See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Sengevaskemaskine til Nyt Nordsjællands hospital
Beschreibung: Region Hovedstaden agter ved direkte tildeling, at indkøbe en sengevasker fra Weber Hospital Systems af typen VDSIPX6, til Nyt Hospital Nordsjælland. Region Hovedstaden har behov for at øge kapaciteten ifm. flytningen af den eksisterende sengevasker fra Nordsjællands Hospital (NOH) til til Nyt Hospital Nordsjælland (NHN). Det er rammesættende for indkøbet, at den nye sengevasker anvender den samme dampdesinfektions teknologi som den eksisterende, samt at den nye sengevasker kan installeres på det allokerede areal i NHN bygningen. Region Hovedstaden mener sig berettiget til direkte tildeling jf. §80.2 pkt. 2, manglende konkurrence af tekniske årsager.
Interne Kennung: 26007658
Verfahrensart: Verhandlungsverfahren ohne Aufruf zum Wettbewerb
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 42995100 Tunnel-Waschstraße
5. Los
Los: LOT-0000