2. Verfahren
Verfahren
Titel: Wywóz wraz z unieszkodliwianiem odpadów komunalnych i po pracach porządkowych z obiektów Politechniki Koszalińskiej oraz wywóz i unieszkodliwianie odpadów komunalnych z obiektu Hali Widowiskowo-Sportowej w Koszalinie przy ul. Śniadeckich 4
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest wywóz wraz z unieszkodliwianiem odpadów komunalnych i po pracach porządkowych z obiektów Politechniki Koszalińskiej oraz wywóz i unieszkodliwianie odpadów komunalnych z obiektu Hali Widowiskowo-Sportowej w Koszalinie przy ul. Śniadeckich 4 w zakresie określonym w Specyfikacji Warunków Zamówienia (SWZ). 2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera Załącznik nr 1 do SWZ. 3. Zamawiający dokonuje wyodrębnienia zamówienia na dwie samodzielne części (każda część nazywana jest w dalszej części SWZ „Zadaniem”): 1) Zadanie I: Wywóz oraz unieszkodliwianie odpadów komunalnych i po pracach porządkowych z obiektów Politechniki Koszalińskiej; 2) Zadanie II: Wywóz i unieszkodliwianie odpadów komunalnych z obiektu Hali Widowiskowo-Sportowej w Koszalinie przy ul. Śniadeckich 4. 4. Zamawiający dopuszcza możliwości składanie ofert częściowych. Ofertę można składać na jedną lub więcej części. 5. Szczegółowe postanowienia dotyczące realizacji przedmiotu zamówienia zostały określone w projekcie umowy, stanowiącym Załącznik nr 12/I-II do SWZ. 6. Zamawiający nie wymaga osobistego wykonania przez Wykonawcę kluczowych zadań. 7. Wykonawca może powierzyć wykonanie części zamówienia Podwykonawcy. W takim przypadku Zamawiający żąda wskazania przez Wykonawcę (w ofercie) części zamówienia, których wykonanie zamierza powierzyć Podwykonawcom oraz podania ich nazw, jeżeli są już znani na tym etapie. 8. Zamawiający dopuszcza możliwość przeprowadzenia wizji lokalnej miejsca wykonywania zamówienia jako czynności pomocniczej w celu prawidłowego przygotowania oferty, po uprzednim uzgodnieniu z Zamawiającym terminu i godziny. Odbycie wizji lokalnej nie stanowi warunku udziału w postępowaniu. 9. Zamawiający zastosuje tzw. procedurę odwróconą, o której mowa w art. 139 ust. 1 ustawy PZP, tj. Zamawiający najpierw dokona badania i oceny ofert, a następnie dokona kwalifikacji podmiotowej Wykonawcy, którego oferta została najwyżej oceniona, w zakresie braku podstaw do wykluczenia oraz spełnienia warunków udziału w postępowaniu.
Interne Kennung: 7/PNOG/SZP-2/2026
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zentrale Elemente des Verfahrens: 1. Wykonawca składa wraz z ofertą oświadczenie na formularzu Jednolitego Europejskiego Dokumentu Zamówienia (JEDZ). Oświadczenie stanowi dowód potwierdzający brak podstaw wykluczenia, spełnienie warunków udziału w postępowaniu na dzień składania ofert, tymczasowo zastępujący wymagane przez Zamawiającego podmiotowe środki dowodowe (wzór oświadczenia stanowi Załącznik nr 4 do SWZ). 2. Ponadto, do oferty Wykonawca musi dołączyć oświadczenie stanowiące dowód potwierdzający na dzień składania ofert brak podstaw wykluczenia na podstawie art. 7 ust. 1 ustawy z dnia 13 kwietnia 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego (Dz. U. z 2024 r. poz. 507) - (wzór oświadczenia stanowi Załącznik nr 5 do SWZ) oraz na podstawie art. 5k rozporządzenia Rady (UE) nr 833/2014 z dnia 31 lipca 2014 r. dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie, w brzmieniu nadanym rozporządzeniem Rady (UE) 2025/2033 z dnia 23 października 2025 r w sprawie zmiany rozporządzenia (UE) nr 833/2014 z dnia 31 lipca 2014 r. dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie (Dz.U.UE.L.2025.2033 z dnia 2025.10.23) – (wzór oświadczenia stanowi Załącznik nr 6 do SWZ). 3. W przypadku wspólnego ubiegania się o zamówienie przez wykonawców JEDZ, oświadczenie o niepodleganiu wykluczeniu na podstawie art. 7 ust. 1 ustawy z dnia 13 kwietnia 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego (Dz. U. z 2024 r. poz. 507) oraz na podstawie art. 5k rozporządzenia Rady (UE) nr 833/2014 z dnia 31 lipca 2014 r. dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie, w brzmieniu nadanym rozporządzeniem Rady (UE) 2025/2033 z dnia 23 października 2025 r w sprawie zmiany rozporządzenia (UE) nr 833/2014 z dnia 31 lipca 2014 r. dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie (Dz.U.UE.L.2025.2033 z dnia 2025.10.23), składa każdy z Wykonawców wspólnie ubiegających się o zamówienie. Oświadczenia te potwierdzają brak podstaw do wykluczenia, spełnienie warunków udziału w postępowaniu każdego z Wykonawców z osobna. 4. Zamawiający przed wyborem najkorzystniejszej oferty wezwie Wykonawcę, którego oferta została najwyżej oceniona, do złożenia w wyznaczonym terminie, nie krótszym niż 10 dni od dnia wezwania, aktualnych na dzień złożenia podmiotowych środków dowodowych. 5. Wykaz podmiotowych środków dowodowych potwierdzających brak podstaw do wykluczenia zawiera rozdział IX pkt 5 SWZ. 6. Wykaz podmiotowych środków dowodowych potwierdzających spełnienie warunków udziału w postępowaniu zawiera rozdział IX pkt 6 SWZ. 7. Zamawiający nie wzywa do złożenia podmiotowych środków dowodowych: 1) jeżeli może je uzyskać za pomocą bezpłatnych i ogólnodostępnych baz danych, w szczególności rejestrów publicznych w rozumieniu ustawy z dnia 17 lutego 2005 r. o informatyzacji działalności podmiotów realizujących zadania publiczne, o ile Wykonawca wskazał w oświadczeniu, o którym mowa w art. 125 ust. 1 ustawy PZP dane umożliwiające dostęp do tych środków; 2) jeżeli podmiotowym środkiem dowodowym jest oświadczenie, którego treść odpowiada zakresowi oświadczenia, o którym mowa w art. 125 ust. 1 ustawy PZP. 8. Jeżeli, w toku postępowania, wykonawca nie złoży oświadczenia, oświadczeń lub dokumentów niezbędnych do przeprowadzenia postępowania, złożone oświadczenia lub dokumenty są niekompletne, zawierają błędy lub budzą wskazane przez Zamawiającego wątpliwości, Zamawiający wezwie do ich złożenia, uzupełnienia, poprawienia w terminie przez siebie wskazanym, chyba że mimo ich złożenia oferta Wykonawcy podlegałaby odrzuceniu albo konieczne byłoby unieważnienie postępowania. 9. Ciąg dalszy zawiera rozdział IX SWZ.
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90511000 Abholung von Siedlungsabfällen
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Zadanie I: Wywóz oraz unieszkodliwianie odpadów komunalnych i po pracach porządkowych z obiektów Politechniki Koszalińskiej
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest wywóz wraz z unieszkodliwianiem odpadów komunalnych i po pracach porządkowych z obiektów Politechniki Koszalińskiej w zakresie określonym w Specyfikacji Warunków Zamówienia (SWZ). 2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia oraz wymagania techniczne zawiera załącznik nr 1 do SWZ. 3. Szczegółowe postanowienia dotyczące realizacji przedmiotu zamówienia zostały określone w projekcie umowy, stanowiącym Załącznik nr 12/I do SWZ.
Interne Kennung: 7/PNOG/SZP-2/2026 - Zadanie I
Los: LOT-0003
Titel: Zadanie II: Wywóz i unieszkodliwianie odpadów komunalnych z obiektu Hali Widowiskowo-Sportowej w Koszalinie przy ul. Śniadeckich 4
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest wywóz i unieszkodliwianie odpadów komunalnych z obiektu Hali Widowiskowo-Sportowej w Koszalinie przy ul. Śniadeckich 4 w zakresie określonym w Specyfikacji Warunków Zamówienia (SWZ). 2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia oraz wymagania techniczne zawiera załącznik nr 1 do SWZ. 3. Szczegółowe postanowienia dotyczące realizacji przedmiotu zamówienia zostały określone w projekcie umowy, stanowiącym Załącznik nr 12/II do SWZ.
Interne Kennung: 7/PNOG/SZP-2/2026 - Zadanie II