16407-2025 - Ergebnis
Polen – Dienstleistungen im Zusammenhang mit Siedlungs- und anderen Abfällen – Odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości zamieszkałych z terenu Miasta i Gminy Bieżuń
Bekanntmachung vergebener Aufträge oder Zuschlagsbekanntmachung – Standardregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelOdbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości zamieszkałych z terenu Miasta i Gminy Bieżuń
BeschreibungPrzedmiotem zamówienia jest odbiór, transport i zagospodarowanie odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości zamieszkałych z terenu Miasta i Gminy Bieżuń, w sposób zapewniający osiągnięcie odpowiednich poziomów recyklingu, przygotowania do ponownego użycia i odzysku innymi metodami oraz ograniczenie masy odpadów komunalnych ulegających biodegradacji przekazywanych do składowania, zgodnie z zapisami ustawy z dnia 13 września 1996 r. o utrzymaniu czystości i porządku w gminach (t. j. Dz. U. z 2024 r. poz. 399) oraz zgodnie z przepisami Regulaminu utrzymania czystości i porządku na terenie Gminy Bieżuń. Wykonawca zobowiązany jest do odbioru od właścicieli nieruchomości zamieszkałych każdej ilości odpadów komunalnych zebranych w odpowiednich pojemnikach lub workach, określonych w Regulaminie utrzymania czystości i porządku na terenie Miasta i Gminy Bieżuń. Przedmiotem zamówienia jest: 1. Odbiór, transport i zagospodarowanie odpadów komunalnych pochodzących z terenu Miasta i Gminy Bieżuń: a) z nieruchomości zamieszkałych (odbiór zmieszanych odpadów komunalnych oraz odbiór odpadów zebranych selektywnie), w tym odbiór odpadów w formie mobilnego punktu selektywnej zbiórki: b) z punktów gniazdowych do selektywnej zbiórki odpadów komunalnych – 2 kompletów na terenie miejscowości Bieżuń c) z Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych w Bieżuniu zlokalizowanego przy ul. Leśnej 25 Wykonawca otrzyma wykaz nieruchomości zamieszkałych (wykaz punktów odbioru) w dniu zawarcia umowy na świadczenie usługi objętej przedmiotem zamówienia. 3.3. Wykonawca w ramach zaoferowanej ceny zobowiązany jest do: 1. odbioru, transportu i zagospodarowania odpadów komunalnych: − odpady komunalne zbierane w sposób selektywny z podziałem na frakcje: 1) papier – odpady z papieru, w tym tektura, odpady opakowaniowe z papieru i odpady opakowaniowe z tektury 2) metale i tworzywa sztuczne - odpady metali w tym odpady opakowaniowe z metali, odpady z tworzyw sztucznych, w tym odpady opakowaniowe tworzyw sztucznych oraz odpady opakowaniowe wielomateriałowe; 3) szkło – odpady ze szkła w tym odpady opakowaniowe ze szkła ; 4) odpady komunalne ulegające biodegradacji ze szczególnym uwzględnieniem bioodpadów; 5) popiół i żużel; 6) odpady niebezpieczne; 7) przeterminowane leki i chemikalia; 8) meble i inne odpady wielkogabarytowe; 9) odpady budowlane i rozbiórkowe z gospodarstw domowych; 10) zużyte opony; 11) zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny w tym urządzenia zawierające freony; 12) zużyte baterie i akumulatory; 13) odpady tekstyliów i odzieży; 14) odpady niekwalifikujące się do odpadów medycznych powstałych w gospodarstwie domowym w wyniku przyjmowania produktów leczniczych w formie iniekcji i prowadzenia monitoringu poziomu substancji we krwi, w szczególności igły i strzykawki; - odpady komunalne stanowiące pozostałości po wysegregowaniu ww. frakcji - zmieszane 2. Zapewnienia worków i pojemników przeznaczonych do selektywnej zbiórki odpadów. 3. Zapewnienia pojemników przeznaczonych na odpady zmieszane. Część właścicieli nieruchomości może nie dysponować własnym pojemnikiem przeznaczonym na odpady zmieszane. W takim przypadku, Wykonawca zobowiązany jest umożliwić zakup właściwego pojemnika. 4. Zapewnienia pojemników przeznaczonych na odpady biodegradowalne i popiół. Część właścicieli nieruchomości może nie dysponować własnym pojemnikiem przeznaczonym do zbierania odpadów biodegradowalnych i popiołu. W takim przypadku, Wykonawca zobowiązany jest umożliwić zakup właściwego pojemnika. W przypadku odpadów biodegradowalnych należy zapewnić pojemnik w kolorze brązowym. 5.Wyposażenie Miasta Bieżuń w pojemniki w punkach gniazdowych do selektywnego zbierania odpadów umożliwiających nieodpłatne przekazanie przez mieszkańców odpadów zebranych selektywnie – 2 sztuk. 6. Zagospodarowanie odebranych odpadów poprzez przekazanie ich do odzysku lub unieszkodliwienia zgodnie z przepisami obowiązującego prawa. Zmieszane odpady komunalne oraz pozostałości z sortowania odpadów komunalnych winny być przekazane do odpowiedniej instalacji komunalnej. Odpady ulegające biodegradacji winny być przekazane do odpowiedniej instalacji komunalnej. 7. Szczegółowe zasady utrzymania czystości na terenie gminy Bieżuń zawiera UCHWAŁA NR XVII/130/2020 Rady Miejskiej w Bieżuniu z dnia 31 marca 2020 roku w sprawie: przyjęcia Regulaminu utrzymania czystości i porządku na terenie Miasta i Gminy Bieżuń stanowiąca załącznik nr 10 do niniejszej SWZ.
Vorherige Bekanntmachung656719-2024
Interne KennungPRZPiFP.271.1.16.2024
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zweck
Art des AuftragsDienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90500000 Dienstleistungen im Zusammenhang mit Siedlungs- und anderen Abfällen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 90511300 Müllsammlung, 90512000 Transport von Haushaltsabfällen, 90513100 Hausmüllbeseitigung
5. Los
LosLOT-0001