie krzewów z zaprawą dołów do połowy głęb. ziemią komp. i podlaniem Sadzenie oraz przesadzanie bylin i róż zaprawą dołów do połowy głęb. ziemią komp. i podlaniem Sadzenie kwiatów sezonowych w gruncie i pojemnikach Rozsypanie kory lub kamienia, montaż maty antychwastowej (przy nowych nasadzeniach materiał po stronie zamawiającego) Dosypanie kory, zrębków czy kamienia w ramach bieżącej pielęgnacji terenów zieleni (materiał po stronie wykonawcy)
Interne Kennung: WI.271.43.2024.KOI-2
Haupteinstufung (cpv): 77310000 Anpflanzungs- und Pflegearbeiten an Grünflächen
Los: LOT-0002
Titel: Konserwacja oznakowania pionowego
Beschreibung: W zakres robót wchodzi: 1. Codzienny przegląd oznakowania; 2. Wymiana zniszczonych i nieczytelnych tablic znaków drogowych na nowe; 3. Bieżąca naprawa uszkodzonych mechanicznie tablic, znaków drogowych oraz innych urządzeń bezpieczeństwa ruchu w pasie drogowym; 4. Okresowe (wiosenne) mycie tablic, znaków drogowych oraz innych urządzeń bezpieczeństwa ruchu drogowego i wiat przystankowych na terenie miasta i gminy w terminie do 15.04.2025r. 5. Interwencyjne, tymczasowe zabezpieczanie awarii i miejsc niebezpiecznych w pasie drogowym; 6. Prowadzenie magazynu materiałowego tablic, słupków oraz innych materiałów do oznakowania. 7. Wykonanie tymczasowego zabezpieczanie awarii i miejsc niebezpiecznych w pasie drogowym skutkujące brakiem ciągłości ruchu, tj. w terminie nie dłuższym niż 2 godziny od jej zaistnienia. 8. Montaż nowego słupka znaku. 9. Montaż nowego słupka ograniczającego. 10. Montaż nowej balustrady.
Interne Kennung: WI.271.43.2024.KOI-3
Haupteinstufung (cpv): 50230000 Reparatur, Wartung und zugehörige Dienste in Verbindung mit Straßen und anderen Einrichtungen