16409-2026 - Wettbewerb
Dänemark – Installation von Elektrizitätsverteilungseinrichtungen – Dynamisk indkøbssystem - Anskaffelse af el-tekniske ydelser inden for 30 kV og 50 kV elforsyningsarbejde
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung - Änderungsbekanntmachung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelDynamisk indkøbssystem - Anskaffelse af el-tekniske ydelser inden for 30 kV og 50 kV elforsyningsarbejde
BeschreibungOrdregiver udbyder dynamisk indkøbssystem vedrørende anskaffelse af el-tekniske ydelser inden for 30 kV og 50 kV elforsyningsarbejde. Det dynamiske indkøbssystem har til formål at sikre, at Ordregiver fortsat har en stabil og sikker drift af elforsyningsnettet. Det dynamiske indkøbssystem giver ordregiver mulighed for at indkøbe kompetencer inden for elforsyningsarbejde inden for nedenstående kategorier og kompetenceområder: Kategori 1: 30 kV/50 kV kabelarbejde: El-montører med kompetencer indenfor: Mufning af kabler, Flytning af kabler, Endeafslutningsarbejde og tilslutning af kabler. Kategori 2: 30 kV stationsarbejder: El-montører med kompetencer indenfor: Kobberarbejde, smedearbejde, stålmontage, montage af komponenter. Kategori 3: 50 kV stationsarbejder: El-montører med kompetencer indenfor: Montagearbejde, stålmontage, montage af komponenter, montage af samleskinner og forbindelser. Kategori 4: El-teknisk montage i 30 kV/50 kV hovedstationer: El-montører med kompetencer indenfor: Montage af tavler, montage af komponenter, montage af relæbeskyttelse, ombygning af tavler, tegningsforståelse/oprettelse af as-build-tegninger.
Interne KennungDynamisk indkøbssystem
VerfahrensartNichtoffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zentrale Elemente des VerfahrensDer udbydes et dynamisk indkøbssystem efter proceduren "Begrænset udbud". Ansøgere kan ansøge om optagelse i prækvalifikationen og løbende søge om optagelse i hele det dynamiske indkøbssystems løbetid. Ordregiver yder ikke deltagelsesvederlag til tilbudsgiverne, der deltager i hele udbudsfor-retningen og afleverer et endeligt konditionsmæssigt tilbud.
Zweck
Art des AuftragsDienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 51112100 Installation von Elektrizitätsverteilungseinrichtungen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 65320000 Betrieb von elektrischen Anlagen
5. Los
LosLOT-0001
TitelKategori 1: 30 kV/50 kV kabelarbejde
BeschreibungEl-montører med kompetencer indenfor: - Mufning af kabler - Flytning af kabler - Endeafslutningsarbejde - Tilslutning af kabler
Interne Kennung1-6673e85ed25b44772d29a985
LosLOT-0002
TitelKategori 2: 30 kV stationsarbejder
BeschreibungEl-montører med kompetencer indenfor: - Kobberarbejde - Smedearbejde - Stålmontage - Montage af komponenter
Interne Kennung2-6673e85ed25b44772d29a988
LosLOT-0003
TitelKategori 3: 50 kV stationsarbejder
BeschreibungEl-montører med kompetencer indenfor: - Montagearbejde - Stålmontage - Montage af komponenter - Montage af samleskinner og forbindelser
Interne Kennung3-6673e85ed25b44772d29a989
LosLOT-0004
TitelKategori 4: El-teknisk montage i 30 kV/50 kV hovedstationer
BeschreibungEl-montører med kompetencer indenfor: - Montage af tavler - Montage af komponenter - Montage af relæbeskyttelse - Ombygning af tavler - Tegningsforståelse/oprettelse af as-build-tegninger
Interne Kennung4-6673e85ed25b44772d29a98a