163022-2026 - Ergebnis
Polen – Dienstleistungen in der Forstwirtschaft – Wykonywanie usług z zakresu gospodarki leśnej na terenie Nadleśnictwa Mieszkowice w roku 2026 oraz 2026/2027
Bekanntmachung vergebener Aufträge oder Zuschlagsbekanntmachung – Standardregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelWykonywanie usług z zakresu gospodarki leśnej na terenie Nadleśnictwa Mieszkowice w roku 2026 oraz 2026/2027
BeschreibungSzczegółowy opis przedm. zamówienia zawarty został w SWZ i załącznikach do SWZ. 1)Przedmiotem zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej zgodnie z określeniem w art. 6 ust. 1 pkt. 1 ustawy z dnia 28 września 1991 r. o lasach (tekst jedn.:Dz. U. z 2025 r. poz. 567 – „Ustawa o lasach”) obejmujące prace z zakresu hodowli i ochrony lasu, ochrony przeciwpożarowej, pozyskania i zrywki drewna oraz ochrony przyrody, zagospodarowania turystycznego, utrzymania obiektów leśnych oraz szkółki i nasiennictwa, do wykonania na terenie Nadleśnictwa Mieszkowice w latach 2026 oraz 2026 /2027. Przedmiot zamówienia zostaje podzielony na 8 części("Pakiety").Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawarty jest w Specyfikacji Warunków Zamówienia (SWZ) wraz z załącznikami. 2)Zakres rzeczowy przedmiotu zamówienia obejmuje sumaryczne ilości prac z zakresu hodowli i ochrony lasu, ochrony przeciwpożarowej, pozyskania i zrywki drewna oraz oraz ochrony przyrody, zagospodarowania turystycznego, utrzymania obiektów leśnych oraz szkółki i nasiennictwa wynikające z Załącznika nr 2 do SWZ, na który składają się: Załącznik nr2.1. – planowany rozmiar prac; Załącznik nr2.2.1.-szczegółowy rozmiar prac według grup czynności, czynności i lokalizacji; Załącznik nr2.2.2. -wycena wartości zamówienia dla poszczególnych prac; Załącznik nr2.3.1.– charakterystyka leśnictwa w zakresie pozyskania drewna;Załącznik nr2.3.2. – układ sortymentowy pozyskania drewna w leśnictwie;Załącznik nr2.3.3. – zestawienie odległości i warunków zrywki drewna; Załącznik nr2.3.4. – zestawienie pozycji z dodatkowymi utrudnieniami w zakresie pozyskania i zrywki;Załącznik nr2.3.5. – zestawienie pozycji nieudostępnionych dla pozyskania maszynowego;Załącznik nr2.3.6.– informacja o optymalnej technologii pozyskania drewna (potencjał);Załącznik nr2.3.7.- informacja o optymalnym wariancie pozyskania drewna;Załącznik nr2.4.1. - potencjalne lokalizacje dla pielęgnacji upraw leśnych; Załącznik nr 2.4.2. - zestawienie pozycji nieudostępnionych do odnowień wykonywanych przy pomocy sadzarki. 3)Zakresy rzeczowe zestawione w załącznikach wchodzących w skład Załącznika nr 2 mają charakter szacunkowy.Szczegółowy wykaz adresów leśnych na rok 2027 Zamawiający przekaże Wykonawcy przed rozpoczęciem prac w kolejnym roku,tj. po zatwierdzeniu prowizorium planu finansowo-gospodarczego w terminie do końca roku poprzedzającego kolejny okres realizacji prac. 4)Standardy jakościowe odnoszące się do wszystkich istotnych cech przedmiotu zamówienia określa Załącznik nr 3 do SWZ,na który składają się: Załącznik nr3.1. „Opis standardu technologii wykonawstwa prac leśnych" Załącznik nr3.2.Tabele Parametrów (odrębnie dla każdego z Pakietów) dot. czynności wskazanych w „Opisie standardu technologii wykonawstwa prac leśnych", na który składają się:Załącznik nr3.2.1-Tabela Parametrów dla Pakietu nr 1;Załącznik nr3.2.2-Tabela Parametrów dla Pakietu nr 2;Załącznik nr 3.2.3-Tabela Parametrów dla Pakietu nr 3;Załącznik nr3.2.4-Tabela Parametrów dla Pakietu nr 4;Załącznik nr3.2.5-Tabela Parametrów dla Pakietu nr 5;Załącznik nr 3.2.6-Tabela Parametrów dla Pakietu nr 6;Załącznik nr3.2.7-Tabela Parametrów dla Pakietu nr 7 Załącznik nr3.2.1-Tabela Parametrów dla Pakietu nr 8;Załącznik nr 3.3.-„Opis standardu technologii wykonawstwa prac z zakresu gospodarki szkółkarskiej” (dotyczy Pakietu 5-Leśnictwa: Brochucin, Gozdowice, Szkółka leśna);Załącznik nr 3.4.Tabele Parametru dot. czynności wskazanych w „Opisie standardu technologii wykonawstwa prac z zakresu gospodarki szkółkarskiej " Załącznik nr3.4.1.Tabela Parametrów dla Pakietu nr 5 Załącznik nr 3.5-„Opis standardu technologii wykonawstwa prac z zakresu ochrony przeciwpożarowej”. Określony w Załączniku nr. 3.1. do SWZ szczegółowy opis standardu technologii wykonywania poszczególnych prac leśnych (czynności) oraz w Załączniku nr. 3.3. do SWZ szczegółowy opis standardu technologii wykonawstwa prac z zakresu gospodarki szkółkarskiej (czynności) oraz załącznik 3.5 do SWZ opis standardu technologii wykonawstwa prac z zakresu ochrony przeciwpożarowej stanowią podstawy określenia wymagań jakościowych odnoszących się do elementów składających się na przedmiot zamówienia (Załącznik nr 2 do SWZ). Jeżeli czynność opisana w ww. załącznikach nie została przewidziana w opisie przedmiotu zamówienia (Załącznik nr 2 do SWZ), to w tym zakresie postanowień Załącznika nr. 3.1. do SWZ bądź Załącznika nr. 3.3. do SWZ oraz Załącznika 3.5 do SWZ opis standardu technologii wykonawstwa prac z zakresu ochrony przeciwpożarowej nie stosuje się. Tabele Parametrów zawierają (odrębnie dla każdego Pakietu) informacje szczegółowe dotyczące sposobu realizacji niektórych czynności opisanych w Załączniku nr. 3.1. do SWZ Opis standardu technologii wykonawstwa prac leśnych bądź w Załączniku nr. 3.3. do SWZ Opis standardu technologii wykonawstwa prac z zakresu gospodarki szkółkarskiej oraz w Załączniku nr 3.5 do SWZ opis standardu technologii wykonawstwa prac z zakresu ochrony przeciwpożarowej, w szczególnych warunkach dotyczących danego Pakietu wchodzącego w skład przedmiotu zamówienia. 5)Opisy kodów czynności opisujących poszczególne prace leśne (czynności) wchodzące w skład przedmiotu zamówienia zostały opisane w Załączniku nr 3 do SWZ.6)Opis zasad procedury dokonywania odbiorów prac leśnych został zawarty w Załączniku nr 3 do SWZ.
Vorherige Bekanntmachung726085-2025
Interne KennungSA.270.1.2.2025
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtja
Begründung des beschleunigten VerfahrensUzasadnienie procedury przyspieszonej: Zamawiający informuje, iż w dniu 22.09.2025r. opublikował w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej wstępne ogłoszenie informacyjne pod nr 617297-2025 o planowanych w okresie najbliższych 12 miesięcy zamówieniach. Ogłoszenie, o którym mowa w zdaniu poprzednim zawierało wszystkie informacje wymagane dla ogłoszenia o zamówieniu, w zakresie, w jakim były one dostępne w chwili jego publikacji oraz zostało przekazane do publikacji Urzędowi Publikacji Unii Europejskiej na co najmniej 35 dni i nie więcej niż 12 miesięcy Urzędowi Publikacji Unii Europejskiej. W związku z tym Zamawiający działając na podstawie art. 138 ust. 2 pkt 1) PZP wyznaczył termin składania krótszy niż 35 dni od dnia przekazania ogłoszenia Urzędowi Publikacji Unii Europejskiej, lecz nie krótszy niż 15 dni od dnia przekazania ogłoszenia o zamówieniu Urzędowi Publikacji Unii Europejskiej.
Zentrale Elemente des VerfahrensSpecyfikacja Warunków Zamówienia ("SWZ") wraz z załącznikami stanowi dokumenty zamówienia. // Postępowanie prowadzone będzie zgodnie z zasadami przewidzianymi dla tzw. "procedury odwróconej", o której mowa w art. 139 ust. 1 pkt 1,3-4 PZP. Wykonawcy nie mogą podlegać wykluczeniu z postępowania o udzielenie zamówienia na podstawie art. 108 ust. 1 pkt 1-6 PZP oraz art. 109 ust. 1 pkt 1-5 i 7-10 PZP. // Szczegółowe informacje dot. podstaw wykluczenia zawarte są w SWZ. // Zamawiający formułuje warunki udziału w postępowaniu, które szczegółowo opisane są w SWZ.// Szczegółowy wykaz oświadczeń oraz podmiotowych środków dowodowych w celu wykazania braku podstaw wykluczenia z postępowania oraz spełniania warunków udziału w postępowaniu zawarty jest w SWZ. // W stosunku do każdej części (Pakietu) zamawiający przewiduje możliwość udzielenia zamówień, o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt 7) PZP, w okresie 3 lat od dnia udzielenia zamówienia podstawowego. Zamówienia, o których mowa będą polegały na powtórzeniu usług zgodnych z usługami stanowiącymi przedmiot niniejszego zamówienia oraz usług podobnych do nich w aspekcie technologicznym ich wykonawstwa. Zakresem rzeczowym usług stanowiących przedmiot zamówień, o których mowa objęte będą prace z zakresu hodowli i ochrony lasu, ochrony przeciwpożarowej, pozyskania i zrywki drewna oraz ochrony przyrody, zagospodarowania turystycznego, utrzymania obiektów leśnych oraz szkółki i nasiennictwa obejmujące czynności wskazane rodzajowo w SWZ, które wynikają z planów urządzenia lasu obowiązujących na obszarze administracyjnym Nadleśnictwa Mieszkowice, bądź które w związku z zagwarantowaniem prawidłowej gospodarki leśnej stały się konieczne do wykonania w następstwie lub w związku ze zdarzeniami przyrodniczymi, klimatycznymi lub atmosferycznymi. Zakres rzeczowy usług stanowiących przedmiot zamówień, o których mowa nie przekroczy wartości 70% wartości niniejszego zamówienia. Szacunkowa wartość zamówienia jest sumą: zamówienia podstawowego (wartość zamówienia w złotych netto + prawo opcji na poziomie 30%) i przewidywanych zamówień, o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt 7) PZP, w wysokości do 70% zamówienia podstawowego.
Zweck
Art des AuftragsDienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 77200000 Dienstleistungen in der Forstwirtschaft
5. Los
LosLOT-0004
TitelPakiet 3 - Leśnictwa: Moryń, Bielin
BeschreibungPrzedmiotem zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej zgodnie z określeniem w art. 6 ust. 1 pkt. 1 ustawy z dnia 28 września 1991 r. o lasach obejmujące prace z zakresu hodowli i ochrony lasu, ochrony przeciwpożarowej, pozyskania i zrywki drewna, ochrony przyrody, zagospodarowania turystycznego, utrzymania obiektów leśnych do wykonania na terenie leśnictw: Moryń, Bielin w roku 2026.
Interne KennungPakiet 3 - Leśnictwa: Moryń, Bielin
Zusätzliche Einstufung (cpv): 77211100 Holzfällung, 77211000 Dienstleistungen in Verbindung mit der Holzgewinnung, 77211200 Transport von Stämmen im und aus dem Wald, 77211300 Rodung, 77211400 Fällen von Bäumen, 77211500 Baumpflege, 77211600 Aussaat von Baumsamen, 77230000 Dienstleistungen in Verbindung mit der Forstwirtschaft, 77231000 Verwaltung in der Forstwirtschaft, 77231200 Bekämpfung von Forstschädlingen, 77231600 Aufforstung, 77210000 Holzgewinnung
Optionen
Beschreibung der OptionenZamawiający jest uprawniony zlecić Wykonawcy dodatkowy zakres rzeczowy w stosunku do każdej z pozycji Kosztorysu Ofertowego stanowiącego część Oferty („Opcja”). Przedmiotem Opcji będą takie same (analogiczne) prace, jak opisane w SWZ i wycenione przez Wykonawcę w którejkolwiek z pozycji Kosztorysu Ofertowego stanowiącego część Oferty. W ramach Opcji, wedle wyboru Zamawiającego, mogą zostać zlecone wszystkie, niektóre lub tylko jedna z prac wskazanych w SWZ i wycenionych przez Wykonawcę w Kosztorysie Ofertowym stanowiącym część Oferty. Prace będące przedmiotem Opcji mogą zostać zlecone w ilości, której łączna wartość nie będzie przekraczała 30% Wynagrodzenia z dnia zawarcia Umowy, zgodnie z §11 ust 1 wzoru umowy stanowiącego Załącznik nr 12.1 do SWZ. Podstawą określenia wartości prac zleconych w ramach Opcji (w celu określenia jej zakresu) będą ceny jednostkowe poszczególnych prac zawarte w Kosztorysie Ofertowym stanowiącym część Oferty. Zamawiający nie jest zobowiązany do zlecenia prac objętych przedmiotem Opcji, a Wykonawcy nie służy roszczenie o ich zlecenie. Zamawiający przewiduje możliwość skorzystania z Opcji w przypadku: (1) wystąpienia konieczności zwiększenia zakresu rzeczowego usług stanowiących przedmiot zamówienia w następstwie przyczyn przyrodniczych, klimatycznych, atmosferycznych bądź związanych z prawidłowym prowadzeniem gospodarki leśnej, (2) zmian na rynku sprzedaży drewna lub powierzenia Zamawiającemu nowych zadań gospodarczych lub publicznych, (3) powierzania Wykonawcy prac stanowiących wykonawstwo zastępcze w stosunku do prac realizowanych przez innego wykonawcę (na Obszarze Realizacji Pakietu).
LosLOT-0005
TitelPakiet 4 - Leśnictwa: Rogaczewo, Czelin
BeschreibungPrzedmiotem zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej zgodnie z określeniem w art. 6 ust. 1 pkt. 1 ustawy z dnia 28 września 1991 r. o lasach obejmujące prace z zakresu hodowli i ochrony lasu, ochrony przeciwpożarowej, pozyskania i zrywki drewna, ochrony przyrody, zagospodarowania turystycznego, utrzymania obiektów leśnych do wykonania na terenie leśnictw: Rogaczewo, Czelin w roku 2026.
Interne KennungPakiet 4 - Leśnictwa: Rogaczewo, Czelin