16320-2024 - Wettbewerb
Polen – Industrielle Maschinen – Zakup i dostawa szybkoobrotowego młyna młotkowego wraz z systemem odpylnia i separacją magnetyczną
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Zakup i dostawa szybkoobrotowego młyna młotkowego wraz z systemem odpylnia i separacją magnetyczną
Beschreibung: 1. Zapytanie dotyczy zakupu i dostawy: szybkoobrotowego młyna młotkowego wraz z systemem odpylnia i separacją magnetyczną. 2. Przeznaczenie przedmiotu zamówienia: Przedmiot zamówienia przeznaczony będzie do końcowego rozdrobnienia wysegregowanej frakcji metalicznej ze strumienia odpadów budowlanych. W układzie tym rozdrabniany będzie materiał wejściowy opisany w punkcie 3 poniżej. W odniesieniu do przedmiotowego urządzenia i realizowanych z jego zastosowaniem procesów oczekiwać będziemy co najmniej dwóch funkcjonalności. Po pierwsze proces rozdrabniania realizowany będzie w celu końcowej redukcji wielkości frakcji i jej ujednorodnienia w zakresie wielkości frakcji . Kolejną oczekiwaną funkcjonalnością układu technologicznego realizowaną w tym procesie z jego zastosowaniem będzie końcowy rozdział/defrakcjonowanie zespolonych struktur wielomateriałowych materiału wejściowego. Przedmiot zamówienia będzie elementem instalacji do recyklingu odpadów budowlanych z podgrupy 17 01 i 17 04 stanowiących w szczególności odpad z rozbiórek obiektów przemysłowych oraz obiektów klientów indywidualnych, jak również odpadowe elementy żelbetowe typu słupy, podkłady itp. 3. Materiał wejściowy: Ujednorodniona wstępnie w zakresie wielkości frakcji mieszanina metali zarówno ferromagnetycznych jak i nieżelaznych. Niejednorodność mieszaniny dotyczy zarówno rodzajów metali ich gatunków oraz kształtów i wielkości frakcji. W materiale wejściowym zakładamy także znaczny udział innych odpadów niemetalicznych tj. beton, drewno, polimery itp. zespolonych w sposób trwały lub nietrwały. Maksymalna planowana długość frakcji do 500 mm, maksymalna planowana grubość materiału przerobowego (w przypadku prętów lub płaskowników) i/lub grubość ścianki (w przypadku kształtowników lub elementów złożonych) do 50 mm. Ciężar nasypowy materiału wejściowego powyżej 800kg/m/3. 4. Integracja procesowa i warunki pracy: a) przedmiot zamówienia będzie elementem w linii technologicznej; b) układ technologiczny będzie posadowiony na utwardzonym placu wykonanym w technologii betonowej, na zewnątrz w ekspozycji na warunki atmosferyczne; c) cykl pracy – całoroczny, zmianowy. 5. Zakres przedmiotu zamówienia a) Szybkoobrotowy młyn młotkowy z systemem odpylania według specyfikacji zawartej w rozdziale III Zapytania ofertowego nr 2/NFOŚ/2024 z dnia 08.01.2024 r. b) Dokumentacja potwierdzająca zgodność przedmiotu zamówienia z obowiązującymi przepisami prawa, w tym w szczególności deklaracje zgodności z obowiązującymi normami. c) Instrukcja obsługi w języku polskim. d) Dostawa i montaż. e) Rozruch techniczny i próba technologiczna. f) Przeprowadzenie szkolenia dla pracowników Zamawiającego. Szczegółowe informacje dostępne w Zapytaniu ofertowym nr 2/NFOŚ/2024 z dnia 08.01.2024 r. dostępnym na stronie internetowej: https://www.stalzlom.pl/zapytania-ofertowe-nfos/
Interne Kennung: 2/NFOŚ/2024
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 42000000 Industrielle Maschinen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 42996100 Zerkleinerungsmaschinen, 42990000 Diverse Maschinen und Geräte für besondere Zwecke
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Szybkoobrotowy młyn młotkowy wraz z systemem odpylnia i separacją magnetyczną
Beschreibung: Zamówienie dotyczy zakupu i dostawy szybkoobrotowego młyna młotkowego wraz z systemem odpylnia i separacją magnetyczną. SPECYFIKACJA PRZEDMIOTU ZAMÓWIENIA 1. System załadowczy a) Podajnik zasypowy b) System zasypu 2. Młyn młotkowy - przeznaczenie technologiczne polegające na defrakcjonowaniu materiału występującego w strukturze zespolonej (scalonej) oraz standaryzowaniu wielkości frakcji, poprzez rozdrobnienie do zadanej wielkości frakcji określonej wielkością oczek ruszt. a) Konstrukcja młyna umożliwiająca system górnego i dolnego wyrzutu b) Komora robocza, podstawa oraz zasobnik wyładowczy wykonany ze stali konstrukcyjnej zabezpieczonej elementami o wysokiej odporności na ścieranie. c) Komora robocza w części przed systemem odbioru materiału przerobowego wyposażona w system zraszania wodą d) Konstrukcja młyna umożliwiająca szybką i łatwą inspekcję przestrzeni roboczej poprzez zastosowanie siłowników hydraulicznych umożliwiających podniesienie górnej części komory roboczej. e) Konstrukcja uwzględniająca i zawierająca wyposażenie w rozwiązania umożliwiające dostęp do wszystkich elementów układu technologicznego tj. platformy, schody i poręcze. f) Rotor – wykonany w konstrukcji tarczowej. Tarcze (dyski) zamontowane na wale . Wykonanie ze stali stopowych. Minimalna ilość tarcz wewnętrznych - 9. g) Napęd – silnik elektryczny o mocy znamionowej w przedziale od 500 do 650 kW. Napęd wyposażony w sprzęgło hydrauliczne oraz system rozruchu zapewniający miękki start. h) Obroty (prędkość synchroniczna ) w przedziale od 500 do 600 obr./ minutę. i) System w układzie elementów roboczych określanych jako tzw. młotki, ruszta i kowadła j) Młotki jako element ruchomy , zamontowany na rotorze (bezpośrednio na tarczach) w sposób umożliwiający jego ruch obrotowy . Minimalna ilość młotków 10 sztuk k) Minimalna waga pojedynczego młotka w przedziale od 60 do 80 kg. Przedmiot zamówienia musi uwzględniać rozwiązania umożliwiający łatwy demontaż młotków (np. ściągacze hydrauliczne) l) Kowadło jako element stały (wymienny) montowany na obudowie przestrzeni komory roboczej. Wykonany ze stali stopowej odpornej na ścieranie i wysokiej udarności. m) Ruszta jako element stały (wymienny) montowany na obudowie przestrzeni komory roboczej. Wykonane ze stali stopowych odpornych na ścieranie. Wielkość powierzchni przepustu umożliwiająca przerób frakcji do 150 mm. 3. Odbiorowa rynna wibracyjna a) Szerokość rynny min. 1400 mm. b) Długość rynny min. 3500 mm. c) Wibracja poprzez dwa silniki elektryczne o mocy min. 3,5 kW. d) Amplituda drgań 5-6 mm. 4. Przenośnik odbiorowy nr 1 a) Typ przenośnika – taśmowy b) Długość przenośnika min. 15 000mm c) Szerokości przenośnika min. 800 mm d) Napęd poprzez silnik elektryczny o mocy min. 7 kW 5. Przenośnik odbiorowy nr 2 a) Typ przenośnika – taśmowy b) Długość przenośnika min. 12 000mm c) Szerokości przenośnika min. 650 mm d) Napęd poprzez silnik elektryczny o mocy min. 4 kW 6. Przenośnik odbiorowy nr 3 a) Typ przenośnika – taśmowy b) Długość przenośnika min. 7 000mm c) Szerokości przenośnika min. 650 mm d) Napęd poprzez silnik elektryczny o mocy min. 2 kW 7. Przenośnik odbiorowy nr 4 - przesuwny a) Typ przenośnika – taśmowy , przesuwny b) Przesuw boczny części odbiorowej w zakresie 1/4 obwodu koła c) Długość przenośnika min. 10 000mm d) Szerokości przenośnika min. 800 mm e) Napęd poprzez silnik elektryczny o mocy min. 5 kW 8. Przenośnik odbiorowy nr 5 a) Typ przenośnika – taśmowy b) Długość przenośnika min. 8 000mm c) Szerokości przenośnika min. 650 mm d) Napęd poprzez silnik elektryczny o mocy min. 3 kW 9. Przenośnik odbiorowy nr 6 a) Typ przenośnika – taśmowy b) Długość przenośnika min. 14 000mm c) Szerokości przenośnika min. 650 mm d) Napęd poprzez silnik elektryczny o mocy min. 4 kW 10. System separacji magnetycznej a) Funkcjonalność technologiczna – wydzielenie frakcji ferromagnetycznej b) Podajnik wibracyjny c) Bęben magnetyczny 11. System filtracji wstępnej i redukcji frakcji lekkiej oparty na rozwiązaniu typu Zet box wraz z cyklonem. a) Przeznaczenie technologiczne – filtracja wstępna frakcji pyłowej oraz redukcja niemetalicznej frakcji lekkiej ze strumienia przerobionego materiału. b) Średnica cyklonu – 1500 mm c) Silnik dmuchawy o mocy min. 45 kW d) Przepływ powietrza 35 000 m/3/h 12. System filtracji na mokro z zastosowaniem rozwiązania opartego na tzw. płuczce venturi a) Funkcjonalność technologiczna – skuteczność oczyszczania gazów w systemie filtracji powietrza do poziomu wymaganego w przepisach ochrony środowiska b) Skruber wodny- płuczka typu Venturi c) Cyklon o średnicy 1750 mm d) Silnik dmuchawy o mocy min. 110 kW e) Przepływ powietrza 35 000 m/3/h 13. Instalacja hydrauliczna – składająca się min. z 3 pomp zapewniających przepływ 300 l oleju na minutę dla zapewnienia ciśnienia w systemie na poziomie 21 MPa. Moc silników do pomp w przedziale od 90 do 100 kW. W zakres tej instalacji wchodzi także system grzania i chłodzenia oleju. 14. Automatyka sterowania- szafy sterownicze zawierające wyposażenie pomiarowe, sygnalizujące i zabezpieczające. Sterowniki PLC. Oznaczenie szafy uwzględniające koncepcję uniwersalnego projektowania. Szczegóły dotyczące specyfikacji przedmiotu zamówienia zostały zawarte w Zapytaniu ofertowym nr 2/NFOŚ/2024 z dnia 08.01.2024 r. dostępnym na stronie internetowej: https://www.stalzlom.pl/zapytania-ofertowe-nfos/
Zusätzliche Einstufung (cpv): 42996100 Zerkleinerungsmaschinen, 42900000 Maschinen für allgemeine und besondere Zwecke