164142-2026 - Wettbewerb
Polen – Brandschutztüren – Dostosowanie do warunków przeciwpożarowych stolarki drzwiowej i okiennej w Szpitalu Miejskim im. Franciszka Raszei w Poznaniu
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Lieferleistungen - Bauleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Dostosowanie do warunków przeciwpożarowych stolarki drzwiowej i okiennej w Szpitalu Miejskim im. Franciszka Raszei w Poznaniu
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest dostosowanie do warunków przeciwpożarowych stolarki drzwiowej i okiennej w Szpitalu Miejskim im. Franciszka Raszei w Poznaniu. 2. Opis przedmiotu zamówienia oraz wymogi związane z jego realizacją zostały określone w Załączniku nr 2 do SWZ stanowiącym jej integralną część. Towarzyszące zamówieniu roboty budowlane prowadzone będą na czynnym obiekcie szpitalnym, co Wykonawca ma obowiązek uwzględnić w harmonogramie organizacji robót. 3. Zamawiający nie stawia ograniczeń co do pochodzenia Wykonawcy oraz przedmiotu zamówienia pod kątem dostępności do rynku i bycia uczestnikiem niniejszego postępowania. 4. Zamówienie nie jest podzielone na części. Zamawiający nie dopuszcza możliwości złożenia ofert częściowych. Ofertę można składać w odniesieniu do całości zamówienia. Powody niedokonania podziału zamówienia na części: Zamawiający nie dokonał podziału zamówienia na części z uwagi na groźbę nadmiernych trudności technicznych oraz możliwości wystąpienia zbyt wysokich kosztów wykonania zamówienia. Potrzeba skoordynowania działań różnych wykonawców realizujących poszczególne części zamówienia mogłaby poważnie zagrozić właściwemu wykonaniu zamówienia. Dodatkowo podział przedmiotu zamówienia powodowałby konieczność dodatkowego nadzoru i koordynacji nad realizacją zamówienia, a co za tym idzie wzrost kosztów operacyjnych po stronie Zamawiającego. Niedokonanie podziału zamówienia podyktowane jest względami technicznymi, organizacyjnym oraz charakterem przedmiotu zamówienia. Zastosowany ewentualnie podział zamówienia na części nie zwiększyłby konkurencyjności w sektorze małych i średnich przedsiębiorstw - zakres zamówienia jest zakresem typowym, umożliwiającym złożenie oferty wykonawcom z grupy małych lub średnich przedsiębiorstw. 5. Wizja lokalna – Zamawiający informuje, że zgodnie z art. 131 ust. 2 pkt 1 ustawy Pzp w przedmiotowym postępowaniu przewidziana jest wizja lokalna. Brak udziału w wizji lokalnej będzie skutkowało odrzuceniem oferty na podstawie art. 226 ust. 1 pkt 18 ustawy Pzp. Zamawiający informuje, że w przedmiotowym postępowaniu złożenie oferty następuje po odbyciu wizji lokalnej. TERMINY WIZJI LOKALNEJ: 16.03.2026 r., godz. 10:00 23.03.2026 r. godz. 10:00
Interne Kennung: SR/XV-270-8-EFK/26
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Zusätzliche Art des Auftrags: Bauleistungen
Haupteinstufung (cpv): 44221220 Brandschutztüren
Zusätzliche Einstufung (cpv): 45421130 Einbau von Türen und Fenstern, 45400000 Baufertigstellung, 44221100 Fenster
5. Los
Los: LOT-0001