163252-2026 - Wettbewerb
Polen – Elektrizität – Zakup energii elektrycznej dla potrzeb obiektów WS – SP ZOZ w Zgorzelcu
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung - Änderungsbekanntmachung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelZakup energii elektrycznej dla potrzeb obiektów WS – SP ZOZ w Zgorzelcu
BeschreibungPrzedmiotem zamówienia jest zakup energii elektrycznej dla potrzeb obiektów WS – SP ZOZ w Zgorzelcu. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera załącznik nr 2, 3, 3A do SWZ. Numeracja zgodna z SWZ: 2.1. Zamawiający nie dopuszcza składania ofert częściowych. UZASADNIENIE: Zamówienie stanowi jedną część. Przedmiotem zamówienia są dostawy prądu o ustalonych standardach jakościowych. Ponieważ do sprzedaży prądu wymagana jest koncesja, podmioty przystępujące do przetargu muszą ją posiadać. Brak podziału zamówienia nie narusza zasady zachowania uczciwej konkurencji poprzez ograniczenie możliwości ubiegania się o zamówienie mniejszym podmiotom, ponieważ jedynym warunkiem jest posiadanie koncesji oraz posiadanie umowy umożliwiającej sprzedaż za pośrednictwem sieci dystrybucyjnej zgodnie ze spisem punktów poboru Zamawiającego. 2.2. Zamawiający nie dopuszcza składania ofert równoważnych. 2.3. Zamawiający nie dopuszcza możliwości składania ofert wariantowych (art. 92 ustawy). 2.4. Zamawiający nie przewiduje zawarcia umowy ramowej.2.5. Zamawiający nie przewiduje udzielenia zamówienia, o którym mowa w art. 214 ust. 1 pkt. 7 i 8 ustawy. 2.6. Zamawiający nie przewiduje aukcji elektronicznej. 2.7. Zamawiający nie wymaga przeprowadzenia wizji lokalnej lub sprawdzenia dokumentów niezbędnych do realizacji zamówienia przez wykonawcę, o których mowa w art. 131 ust. 2 ustawy PZP. 2.8. Zamawiający nie dopuszcza możliwości rozliczania się w walutach obcych. 2.9. Zamawiający żąda wskazania przez Wykonawcę w ofercie, części zamówienia, których wykonanie zamierza powierzyć podwykonawcom, oraz podania nazw ewentualnych podwykonawców, jeżeli są już znani. 2.10. Zamawiający żąda, aby przed przystąpieniem do wykonania zamówienia, Wykonawca, o ile są już znane, podał nazwy oraz dane kontaktowe podwykonawców i osób do kontaktu z nimi, zaangażowanych w realizację zamówienia. Wykonawca zawiadamia Zamawiającego o wszelkich zmianach danych, o których mowa powyżej, w trakcie realizacji zamówienia, a także przekazuje informacje na temat nowych podwykonawców, którym w późniejszym okresie zamierza powierzyć realizację dostaw.2.11.Jeżeli zmiana albo rezygnacja z podwykonawcy dotyczy podmiotu, na którego zasoby wykonawca powoływał się, na zasadach określonych w art. 118 ust. 1, w celu wykazania spełniania warunków udziału w postępowaniu, Wykonawca jest obowiązany wykazać Zamawiającemu, że proponowany inny podwykonawca lub wykonawca samodzielnie spełnia je w stopniu nie mniejszym niż podwykonawca, na którego zasoby wykonawca powoływał się w trakcie postępowania o udzielenie zamówienia.2.12.Zamawiający nie przewiduje możliwości udzielania zaliczek na poczet wykonania zamówienia.2.13.Zamawiający nie przewiduje zwrotu kosztów udziału w postępowaniu, za wyjątkiem sytuacji, o której mowa w art. 261 Ustawy. 2.14 Zamawiający nie dopuszcza złożenia ofert w postaci katalogów elektronicznych lub dołączenia katalogów elektronicznych do oferty, w sytuacji określonej w art. 93 ustawy PZP. 2.15.Zamawiający zastrzega zgodnie z art. 139 Ustawy, że najpierw dokona badania i oceny oferta, a następnie dokona kwalifikacji podmiotowej Wykonawcy, którego oferta została najwyżej oceniona, w zakresie braku podstaw wykluczenia oraz spełnienia warunków udziału w postępowaniu.2.16. Zamawiający w części IV Standardowego Formularza Jednolitego Europejskiego Dokumentu Zamówienia wymaga wypełnienia części alfa.4.1. Okres trwania umowy: Umowa zostanie zawarta na czas określony 12 miesięcy, lecz nie wcześniej niż po zawarciu umów dystrybucyjnych w zakresie każdego punktu poboru, pozytywnie przeprowadzonej procedurze zmiany sprzedawcy i przyjęciu umowy do realizacji przez OSD. 4.2.Termin płatności: 30 dni licząc od daty prawidłowo wystawionej ustrukturyzowanej faktury VAT na rachunek bankowy Wykonawcy figurujący na wystawionej fakturze ustrukturyzowanej. 5.Informacja o przedmiotowych środkach dowodowych 5.1.W celu potwierdzenia, że oferowany przedmiot zamówienia odpowiada wymaganiom określonym przez Zamawiającego, Wykonawcy zobowiązani są do złożenia następujących dokumentów (dokumenty należy złożyć wraz z ofertą): 5.1.1.Zamawiający nie stawia warunku w tym zakresie. 6. Warunki udziału w postępowaniu. Podstawy wykluczenia obligatoryjne. 6.1. O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy: 6.1.1. nie podlegają wykluczeniu z postępowania na podstawie  art. 108 ust. 1 ustawy PZP art. 5k Rozporządzenia Rady (UE) nr 833/2014 z dnia 31 lipca 2014r. (Dz. Urz. UE nr L 229 z 31.7.2014, str. 1) zmienionego art. 1 pkt 23 Rozporządzenia Rady (UE) z dnia 8 kwietnia 2022 nr 2022/576 w sprawie dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie (Dz. Urz. UE nr L 111 z 8.4.2022, str. 1) zmienionego art. 1 pkt 16 Rozporządzenia Rady (UE) z dnia 23 października 2025 nr 2025/2033 w sprawie zmiany rozporządzenia (UE) nr 833/2014 dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie (Dz. Urz. UE nr L 2025.2033) i art. 7 ustawy z dnia 13 kwietnia 2022r. o szczególnych rozwiązaniach związanych w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego (Dz.U z 2025r. poz. 514 t.j.).
Interne Kennung3/ZP/2026
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtja
Begründung des beschleunigten Verfahrensna podstawie art. 138 ust. 2 pkt. 2 ustawy Prawo Zamówień Publicznych dokonano skrócenia terminu składania ofert, z uwagi na to, że zachodzi pilna potrzeba udzielenia zamówienia. Nieudzielenie niniejszego zamówienia spowodowałoby brak możliwości bieżącego funkcjonowania obiektów WS – SPZOZ oraz udzielenia świadczeń zdrowotnych, co skutkowałoby bezpośrednim zagrożeniem zdrowia i życia pacjentów. W chwili obecnej sprzedawcą energii jest sprzedawca rezerwowy, co wiąże się z wyższymi kosztami ponoszonymi przez Zamawiającego. Wyznaczenie terminu składania ofert bez jego skrócenia wydłuży ponoszenie przez Zamawiającego dodatkowych kosztów. Za możliwością zastosowania skrócenia terminu składania ofert do zamówienia na dostawy energii elektrycznej przemawia również to, że ze względu na charakter przedmiotu zamówienia przygotowanie przez wykonawców oferty nie powinno być czasochłonne (w porównaniu np. do zamówienia na dostawy specjalistyczne urządzeń lub zamówień na roboty budowlane), wobec czego skrócenie terminu na składanie ofert nie powinno w żaden sposób wpłynąć na konkurencyjność postępowania.
Zentrale Elemente des VerfahrensNumeracja zgodna z SWZ: 8.1.2. dotyczące uprawnień do prowadzenia określonej działalności gospodarczej lub zawodowej:  Zamawiający uzna ten warunek za spełniony, jeżeli Wykonawca wykaże się posiadaniem aktualnej koncesji na prowadzenie działalności gospodarczej w zakresie obrotu energią elektryczną, wydaną przez Prezesa Urzędu Regulacji Energetyki art. 32 ustawy z dnia 10 kwietnia 1997r. Prawo energetyczne (Dz. U. 2026r. poz. 43 t.j.) i złoży oświadczenie, że na dzień składania oferty Wykonawca posiada umowę z Operatorem Systemu Dystrybucyjnego obowiązującą co najmniej do 30.04.2027r., umożliwiającą sprzedaż energii elektrycznej za pośrednictwem sieci dystrybucyjnej zgodnie z zapisem punktów odbioru, załączonych do niniejszej SWZ (załącznik nr 3A SWZ).Oświadczenie o powyższym należy złożyć w formularzu JEDZ (część IV - alfa), które wstępnie potwierdzi spełnienie warunków udziału w niniejszym postępowaniu przetargowym. 8.1.3. dotyczące sytuacji ekonomicznej lub finansowej  Zamawiający nie określa warunku sytuacji ekonomicznej lub finansowej. 8.1.4. dotyczące zdolności technicznej lub zawodowej  Zamawiający nie określa warunku zdolności technicznej lub zawodowej.8.2.W celu potwierdzenia braku podstaw obligatoryjnego wykluczenia Wykonawcy z udziału w postępowaniu Zamawiający żąda następujących dokumentów: 8.2.1. Informacji z Krajowego Rejestru Karnego w zakresie określonym w art. 108 ust. 1 pkt. 1 i 2 oraz w art. 108 ust. 1 pkt. 4 Ustawy, sporządzonej nie wcześniej niż 6 miesięcy przed jej złożeniem.NA WEZWANIE Zamawiającego (zgodnie z punktem 8.4 SWZ). 8.2.2. Oświadczenia Wykonawcy, w zakresie art. 108 ust. 1 pkt. 5 ustawy, o braku przynależności do tej samej grupy kapitałowej w rozumieniu ustawy z dnia 16 lutego 2007r. o ochronie konkurencji i konsumentów (Dz. U. z 2025r. poz. 1714 t.j.) z innym wykonawcą, który złożył odrębną ofertę, ofertę częściową albo oświadczenie o przynależności do tej samej grupy kapitałowej wraz z dokumentami lub informacjami potwierdzającymi przygotowanie oferty, oferty częściowej niezależnie od innego wykonawcy należącego do tej samej grupy kapitałowej - NA WEZWANIE Zamawiającego załącznik nr 5 do SWZ (zgodnie z punktem 8.4 SWZ).8.2.3.Oświadczenia Wykonawcy o aktualności informacji zawartych w oświadczeniu JEDZ (o którym mowa w art. 125 ust. 1 Ustawy), w zakresie podstaw wykluczenia z postępowania: NA WEZWANIE Zamawiającego (zgodnie z punktem 8.4 SWZ):8.2.3.1.o braku wydania wobec niego prawomocnego wyroku sądu lub ostatecznej decyzji administracyjnej o zaleganiu z uiszczaniem podatków, opłat lub składek na ubezpieczenia społeczne lub zdrowotne, chyba że wykonawca odpowiednio przed upływem terminu do składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu albo przed upływem terminu składania ofert dokonał płatności należnych podatków, opłat lub składek na ubezpieczenie społeczne lub zdrowotne wraz z odsetkami lub grzywnami lub zawarł wiążące porozumienie w sprawie spłaty tych należności, 8.2.3.2. o braku orzeczenia wobec niego tytułem środka zapobiegawczego zakazu ubiegania się o zamówienie,8.2.3.3.o braku zawarcia z innymi wykonawcami porozumienia mającego na celu zakłócenie konkurencji. 8.3.Jeżeli Wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania poza granicami Rzeczypospolitej Polskiej zamiast: a)informacji z Krajowego Rejestru Karnego w zakresie art. 108 ust. 1 pkt 1, 2 i 4 ustawy PZP składa informację z odpowiedniego rejestru, takiego jak rejestr sądowy, albo, w przypadku braku takiego rejestru, inny równoważny dokument wydany przez właściwy organ sądowy lub administracyjny kraju, w którym wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania lub miejsce zamieszkania ma osoba, której dotyczy informacja albo dokument w zakresie art. 108 ust. 1 pkt 1, 2 i 4 ustawy PZP, 8.3.1.Dokument o którym mowa w pkt. 8.3.a), powinien być wystawiony nie wcześniej niż 6 miesięcy przed jego złożeniem. 8.3.2.Jeżeli w kraju, w którym Wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania lub miejsce zamieszkania ma osoba, której dotyczy informacja albo dokument, nie wydaje się dokumentów, o których mowa w pkt. 8.3 lub gdy dokumenty te nie odnoszą się do wszystkich przypadków, o których mowa w art. 108 ust. 1 pkt 1, 2 i 4 ustawy PZP, zastępuje się je odpowiednio w całości lub w części dokumentem zawierającym odpowiednio oświadczenie wykonawcy, ze wskazaniem osoby albo osób uprawnionych do jego reprezentacji, lub oświadczenie osoby, której, dokument miał dotyczyć, złożone pod przysięgą, lub, jeżeli w kraju, w którym wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania lub miejsce zamieszkania ma osoba, której dokument miał dotyczyć, nie ma przepisów o oświadczeniu pod przysięgą, złożone przed organem sądowym lub administracyjnym, notariuszem, organem samorządu zawodowego lub gospodarczego, właściwym ze względu na siedzibę lub miejsce zamieszkania wykonawcy lub miejsce zamieszkania osoby, której dokument miał dotyczyć. Przepisy pkt. 8.3.1. stosuje się odpowiednio.8.3.3.W przypadku wątpliwości co do treści dokumentu złożonego przez Wykonawcę, Zamawiający może zwrócić się do właściwych organów odpowiedniego kraju, w którym Wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania, lub miejsce zamieszkania ma osoba, której dokument dotyczy, o udzielenie niezbędnych informacji dotyczących tego dokumentu.8.4.Zamawiający przed wyborem najkorzystniejszej oferty wzywa wykonawcę, którego oferta została najwyżej oceniona, do złożenia w wyznaczonym terminie, nie krótszym niż 10 dni, aktualnych na dzień złożenia podmiotowych środków dowodowych.
Zweck
Art des AuftragsLieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 09310000 Elektrizität
Zusätzliche Einstufung (cpv): 09000000 Mineralölerzeugnisse, Brennstoff, Elektrizität und andere Energiequellen
5. Los
LosLOT-0001
BeschreibungZakup energii elektrycznej dla potrzeb obiektów WS – SP ZOZ w Zgorzelcu
Interne KennungZakup energii elektrycznej dla potrzeb obiektów WS – SP ZOZ w Zgorzelcu