2. Verfahren
Verfahren
Titel: Odbieranie, transport i zagospodarowanie odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości zamieszkałych z terenu Gminy Tarnogród.
Beschreibung: 4.1. Przedmiotem zamówienia jest odbiór, transport i zagospodarowanie odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości zamieszkałych z terenu Gminy Tarnogród z wyłączeniem odpadów związanych z prowadzeniem działalności gospodarczej i rolniczej.
Vorherige Bekanntmachung: 801644-2025
Interne Kennung: RI.271.16.2025
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zentrale Elemente des Verfahrens: 1. Niniejsze postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego prowadzone jest zgodnie z przepisami ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych w trybie przetargu nieograniczonego (art. 132 ustawy Pzp). 2. Zamawiający informuje, iż na podstawie art. 139 ust. 1 ustawy Pzp może najpierw dokonać badania i oceny ofert, a następnie dokonać kwalifikacji podmiotowej Wykonawcy, którego oferta została najwyżej oceniona, w zakresie braku podstaw wykluczenia oraz spełniania warunków udziału w postępowaniu. 3. INFORMACJE O ŚRODKACH KOMUNIKACJI ELEKTRONICZNEJ 11.14. Minimalne wymagania techniczne dotyczące sprzętu używanego w celu korzystania z usług Platformy e-Zamówienia oraz informacje dotyczące specyfikacji połączenia określa § 12 Regulamin Platformy e-Zamówienia, a mianowicie: 1) W celu prawidłowego korzystania z usług Platformy e-Zamówienia wymagany jest: a) Komputer PC: parametry minimum: Intel Core2 Duo, 2 GB RAM, HD, zainstalowany jedne z poniższych systemów operacyjnych: MS Windows 7 lub nowszy, OSX/Mac OS 10.10, Ubuntu 14.04, zainstalowana jedna z poniższych przeglądarek: Chrome 66.0 lub nowsza, Firefox 59.0 lub nowszy, Safari 11.1 lub nowsza, Edge 14.0 i nowsze, albo b) Tablet/Telefon: parametry minimum: 4 rdzenie procesora, 2GB RAM, Android 6.0 Marshmallow, iOS 10.3, przeglądarka Chrome 61 lub nowsza; 2) Dla skorzystania z pełnej funkcjonalności może być konieczne włączenie w przeglądarce obsługi protokołu bezpiecznej transmisji danych SSL, obsługi Java Script oraz cookies; 3) Specyfikacja połączenia, formatu przesyłanych danych oraz kodowania i oznaczania czasu odbioru danych: a) specyfikacja połączenia – formularze udostępnione są za pomocą protokołu TLS 1.2, b) format danych oraz kodowanie: formularze dostępne są w formacie HTML z kodowaniem UTF-8, c) oznaczenia czasu odbioru danych: wszelkie operacje opierają się o czas serwera i dane zapisywane są z dokładnością co do sekundy. 4. Szczegółowe informacje o środkach komunikacji elektronicznej zawiera rozdział 11 SWZ. 5. Szczegółowe informacje dotyczące RODO zawiera Rozdział 22 SWZ. 6. Zamawiający nie wymaga wnoszenia wadium. 7. Zamawiający nie wymaga wnoszenia zabezpieczenia należytego wykonania umowy. 8. Zamawiający nie wymaga w niniejszym postępowaniu przedmiotowych środków dowodowych. 9. Szczegółowe warunki dotyczące postępowania o udzielenie zamówienia publicznego są określone w SWZ, która zawiera szczegółowe informacje dotyczące przedmiotu zamówienia, warunków postępowania o udzielenie zamówienia (pełny opis procedury), warunków uczestnictwa wykonawców w postępowaniu, kryteriów oceny ofert oraz wszelkie informacje potrzebne do prawidłowego sporządzenia i złożenia oferty przez wykonawców. SWZ dostępna jest na stronie internetowej prowadzonego postępowania, o której mowa w pkt. 1.2 SWZ. 10. Numeracja przywołana w treści ogłoszenia o zamówieniu wynika z numeracji przyjętej w SWZ.
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90513100 Hausmüllbeseitigung
Zusätzliche Einstufung (cpv): 90533000 Verwaltung von Müllhalden, 90511000 Abholung von Siedlungsabfällen, 90500000 Dienstleistungen im Zusammenhang mit Siedlungs- und anderen Abfällen, 90512000 Transport von Haushaltsabfällen, 34928480 Abfallcontainer und -körbe
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Przedmiotem zamówienia jest odbiór, transport i zagospodarowanie odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości zamieszkałych z terenu Gminy Tarnogród z wyłączeniem odpadów związanych z prowadzeniem działalności gospodarczej i rolniczej.
Beschreibung: 4.2. Przedmiot zamówienia obejmuje w szczególności: 4.2.1 odbiór, transport i zagospodarowanie odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości zamieszkałych z terenu Gminy Tarnogród z wyłączeniem odpadów związanych z prowadzeniem działalności gospodarczej i rolniczej. Odbiór odpadów będzie odbywał się sprzed posesji po uprzednim ich wystawieniu przez właściciela nieruchomości; 4.2.2 prowadzenie na terenie Gminy Tarnogród Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych (PSZOK), a w szczególności odbiór, transport i zagospodarowanie zgromadzonej w nim masy odpadów komunalnych, w tym odpadów pochodzących z działalności rolniczej; 4.2.3 wyposażenie obsługiwanych nieruchomości w trwałe i oznakowane worki do selektywnej zbiórki odpadów; 4.2.4 odbiór i transport odpadów komunalnych i odpadów ulegających biodegradacji do instalacji przetwarzania odpadów komunalnych zgodnie z „zasadą bliskości” opisaną w art. 20 ustawy z dnia 14 grudnia 2012 r. o odpadach (Dz. U. z 2023 r., poz. 1587 z późn. zm.) a w przypadku awarii danej instalacji do instalacji wskazanej jako zastępcza w Planie Gospodarki Odpadami dla Województwa Lubelskiego, z którą Wykonawca zawrze umowę, zgodnie z obowiązującymi przepisami; 4.2.5 sporządzenia harmonogramu odbioru odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości zamieszkałych z terenu Gminy Tarnogród; 4.2.6 przekazywania sprawozdań; 4.2.7 zorganizowania do końca I kwartału 2026 r. działań informacyjnych i edukacyjnych w zakresie prawidłowego gospodarowania odpadami komunalnymi polegającej na wykonaniu 2 000 szt. ulotek informacyjnych dotyczących zasad selektywnej zbiórki odpadów komunalnych oraz dystrybucji tych ulotek wśród mieszkańców Gminy Tarnogród. Parametry ulotek: format A4, papier kreda, pełen kolor. Treść ulotki przed jej wykonaniem musi być zaakceptowana przez Zamawiającego. 4.3. Szczegółowy zakres oraz sposób wykonania przedmiotu zamówienia znajduje się w Opisie przedmiotu zamówienia stanowiącym Załącznik nr 1 do SWZ oraz w Projekcie umowy stanowiącym Załącznik nr 2 do SWZ. 4.4. Podstawowa ilość przewidzianych do odbioru odpadów wyniesie 850,68 Mg, a objęta prawem opcji dodatkowo 85,07 Mg.
Optionen:
Beschreibung der Optionen: 4.5. Zamawiający zastrzega sobie możliwość skorzystania z prawa opcji (w całości lub w części) w przypadku, gdy będzie to leżeć w interesie Zamawiającego i wynikać z jego bieżących potrzeb – po zrealizowaniu zakresu podstawowego zamówienia. Zamawiający przekaże pisemną informację Wykonawcy o potrzebie realizacji prawa opcji w ramach realizacji umowy. Prawo opcji jest jednostronnym uprawnieniem Zamawiającego, z którego może, ale nie ma obowiązku skorzystać w ramach realizacji przedmiotu zamówienia. W przypadku nie skorzystania przez Zamawiającego z prawa opcji Wykonawcy nie przysługują żadne roszczenia z tego tytułu. Jeżeli Zamawiający skorzysta z prawa opcji obowiązkiem umownym Wykonawcy jest wykonanie świadczenia w zakresie objętym wykorzystanym prawem opcji. Zamawiający ma prawo wielokrotnie korzystać z prawa opcji po zrealizowaniu zakresu podstawowego zamówienia – jednak do wyczerpania maksymalnego zakresu prawa opcji. Odbiór odpadów w ilości przekraczającej prawo opcji wymaga zmiany umowy. Uruchomienie opcji nie będzie wymagało zmiany umowy. O uruchomieniu opcji Zamawiający poinformuje Wykonawcę pisemnie w formie oświadczenia woli. Przewidywana ilość odebranych oraz zagospodarowanych odpadów, tj. ilość Mg odpadów, jaka Wykonawca zobowiązany jest odebrać w okresie realizacji zamówienia objęta prawem opcji wyniesie dodatkowo 85,07 Mg.