2. Verfahren
Verfahren
Titel: Vehicle Acquisition and In-Service Verification (ISV) of Heavy-Duty Vehicles
Beschreibung: Het Contract omvat de jaarlijkse ISV-test van zware voertuigen voor de periode[1] van 1 juli 2026 tot halverwege 2033. Het Contract omvat ook de aanschaf, inspectie en aanpassing, indien relevant, van de benodigde voertuigen, inclusief transport van en naar de testlocaties. Elk jaar zal de RDW de te testen families bepalen en de bijbehorende testtaken en voertuigverwerving onder de Opdrachtnemers verdelen. Voor wat betreft de tijdspaden kent de ISV testperiode 2026 een gemiddeld hogere belasting, omdat met terugwerkende kracht ook de ISV testperiode 2025 in het jaar 2026 moet worden uitgevoerd[2]. [1] ISV HDV testperioden lopen van 1 juli van een bepaald jaar tot en met 30 juni van het daaropvolgende jaar, volgens (EU)2019/1242 art. 3, punt 3bis. 'rapporteringsperiode’ [2] De wetgeving en toezichtstaak voor ISV-HDV is per 1 juni 2025 van kracht. Er is voor gekozen om de uitvoering voor 2025 en 2026 gelijktijdig uit te voeren in 2026. Deze Opdracht/ Overeenkomst heeft betrekking op de volgende activiteiten: Verwerving van de voertuigen, inclusief de eisen uit het PvE voor de RDW geselecteerde voertuigfamilies Het vinden van geschikte voertuigen, welke zo weinig mogelijk aanpassingen behoeven te ondergaan zoals beschreven in punt (d); Het verkrijgen (kopen/huren) van voertuigen voor testen naar verwachting voor gedurende gemiddeld zes werkweken; Controle van geschiktheid aan de gestelde eisen in de verordeningen; Voertuigcontrole en eventuele aanpassingen doorvoeren om voertuig(en) conform de specificaties zoals beschreven in het klanteninformatiedossier (KID)/ Certificaat van Overeenstemming (CvO) te krijgen. Denk hierbij aan: het (kunnen) terugbrengen/herstellen van de aandrijflijnconfiguratie zoals beschreven in het KID. Enkele voorbeelden (maar niet uitputtend): het controleren van de CO₂ certificaatnummers op de typeplaatjes van motor, transmissie en as(sen) van het fysieke voertuig. Tevens het (kunnen) terugbrengen/herstellen van de aerodynamische configuratie, zoals het toevoegen of verwijderen van aero componenten, het (evt.) verwijderen van after market onderdelen, e.g. zonneschermen of airconditioning units, maar ook het (kunnen) verwijderen van een evt. bovenbouw om succesvolle ISV testen te kunnen uitvoeren; Transporteren van de voertuigen naar en van de testlocatie
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 71631200 Technische Kontrolle von Kraftfahrzeugen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 71630000 Technische Kontrolle und Tests
5. Los
Los: LOT-0000
Optionen:
Beschreibung der Optionen: De RDW kan eenzijdig de Raamovereenkomst vier (4) keer – onder gelijkblijvende condities en/of herzieningsclausule – verlengen met een periode van één (1) jaar. Voorgenomen ingangsdatum van de Overeenkomst is 01-07-2026. Er is voor een langere looptijd van de Raamovereenkomst gekozen aangezine het verwerven en testen van voertuigen voor ISV zeer complexe processen zijn. Ervaring hierin opdoen is van wezenlijk belang. Ook het opbouwen van een duurzame relatie met Opdrachtnemers is hier een belangrijk onderdeel in.