2. Verfahren
Verfahren
Titel: Odbieranie, transport i zagospodarowanie odpadów komunalnych odbieranych od właścicieli nieruchomości, a także podmiotów władających nieruchomością z terenu Gminy Włocławek
Beschreibung: I. Przedmiotem zamówienia jest: 1) wykonanie usługi polegającej na odbieraniu i zagospodarowaniu odpadów komunalnych z terenu Gminy Włocławek gromadzonych w pojemnikach i workach z terenów nieruchomości zamieszkałych w zabudowie jednorodzinnej, pojemników i kontenerów z zabudowy wielorodzinnej oraz gromadzonych w workach z terenów nieruchomości wykorzystywanych na cele rekreacyjno-wypoczynkowe oraz z dzikich wysypisk wraz z transportem i zagospodarowaniem zebranych odpadów, w sposób zapewniający osiągnięcie poziomów recyklingu i przygotowania do ponownego użycia odpadów komunalnych oraz poziomu ograniczenia masy odpadów komunalnych ulegających biodegradacji przekazywanych do składowania zgodnie z aktualnie obowiązującymi zapisami ustawy z dnia 13 września 1996 r. o utrzymaniu czystości i porządku w gminach oraz aktualnie obowiązującymi aktami wykonawczymi do powyższej ustawy, a także zgodnie z zapisami aktów prawa miejscowego; 2) dostarczenie oraz opróżnianie: • pojemników na odpady niesegregowane (zmieszane) i worków na selektywne zbieranie odpadów komunalnych w zabudowie jednorodzinnej oraz wymiana pojemników uszkodzonych na zgłoszenie Zamawiającego; • kontenerów na odpady niesegregowane (zmieszane) i pojemników na odpady selektywnie zebrane w zabudowie wielorodzinnej; 3) dostarczenie oraz opróżnianie worków na odpady gromadzone selektywnie oraz na niesegregowane (zmieszane) odpady komunalne dla właścicieli nieruchomości na których znajdują się domki letniskowe lub innych nieruchomości wykorzystywanych na cele rekreacyjno-wypoczynkowe; 4) obsługa Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych (PSZOK) w Poddębicach, polegająca na wyposażeniu w kontenery i pojemniki na odpady, ich opróżnianie, utrzymanie w odpowiednim stanie sanitarnym, porządkowymi technicznym oraz organizacja raz na 12 m-cy PSZOK-a mobilnego w czterech punktach wskazanych przez Zamawiającego; 5) ustawienie w wyznaczonych miejscach w tzw. punktach gniazdowych pojemników do zbiórki szkła oraz metali i tworzyw sztucznych, ich opróżnianie, utrzymanie w odpowiednim stanie sanitarnym, porządkowym i technicznym; 6) przetwarzanie w sposób zapewniający osiągnięcie odpowiedniego poziomu recyklingu, przygotowania do ponownego użycia i odzysku innymi metodami oraz ograniczenie masy odpadów komunalnych ulegających biodegradacji przekazywanych do składowania zgodnie z zapisami ustawy z dnia 13 września 1996 r. o utrzymaniu czystości i porządku w gminach; 7) Wykonawca zobowiązany będzie także do zebrania odpadów leżących obok pojemników, które zgromadzone są w workach przez użytkowników pojemników oraz do uprzątnięcia odpadów, które zostaną rozsypane podczas ich opróżniania w wyniku działania Wykonawcy; 8) Wykonawca zobowiązany jest do przygotowania harmonogramu odbioru odpadów oraz do jego dystrybucji wśród właścicieli nieruchomości. Wykonawca zobowiązany będzie również do dystrybucji wśród właścicieli nieruchomości innych dokumentów związanych z systemem gospodarki odpadami o ile nie będą one wymagały potwierdzenia odbioru; 9) sporządzanie miesięcznego raportu, będącego postawą wystawienia faktury VAT; 10) sporządzanie rocznych sprawozdań zgodnie z art. 9n ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach; 11) informowania Zamawiającego w przypadku nieselektywnego zbierania przez właściciela nieruchomości odpadów komunalnych. Na potrzeby przedmiotowego zamówienia Zamawiający określa, że przez mieszkańca nieruchomości zamieszkałej/gospodarstwo domowe rozumie się, oprócz właściciela nieruchomości także współwłaścicieli, użytkowników wieczystych oraz jednostki organizacyjne i osoby posiadające nieruchomości w zarządzie lub użytkowaniu, a także inne podmioty władające nieruchomością, w tym użytkownika nieruchomości, którzy uprzednio zadeklarowali selektywny sposób gromadzenia odpadów. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia określa Załącznik nr 1 do SWZ - Opis przedmiotu zamówienia oraz Załącznik nr 9 do SWZ - Projektowane postanowienia umowy.
Interne Kennung: RBIiR.271.2.08.2024
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90000000 Abwasser- und Abfallbeseitigungs-, Reinigungs- und Umweltschutzdienste
Zusätzliche Einstufung (cpv): 90500000 Dienstleistungen im Zusammenhang mit Siedlungs- und anderen Abfällen, 90513100 Hausmüllbeseitigung, 90533000 Verwaltung von Müllhalden, 90514000 Recycling von Siedlungsabfällen
5. Los
Los: LOT-0001
Zusätzliche Einstufung (cpv): 90500000 Dienstleistungen im Zusammenhang mit Siedlungs- und anderen Abfällen, 90513100 Hausmüllbeseitigung, 90533000 Verwaltung von Müllhalden
Optionen:
Beschreibung der Optionen: 1.1. Zamawiający skorzysta z prawa opcji opisanego w art. 441 Prawa zamówień publicznych w zakresie realizacji przedmiotu umowy, który może się zwiększyć o 10 % w stosunku do wartości umowy we wskazanych w Opisie Przedmiotu Zamówienia rodzajach odpadów. Wartość zamówienia opcjonalnego będzie odnoszona każdorazowo do wartości umowy na dzień zawarcia umowy, niezależnie od zmian i aktualizacji tej wartości w toku obowiązywania umowy. Wykonawca uwzględni: 1) możliwość wzrostu ilości odbieranych odpadów do 10%; 2) możliwość wzrostu ilości obsługiwanych budynków oraz tym samym zmniejszenie lub zwiększenie mieszkańców do 10%; 3) częstotliwości i sposób odbierania odpadów komunalnych; 4) osiągnięcie poziomu recyklingu; 1.2. W zakresie zamówienia opcjonalnego Wykonawca zobowiązany jest do rozpoczęcia świadczenia usług na podstawie pisemnego oświadczenia Zamawiającego o skorzystaniu z prawa opcji, które Zamawiający przekaże Wykonawcy nie później niż w terminie 40 dni od zrealizowania odbioru odpadów o wartości stanowiącej 95% wartości umowy. 1.3. Korzystanie z prawa opcji przez Zamawiającego może być dokonane jednorazowo na całą wartość zamówienia opcjonalnego lub w kilku częściach. W przypadku realizacji opcji w kilku częściach Zamawiający będzie składał Wykonawcy kolejne oświadczenia nie później niż przed momentem wyczerpania się wartości zamówienia opcjonalnego wynikającej z poprzednio złożonego oświadczenia. 1.4. Zamówienie opcjonalne nie stanowi zobowiązania Zamawiającego do jego udzielenia, jak również nie stanowi podstawy do dochodzenia przez Wykonawcę roszczeń odszkodowawczych z tytułu niezrealizowania tego zamówienia. Oświadczenie woli Zamawiającego o realizacji bądź zaniechaniu zamówienia opcjonalnego jest wyłącznym uprawnieniem Zamawiającego. 1.5. W przypadku skorzystania przez Zamawiającego z prawa opcji, Wykonawcy przysługuje wynagrodzenie za faktyczne ilości wykonanych usług zrealizowanych na podstawie umowy, stanowiące sumę iloczynów aktualnie obowiązującej średniej ważonej stawek jednostkowych za odbiór i transport poszczególnych rodzajów odpadów oraz masy faktycznie odebranych i przetransportowanych rodzajów odpadów, powiększone o należny podatek VAT, do łącznej wartości określonej w umowie.