163131-2025 - Planung
Dänemark – Schädlingsbekämpfung – Teknisk høring vedrørende systemer til rottebekæmpelse
Vorinformation oder eine regelmäßige nicht verbindliche Bekanntmachung nur zu Informationszwecken
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Teknisk høring vedrørende systemer til rottebekæmpelse
Beschreibung: Teknik- og miljøforvaltningens enhed for skadedyrsbekæmpelse foretager en markedsundersøgelse af IT-systemer til sagsbehandling af skadedyrsbekæmpelse. Undersøgelsen foretages i forbindelse med et forestående udbud, og i den forbindelse ønsker skadedyrsenheden at få præsenteret allerede tilgængelige løsninger samt få afklaret en række spørgsmål, som skal bidrage til præcisering af kravene i udbuddet.Enhver økonomisk aktør, som opfylder følgende krav, kan anmode om at deltage i markedsundersøgelsen:Kan tilbyde et færdigudviklet IT-system (standardsoftware) til håndtering af sager vedrørende skadedyrsbekæmpelse.Systemet skal være i drift og anvendes hos én eller flere kunder.Det skal være muligt at få en demonstration af systemet – gerne som adgang til et testmiljø (demoversion).I forbindelse med markedsundersøgelsen ønsker skadedyrsenheden blandt andet afklaring af følgende:I hvilken grad standardsoftwaren kan tilpasses, herunder hvilke dele af systemet der kan konfigureres eller videreudvikles, og hvilke dele der er låst som standardfunktionalitet.Vejledende priser, herunder prisstruktur for licenser, implementering, drift og support.Økonomiske aktører, som ønsker at deltage i markedsundersøgelsen, bedes kontakte:Rawand SabirIT-udbudsjuristKoncern ITE-mail: l80j@kk.dkTelefon: 29168797Frist for henvendelse: 1. maj 2025
Interne Kennung: 250728867
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90922000 Schädlingsbekämpfung
Zusätzliche Einstufung (cpv): 90923000 Rattenbekämpfung