2. Verfahren
Verfahren
Titel: Etape 4, 5 og Nylandsvej - Udbygning af fjernvarme i Køge K02
Beschreibung: Køge Fjernvarme ("Bygherre") udbygger fjernvarmenettet i flere områder af Køge Kommune i forbindelse med konvertering fra naturgas til fjernvarme og udbyder i den forbindelse nærværende opgave, der omhandler jord-, beton-, belægnings-, montage- og smedearbejde samt levering af præisolerede fjernvarmerør og komponenter. Arbejdet omfatter ca. 3,9 km hovedledning i stål og tilhørende stikledninger i Alupex til ca. 294 kunder. Heraf leveres ca. 1000m. rør (hovedledning Nylandsvej) som bygherreleverance. Arbejdet udføres i området vest for Nylandsvej fra Syrenvej ned til Lyngvej inkl. Nylandsvej syd for Smedevænget, Køge jf. vedhæftet kort i bilag 15.
Interne Kennung: 108-1611
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Bauleistungen
Haupteinstufung (cpv): 45232140 Bau von Fernheizleitungsnetzen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 09323000 Fernwärme
5. Los
Los: LOT-0000
Menge: 3 900 Meter