2. Verfahren
Verfahren
Titel: REKULTYWACJA JEZIORA MIEJSKIEGO W CHODZIEŻY W ZWIĄZKU Z REALIZACJĄ PROJEKTU PN. OCHRONA ZASOBÓW ZLEWNI RZEKI NOTEĆ NA TERENIE ZIT MOF PIŁY
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest świadczenie usług kompleksowej rekultywacji Jeziora Miejskiego w Chodzieży w latach 2026 oraz 2027. Rekultywacja prowadzona będzie w oparciu o Opis Przedmiotu Zamówienia [OPZ] oraz decyzję pozwolenie wodnoprawne na rekultywację Jeziora Miejskiego w Chodzieży (nr D.RUZ.4210.24.2025 z dnia 23.06.2025 r.), wydanej przez Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie – Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej w Bydgoszczy. OPZ, wspomniana decyzja oraz materiały uzupełniające stanowią Załącznik nr 2 do SWZ. Bezpośrednim efektem ekologicznym prowadzonych prac rekultywacyjnych będzie poprawa parametrów fizyko-chemicznych wód Jeziora Miejskiego w Chodzieży, cechujących się ograniczeniem liczby zakwitów wód (w szczególności zakwitów sinic), regulacją piramidy troficznej w jeziorze, ograniczeniem zasilania wewnętrznego w fosfor z osadów dennych oraz zwiększeniem przezroczystości wody. Prace mają przyczynić się do pobudzenia biologicznych mechanizmów ochrony jeziora (między innymi rozwój makrofitów zanurzonych) oraz pobudzenie procesów samorekultywacji jeziora. W zakres przedmiotu zamówienia wchodzi w szczególności wykonanie: • inaktywacji związków biogennych w toni jeziora; • biomanipulacji polegającej na odłowie nadmiaru ryb planktonożernych; • biomanipulacji polegającej na zarybieniu jeziora gatunkami drapieżnymi (szczupak, sandacz); • budowy infrastruktury do dostarczania na dno jeziora wód jednego cieku bogatych w azotany; • reintrodukcji roślinności podwodnej: ramienic; • dostawy i montażu 5 aeratorów o zasilaniu OZE; • stałych strefy inaktywacji fosforu; • monitoringu środowiskowego. 2. Obszar i granice projektu - podstawowe dane morfometryczne Jeziora Miejskiego w Chodzieży: • powierzchnia zwierciadła wody – 115,5 ha, • objętość jeziora – ok. 4,5–5,0 mln m³ (wartość szacunkowa), • głębokość maksymalna – ok. 10,0–11,0 m, • głębokość średnia – ok. 4,0–4,5 m. 2. Postępowanie o udzielenie zamówienia prowadzone jest przez Zamawiającego w trybie przetargu nieograniczonego pn. „REKULTYWACJA JEZIORA MIEJSKIEGO W CHODZIEŻY W ZWIĄZKU Z REALIZACJĄ PROJEKTU PN. OCHRONA ZASOBÓW ZLEWNI RZEKI NOTEĆ NA TERENIE ZIT MOF PIŁY” - postępowanie numer NIZP.271.3.2026. 3. Skrócona nazwa postępowania: „REKULTYWACJA JEZIORA MIEJSKIEGO W CHODZIEŻY” 4. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia został zawarty w Specyfikacji Warunków Zamówienia (SWZ) nr ref. NIZP.271.3.2026 wraz z załącznikami. 5. Zamówienie dofinansowane w ramach Programu Fundusze Europejskie dla Wielkopolski 2021- 2027, Priorytet 2 „Fundusze europejskie dla zielonej Wielkopolski”, Działanie 2.6 „Zwiększanie odporności na zmiany klimatu i klęski żywiołowe w ramach ZIT”
Interne Kennung: NIZP.271.3.2026
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90722000 Umweltsanierung
Zusätzliche Einstufung (cpv): 90700000 Dienstleistungen im Umweltschutz, 90730000 Rückverfolgung und Überwachung von Verschmutzungen und Sanierung
5. Los
Los: LOT-0000