164244-2025 - Wettbewerb
Polen – Reinigungs- und Hygienedienste – Świadczenie usług kompleksowego utrzymywania czystości i dezynfekcji oddziałów szpitalnych i innych komórek Szpitala Powiatowego im. A. Sokołowskiego w Złotowie - postępowanie powtórzone
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung - Änderungsbekanntmachung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Świadczenie usług kompleksowego utrzymywania czystości i dezynfekcji oddziałów szpitalnych i innych komórek Szpitala Powiatowego im. A. Sokołowskiego w Złotowie - postępowanie powtórzone
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest świadczenie usług kompleksowego utrzymywania czystości i dezynfekcji oddziałów szpitalnych i innych komórek Szpitala Powiatowego im. Alfreda Sokołowskiego w Złotowie (ul. Szpitalna 28, 77-400 Złotów). Szczegółowy opis i zakres przedmiotu zamówienia zawierają załączniki nr 3, 3.1.,3.2., 3.3. i 4 do SWZ. Prace objęte przedmiotem zamówienia muszą być wykonywane zgodnie z: a. obowiązującymi w tym zakresie przepisami; b. materiały wykorzystane do realizacji przedmiotu zamówienia powinny posiadać odpowiednie karty charakterystyki, deklarację zgodności i certyfikat CE, dla preparatów dezynfekcyjnych będących produktami biobójczymi – Pozwolenie Ministra Zdrowia na obrót produktem biobójczym dopuszczające je do stosowania w obiektach służby zdrowia
Interne Kennung: 2A/ZP/2025
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: ja
Begründung des beschleunigten Verfahrens: W ocenie Zamawiającego, będącej wynikiem wnikliwej analizy całokształtu okoliczności faktycznych i prawnych towarzyszących rozpatrywanemu zamówieniu, w istocie zachodzi pilna potrzeba udzielenia tego zamówienia, przy czym skrócenie terminu składnia ofert w odnośnym postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego jest uzasadnione. Zamawiający informuje, że przeprowadził uprzednio jedno postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego p.n. Świadczenie usług kompleksowego utrzymywania czystości i dezynfekcji oddziałów szpitalnych i innych komórek Szpitala Powiatowego im. A. Sokołowskiego w Złotowie oraz transportu wewnątrzszpitalnego. Postępowanie zostało opublikowane w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej w dniu 21.01.2025 r. pod nr Dz.U./S 45137-2025 w procedurze konkurencyjnej. Postępowanie zostało unieważnione w zakresie części nr 1 tj. świadczenie usług kompleksowego utrzymywania czystości i dezynfekcji oddziałów szpitalnych i innych komórek Szpitala Powiatowego im. A. Sokołowskiego w Złotowie, w związku z czym Zamawiający powtarza postępowanie w zakresie części nr 1.
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90900000 Reinigungs- und Hygienedienste
Zusätzliche Einstufung (cpv): 85140000 Diverse Dienstleistungen im Gesundheitswesen
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Świadczenie usług kompleksowego utrzymywania czystości i dezynfekcji oddziałów szpitalnych i innych komórek Szpitala Powiatowego im. A. Sokołowskiego w Złotowie
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest świadczenie usług kompleksowego utrzymywania czystości i dezynfekcji oddziałów szpitalnych i innych komórek Szpitala Powiatowego im. Alfreda Sokołowskiego w Złotowie (ul. Szpitalna 28, 77-400 Złotów). Szczegółowy opis i zakres przedmiotu zamówienia zawierają załączniki nr 3, 3.1.,3.2., 3.3. i 4 do SWZ. Prace objęte przedmiotem zamówienia muszą być wykonywane zgodnie z: a. obowiązującymi w tym zakresie przepisami; b. materiały wykorzystane do realizacji przedmiotu zamówienia powinny posiadać odpowiednie karty charakterystyki, deklarację zgodności i certyfikat CE, dla preparatów dezynfekcyjnych będących produktami biobójczymi – Pozwolenie Ministra Zdrowia na obrót produktem biobójczym dopuszczające je do stosowania w obiektach służby zdrowia.
Optionen:
Beschreibung der Optionen: PRAWO OPCJI - ZAMÓWIENIE DODATKOWE Opcja I - W przypadku ponownego uruchomienia po remoncie w części oddziału położniczo-ginekologicznego z pododdziałem noworodków w trakcie obowiązywania umowy, Zamawiający zastrzega sobie prawo do uruchomienia dodatkowego zamówienia w ramach OPCJI, która będzie polegała na dodaniu części powierzchni oddziału położniczo-ginekologicznego z pododdziałem noworodków do zamówienia podstawowego tj. kompleksowej usługi sprzątania i dezynfekcji. Wykonawca zobowiązany jest w takim przypadku do kompleksowego świadczenia usługi na powyższym oddziale na warunkach określonych w SWZ. Oddział położniczo - ginekologiczny z pododdziałem noworodkowym - powierzchnia 618,13 m2: –blok porodowy, ciągi komunikacyjne, gabinet badań z łazienką, śluza, sale chorych z łazienkami, pokój odwiedzin, dyżurki personelu medycznego, izba przyjęć, sekretariat/izba przyjęć, pomieszczenia gospodarcze, łazienki, WC, łącznik między budynkami B i C, szatnie personelu, winda, schody wewnętrzne i zewnętrzne - wejście na oddział. Opcja II - Zamawiający zastrzega sobie prawo do uruchomienia dodatkowego zamówienia w ramach OPCJI II, która będzie polegała na dodaniu pomieszczeń składnicy akt do zamówienia podstawowego. Zamówienie dodatkowe będzie polegać na kompleksowej usłudze sprzątania. Wykonawca zobowiązany jest w takim przypadku do kompleksowego świadczenia usługi w powyższych pomieszczeniach na warunkach określonych w SWZ. Składnica akt – budynek G (piwnica) – powierzchnia 163,12 m2 Pomieszczenia składnicy akt, korytarz, WC – sprzątanie na żądanie, jednak nie więcej niż 4 x w miesiącu (sprzątanie pomieszczeń składnicy, w których będą znajdować się akta odbywać się będzie w obecności pracownika składnicy akt). Harmonogram prac: 1 raz w tygodniu mycie podłóg, parapetów, okolic okołodotykowych – drzwi, włączniki; 1 raz w miesiącu mycie kratek wentylacyjnych, 1 raz na kwartał mycie okien i opraw oświetleniowych. 1. Zamawiający zastrzega sobie, że zamówienie określone jako „prawo opcji” jest uprawnieniem Zamawiającego a nie zobowiązaniem. Wykonanie przedmiotu zamówienia w ramach „prawa opcji” uzależnione jest od ponownego uruchomienia oddziału oraz oddania do użytkowania pomieszczeń z przeznaczeniem na archiwum szpitalne. Brak wykonania przedmiotu zamówienia w ramach prawa opcji nie rodzi żadnych roszczeń ze strony Wykonawcy. 2. Opcja uruchamiana jest poprzez złożenie Wykonawcy stosownego zawiadomienia drogą elektroniczną wiadomością e-mail na adres poczty elektronicznej Wykonawcy. Skorzystanie z tego uprawnienia przez Zamawiającego nie oznacza zmiany umowy i nie wymaga aneksu. 3. Świadczenie usługi w ramach opcji następować będzie od pierwszego dnia miesiąca tj. w okresach pełnych miesięcy kalendarzowych. 4. Zamawiający za wykonanie kompleksowej usługi w ramach prawa opcji będzie wypłacał wynagrodzenie miesięczne w wysokości wskazanej przez Wykonawcę w formularzu cenowym – załącznik nr 1 do SWZ (tabela 2 i 3), na zasadach określonych w § 5 umowy. 5. Maksymalna wartość opcji: a) Maksymalna wartość opcji dla opcji I: cena za 1 m-c świadczenia usługi wskazana przez Wykonawcę w formularzu cenowym (tabela 2) x ilość miesięcy (maksymalnie 6 miesięcy, ale nie dłużej niż okres świadczenia zamówienia podstawowego). b) Maksymalna wartość opcji dla opcji II: cena za 1 m-c świadczenia usługi wskazana przez Wykonawcę w formularzu cenowym (tabela 3) x ilość miesięcy (maksymalnie 6 miesięcy ale nie dłużej niż okres świadczenia zamówienia podstawowego). 6. Szczegółowe wymagania dotyczące sposobu udzielenia zamówienia w ramach prawa opcji zostały określone w § 20 projektowanych postanowieniach umowy, stanowiących załącznik nr 4 do SWZ.