2. Verfahren
Verfahren
Titel: Odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych z terenu Gminy Rogowo
Beschreibung: I. Przedmiotem zamówienia jest świadczenie usług w zakresie odbioru i zagospodarowania odpadów komunalnych z terenu Gminy Rogowo. 1. Ogólny zakres zamówienia: 1) Odbiór odpadów komunalnych bezpośrednio z terenu nieruchomości i ich zagospodarowanie. 2) Odbiór odpadów komunalnych z Lokalnych Punktów Selektywnego Zbierania odpadów komunalnych i ich zagospodarowanie. 3) Odbiór odpadów komunalnych z Głównego (Gminnego) Punktu Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych i ich zagospodarowanie. 4) Odbiór odpadów komunalnych z terenów innych, w tym ulic, z przystanków komunikacyjnych, placów czyli z terenów przeznaczonych do użytku publicznego oraz z terenów, na których organizowane są imprezy masowe i ich zagospodarowanie. 2. Okres świadczenia usług: od 1 stycznia 2025 r. do 31 grudnia 2026 r.
Vorherige Bekanntmachung: 719341-2024
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: ja
Begründung des beschleunigten Verfahrens: W ocenie Zamawiającego, będącej wynikiem wnikliwej analizy całokształtu okoliczności faktycznych i prawnych towarzyszących rozpatrywanemu zamówieniu, w istocie zachodzi pilna potrzeba udzielenia przedmiotowego zamówienia, przy czym skrócenie terminu składnia ofert w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego jest całkowicie uzasadnione. Tym samym, za spełnione należy uznać przesłanki, od których zależy możliwość skorzystania z uprawnienia do skrócenia terminu składania ofert w przetargu nieograniczonym na wykonanie ww. zadania. Przenosząc powyższe rozważania na grunt niniejszej sprawy Zamawiający informuje, że przeprowadził uprzednio jedno postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego p.n. Odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych z terenu Gminy Rogowo. Postępowanie zostało opublikowane w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej w dniu 11.10.2024 r. pod nr OJ S 199/2024, numer publikacji: 615057-2024. Otwarcie ofert nastąpiło dnia 22.11.2024 r. o godz. 12:00. Postępowanie tego samego dnia zostało unieważnione, bowiem Zamawiający był zmuszony odrzucić jedyną złożoną w postępowaniu ofertę. Przygotowując nowe postępowanie Zamawiający musiał uwzględnić fakt, iż obecnie obowiązująca umowa dotycząca odbioru, transportu i zagospodarowania odpadów komunalnych z nieruchomości zamieszkałych z terenu Gminy Rogowo zawarta jest do dnia 31.12.2024 r. Pilna potrzeba udzielenia zamówienia i skrócenie terminu składania ofert wynika z konieczności zagwarantowania ciągłości zachowania usług zagospodarowania odpadów z Gminy Rogowo. Brak ciągłości takiej usługi wpłynąłby na bezpieczeństwo i zdrowie mieszkańców gminy. Wyznaczenie terminu składania ofert bez skrócenia go t.j. 35 dniowego, uniemożliwiłoby udzielenie zamówienia w terminie zabezpieczającym ciągłość usług. Ze względu na charakter przedmiotu zamówienia przygotowanie przez Wykonawców oferty nie powinno być czasochłonne wobec czego skrócenie terminu na składanie ofert nie powinno w żaden sposób wpłynąć na konkurencyjność postępowania. Skrócenie terminu składania ofert nie pozbawia Wykonawców możliwości udziału w tym postępowaniu. Każdy z Wykonawców, bowiem jako profesjonalny podmiot w obrocie prawno-gospodarczym, obiektywnie rzecz biorąc, jest w stanie przygotować i złożyć ofertę na realizację przedmiotowego zadania w sytuacji , gdy termin składania ofert będzie nie krótszy niż 15 dni od dnia przekazania ogłoszenia o zamówieniu Urzędowi Publikacji Unii Europejskiej. Reasumując, należy stwierdzić, że zachodzi pilna potrzeba udzielenia zamówienia i skrócenie terminu składania ofert jest uzasadnione.
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90500000 Dienstleistungen im Zusammenhang mit Siedlungs- und anderen Abfällen
5. Los
Los: LOT-0001