2. Verfahren
Verfahren
Titel: Zakup i dostawa zeroemisyjnego taboru na potrzeby Średzkiej Komunikacji Publicznej - etap I w ramach programu Fundusze Europejskie dla Dolnego Śląska 2021-2027
Beschreibung: Wymagania stawiane pojazdom : 2. 1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa 3 sztuk, fabrycznie nowych, niskoemisyjnych autobusów klasy MAXI z napędem elektrycznym wraz z 1 ładowarką mobilną; 2. Kody według Wspólnego Słownika Zamówień CPV: a. 34.12.11.00-2 – autobusy transportu publicznego; 3. Będące przedmiotem niniejszego zamówienia autobusy muszą być pojazdami fabrycznie nowymi (wg definicji z Ustawy Prawo o ruchu drogowym z 20 czerwca 1997 r., tzn. nie mogą być wcześniej rejestrowane, a przebieg dostarczanych autobusów nie może być większy niż 1.500 km; 3. 4. Zamawiający wymaga, aby wszystkie elementy konstrukcyjne, części, elementy wyposażenia, a także dostarczany wraz z autobusami sprzęt, urządzenia i narzędzia o ile będą wymagane były fabrycznie nowe; 5. Oferowane autobusy muszą spełniać wymagania dotyczące homologacji pojazdów - okre- ślone w ustawie z dnia 20 czerwca 1997 r. Prawo o ruchu drogowym (t. j. Dz. U. z 2024 r. poz. 1251) oraz w rozporządzeniu Ministra Transportu, Budownictwa i Gospodarki Mor- skiej z dnia 2 sierpnia 2023 r. w sprawie homologacji typu pojazdów samochodowych i przyczep oraz ich przedmiotów wyposażenia lub części (t. j. Dz. U. z 2023 r. poz. 1651),. Do oferty należy załączyć oświadczenie o posiadanym przez zaoferowany pojazd świadec- twie homologacji typu pojazdu, dopuszczający go do poruszania się i rejestracji pojazdu na terenie RP. Dokument homologacji jest wymagany do złożenia poprawnej oferty; 6. ważna homologacja typu pojazdu w zakresie ich budowy ogólnej dla pojazdów kategorii M3 – homologacja udzielona zgodnie z Regulaminem nr 107 Europejskiej Komisji Gospo- darczej Organizacji Narodów Zjednoczonych (EKG ONZ) Jednolite przepisy dotyczące homologacji pojazdów kategorii M2 i M3 w odniesieniu do ich budowy ogólnej (dz.U.U- E.L.2018.52 z 23.02.2018) dla oferowanego typu autobusu – świadectwo homologacji mu- si być zgodne z oferowanym autobusem co najmniej w zakresie marki i typu, długości po- jazdu oraz rodzaju zespołu napędowego, który musiał być taki sam tzn. napęd elektryczny – zamawiający nie wymaga natomiast, aby inne parametry czy wyposażenie pojazdu, któ- rego dotyczy homologacja, były takie same jak oferowane w pojeździe Szczegóły w SWZ cz. II
Vorherige Bekanntmachung: 670166-2025
Interne Kennung: WZP 271.1-7/25
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 34121100 Busse für den öffentlichen Verkehr
Zusätzliche Einstufung (cpv): 34121400 Niederflurbusse
5. Los
Los: LOT-0001