165329-2026 - Wettbewerb
Polen – Dienstleistungen von Architekturbüros – Opracowanie wielobranżowej koncepcji oraz dokumentacji projektowo-kosztorysowej dla budowy dróg gminnych wraz z uzyskaniem ostatecznej decyzji ZRID z podziałem na 3 części
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung - Änderungsbekanntmachung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Opracowanie wielobranżowej koncepcji oraz dokumentacji projektowo-kosztorysowej dla budowy dróg gminnych wraz z uzyskaniem ostatecznej decyzji ZRID z podziałem na 3 części
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest usługa opracowania dokumentacji projektowych z podziałem na części: 1) CZĘŚĆ 1 – Opracowanie Wielobranżowej Koncepcji budowy Obwodnicy Pierwoszyna oraz dokumentacji projektowo-kosztorysowej wraz z uzyskaniem ostatecznej decyzji ZRID 2) CZĘŚĆ 2 - Opracowanie wielowariantowej koncepcji i studium wykonalności projektu dla budowy Centralnej Obwodnicy Kosakowa (COK) oraz dokumentacji projektowo- kosztorysowej wraz z uzyskaniem ostatecznej decyzji ZRID, dla wybranego wariantu inwestycji 3) CZĘŚĆ 3 – Opracowanie Wielobranżowej Koncepcji Przebudowy ulicy Szkolnej i dróg sąsiednich w Pogórzu, Gmina Kosakowo oraz dokumentacji projektowo-kosztorysowej wraz z uzyskaniem ostatecznej decyzji ZRID.
Interne Kennung: ZP.271.5.2026
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 71200000 Dienstleistungen von Architekturbüros
Zusätzliche Einstufung (cpv): 71220000 Architekturentwurf, 71221000 Dienstleistungen von Architekturbüros bei Gebäuden, 71248000 Projektaufsicht und Dokumentation
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Opracowanie Wielobranżowej Koncepcji budowy Obwodnicy Pierwoszyna oraz dokumentacji projektowo-kosztorysowej wraz z uzyskaniem ostatecznej decyzji ZRID
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia w CZĘŚCI 1 jest opracowanie wielobranżowej koncepcji budowy Obwodnicy Pierwoszyna oraz dokumentacji projektowo-kosztorysowej wraz z uzyskaniem ostatecznej decyzji ZRID, w podziale na zamówienie podstawowe i zamówienie objęte prawem opcji. Zamówienie podstawowe 1) Zakres prac projektowych obejmuje zadania: a) budowę drogi gminnej oznaczonej w Miejscowym Planie Zagospodarowania Przestrzennego jako droga 1.1 KDZ – od ul. Kaszubskiej do ul. Rumskiej wraz z budową/przebudową tych skrzyżowań, b) budowę ul. Zielonej – od ul. Rumskiej do ul. Gdyńskiej wraz z budową/przebudową tych skrzyżowań. Zakres terenowy opracowania oznaczono dla każdego z zadań na szkicach stanowiących załącznik do OPZ- załącznik nr 1. 2) Przedmiot zamówienia obejmuje: a) opracowanie koncepcji wielobranżowej budowy/przebudowy dróg objętych przedmiotem zamówienia, b) opracowanie na podstawie zatwierdzonej koncepcji, kompletnej dokumentacji projektowo-kosztorysowej, w szczególności: dokumentacji projektowej (projekt budowlany, projekt Wykonawczy, przedmiar robót) specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych, kosztorysów inwestorskich, a także innych opracowań niezbędnych z punktu widzenia celu, dla którego realizowany jest przedmiot zamówienia, c) uzyskanie w imieniu Zamawiającego niezbędnych uzgodnień i zezwoleń na realizację inwestycji, d) uzyskanie w imieniu i na rzecz Zamawiającego dokumentu zezwalającego na rozpoczęcie i wykonanie robót budowlanych (tj. zezwolenia na realizacje inwestycji drogowej ZRID), e) uczestniczenie projektantów w konsultacjach społecznych na etapie projektowania inwestycji, f) W ciągach projektowanych dróg należy objąć opracowaniem całą szerokość projektowanego pasa drogowego. Przy projektowaniu należy uwzględnić drogę rowerową, ciągi piesze, elementy małej architektury. g) Oświetlenie drogowe projektować na każdej ulicy jako nowe. h) Projektowaniem należy objąć ciągi ulic w całej szerokości pasa drogowego, należy uwzględnić zjazdy i wloty wszystkich dróg ujętych w MPZT. Projektowaniem należy również objąć wszystkie zjazdy istniejące jak i projektowane na przyległe nieruchomości. i) W ramach projektu należy zaplanować odwodnienie dróg w postaci kanalizacji deszczowej z odbiornikiem w postaci zbiornika/ków retencyjno-chłonnego. j) Analizę i obliczenia spływu wód opadowych prowadzić w oparciu o model hydrodynamiczny (nie metodą Błaszczyka). k) W ramach projektu należy uwzględnić zagospodarowanie zieleni przydrożnej w postaci nasadzeń wieloletnich, drzewostanu oraz innych form zieleni przydrożnej. l) W ciągu planowanych dróg należy zaprojektować zatoki autobusowe, w uzgodnieniu z Zarządem Komunikacji Miejskiej w Gdyni. m) Zamawiający preferuje budowę skrzyżowań z drogami powiatowymi w postaci rond. Jednocześnie ostateczne rozwiązane uzależnione będzie od uzgodnienia rozwiązań projektowych z Zarządem Dróg Powiatowych w Pucku. 3) Zakres przedmiotowy opracowania dokumentacji projektowej, specyfikacji technicznej i kosztorysu inwestorskiego, obejmuje: a) opracowanie kompletnego wniosku wraz z dokumentacją projektową, specyfikacją techniczną i kosztorysem inwestorskim, z wszystkimi pozostałymi załącznikami o wydanie decyzji ZRiD w rozumieniu art.11 d. Ustawy z dnia 10 kwietnia 2003 r. o szczególnych zasadach przygotowania i realizacji inwestycji w zakresie dróg publicznych oraz przygotowanie i przeprowadzenie wszystkich wystąpień Zarządcy dróg gminnych (dalej jako Z.D.) w jego imieniu, b) uzyskanie w imieniu Z.D. ostatecznej decyzji zezwalającej na realizację inwestycji drogowej (ZRID), przy czym Zamawiający wymaga aby Wykonawca złożył wniosek o nadanie decyzji o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej rygoru natychmiastowej wykonalności, c) uzyskanie w imieniu Zamawiającego niezbędnych uzgodnień i zezwoleń na realizację zamówienia (dotyczy także opracowania wniosków i odpowiednich dokumentów celem złożenia wniosku o wydanie decyzji ZRID i uzyskania w imieniu Zamawiającego Decyzji ZRID), d) opracowanie przedmiotu umowy z należytą starannością wynikającą z zawodowego charakteru prowadzonej przez siebie działalności oraz zgodnie z zasadami zawartymi w obowiązujących przepisach prawa, obowiązujących norm oraz zasad współczesnej wiedzy technicznej, zgodnie z przeznaczeniem i wyposażenie przedmiotu umowy w zestawienie wydawnicze i klauzulę kompletności opracowania, e) na każde pisemne żądanie Zamawiającego, złożenie pisemnej informacji o stanie zaawansowania realizacji umowy, f) wyjaśnienie Zamawiającemu wątpliwości dotyczących projektu i zawartych w nim rozwiązań, g) przynajmniej na 3 dni robocze przed terminami ustalonymi dla prezentacji/ zatwierdzeni po-szczególnych części opracowań przesłania wersji elektronicznej realizowanej dokumentacji, h) oddanie Zamawiającemu przedmiotu umowy w terminach ustalonych w umowie, i) zatwierdzenie dokumentacji przez Zamawiającego przed złożeniem wniosku do Organu Administracji Budowlanej, j) opracowanie dokumentacji budowy dróg, w obejmujących szczególności: -mapę do celów projektowych (z uwzględnieniem m.in. szczegółowej inwentaryzacji uzbrojenia podziemnego i naziemnego, inwentaryzacji nawierzchni itp. Niezbędnej inwentaryzacji zieleni wysokiej); -dokumentację geologiczno - inżynierską w zakresie niezbędnym do wykonania dokumentacji projektowej; -pozyskanie informacji dodatkowych (np. wypisy i wyrysy z ewidencji gruntów, wypisy z mpzt itd.) z zakresu realizacji zamówienia; Wymagania dotyczące opisu przedmiotu zamówienia zawiera specyfikacja warunków zamówienia. Szczegółowy zakres zamówienia dla CZĘŚĆ 1 oraz warunki realizacji, w tym wymagania dotyczące zakresu dokumentacji projektowo-kosztorysowej, nakładu dokumentacji, określone zostały w Opisie przedmiotu zamówienia, stanowiącym załącznik nr 9A do SWZ. Pozostał warunki realizacji zamówienia zostały określone w projektowanych postanowieniach umowy w sprawie zamówienia publicznego zawartych we wzorze umowy, stanowiącym załącznik 6.1 do SWZ.
Interne Kennung: CZĘŚĆ 1
Optionen:
Beschreibung der Optionen: Zakres zamówienia objęty prawem opcji: obejmuje pełnienie nadzoru autorskiego Nadzór autorski prowadzony będzie w okresie prowadzenia postępowania o udzielenie zamówienia na te roboty oraz w okresie realizacji zamówienia na roboty budowlane od dnia przekazania Wykonawcy placu budowy do dnia podpisania końcowego protokołu odbioru robót, nie dłużej niż do dnia 31.12.2028 r. Nadzór autorski prowadzony będzie w oparciu o zatwierdzoną dokumentację projektową, zgodnie z przepisami ustawy prawo budowlane. W trakcie trwania procedury przetargowej na wyłonienie wykonawcy robót budowlanych Wykonawca będzie zobowiązany do udzielania odpowiedzi na pytania związane z dokumentacją projektową składane w trakcie trwania procedury na wyłonienie wykonawcy robót budowlanych w terminie wyznaczonym przez Zamawiającego, nie dłuższym niż 24 godziny od chwili przekazania pytania Wykonawcy, w tym jeśli zajdzie taka konieczność dokonania odpowiednich zmian w dokumentacji projektowej. Zakres zamówienia objęty PRAWEM OPCJI w CZĘŚCI 1 obejmuje pełnienie nadzoru autorskiego nad realizacją projektu. Nadzór autorski prowadzony będzie nad realizacją robót budowlanych: w trakcie prowadzenia postępowania na te roboty, w okresie realizacji zamówienia na roboty budowlane od dnia przekazania Wykonawcy placu budowy do dnia podpisania końcowego protokołu odbioru robót, nie dłużej niż do dnia 31.12.2028 r. Nadzór autorski prowadzony będzie w oparciu o zatwierdzoną dokumentację projektową, zgodnie z przepisami ustawy prawo budowlane. W ramach PRAWA OPCJI Wykonawca będzie zobowiązany w trakcie trwania procedury przetargowej na wyłonienie wykonawcy robót budowlanych do udzielania odpowiedzi na pytania związane z dokumentacją projektową składane w trakcie trwania procedury na wyłonienie wykonawcy robót budowlanych w terminie wyznaczonym przez Zamawiającego, nie dłuższym niż 24 godziny od chwili przekazania pytania Wykonawcy, w tym jeśli zajdzie taka konieczność wprowadzić odpowiednie zmiany w dokumentacji projektowej. Zamawiający zastrzega możliwość skorzystania z prawa opcji, w zależności od potrzeb Zamawiającego w czasie trwania umowy poprzez złożenie oświadczenia przekazanego Wykonawcy nie później niż 3 dni kalendarzowych przed rozpoczęciem świadczenia usługi objętej prawem opcji. Niezłożenie przez Zamawiającego oświadczenia, o którym mowa w pkt 2 w okresie obowiązywania umowy, oznacza rezygnację z korzystania przez Zamawiającego z „prawa opcji”. W takim przypadku Wykonawcy przysługuje wynagrodzenie za realizację zamówienia podstawowego. Prawo opcji jest uprawnieniem Zamawiającego, z którego może, ale nie musi skorzystać w ramach realizacji niniejszego zamówienia. Usługi objęte prawem opcji zostaną zlecone w przypadku wystąpienia konieczności ich wykonania, stosownie do wynikłych potrzeb i możliwości ich sfinansowania. Wymagania zawarte we wzorze umowy oraz w opisie przedmiotu zamówienia dotyczą także realizacji zamówienia w ramach prawa opcji.
Los: LOT-0002
Titel: Opracowanie wielowariantowej koncepcji i studium wykonalności projektu dla budowy Centralnej Obwodnicy Kosakowa (COK) oraz dokumentacji projektowo- kosztorysowej wraz z uzyskaniem ostatecznej decyzji ZRID, dla wybranego wariantu inwestycji
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia w CZĘŚCI 2 jest opracowanie wielobranżowej koncepcji wraz ze studium wykonalności dla budowy Centralnej Obwodnicy Kosakowa (COK), tj. drogi łączącej skrzyżowanie ulic płk. Stanisława Dąbka w Gdyni (droga powiatowa nr 1606G) i Hieronima Derdowskiego w Kosakowie (134709G), poprzez ulice: Derdowskiego, Gryfa Pomorskiego (134340G), Jana Chryzostoma Paska, Chmielną (134029G), Gronową (134026G) do Ronda 50-lecia w Dębogórzu oraz dalej wariantowym doprowadzeniem i włączeniem w ulicę Rumską (droga powiatowa 1490G), a także sporządzenie dokumentacji projektowo-kosztorysowej wraz z uzyskaniem ostatecznej decyzji ZRID, dla wybranego wariantu inwestycji. Zakres zamówienia w CZĘŚCI 2 obejmuje zamówienie podstawowe i zamówienie objęte prawem opcji. Zamówienie podstawowe obejmuje dwa etapy: 1) Etap I - opracowanie: a) Koncepcji wielobranżowej drogi łączącej skrzyżowanie ulic: Płk. Dąbka w Gdyni (droga powiatowa nr 1606G) i Derdowskiego w Kosakowie (134709G) poprzez ulice Derdowskiego, Gryfa Pomorskiego (134340G), Paska, Chmielną (134029G), Gronową (134026G) i wariantowym doprowadzeniem i włączeniem do ulicy Rumskiej (droga powiatowa 1490G). b) Studium wykonalności, c) Etap II, obejmuje: -Opracowanie na podstawie zatwierdzonej koncepcji, kompletnej dokumentacji projektowo-kosztorysowej budowy COK, w szczególności: dokumentacji projektowej (projekt budowlany, projekt Wykonawczy, przedmiar robót) specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych, kosztorysów inwestorskich, a także innych opracowań niezbędnych z punktu widzenia celu, dla którego realizowany jest przedmiot zamówienia, w szczególności analizę środowiskową (tj. m.in. opracowanie kompletu materiałów i sporządzenie Karty Informacyjnej Przedsięwzięcia zgodnie z wymogami określonymi przepisami Ustawy o udostępnianiu informacji o środowisku i jego ochronie, udziale społeczeństwa w ochronie środowiska oraz o ocenach oddziaływania na środowisko z dnia 3 października 2008 roku. (Dz. U. z 2008 r., Nr 199, poz. 1227 ze zm.). -Uzyskanie w imieniu Zamawiającego niezbędnych uzgodnień i zezwoleń na realizację inwestycji. -Uzyskanie w imieniu i na rzecz Zamawiającego dokumentu zezwalającego na rozpoczęcie i wykonanie robót budowlanych (tj. zezwolenia na realizacje inwestycji drogowej ZRID, przy czym Zamawiający wymaga aby Wykonawca złożył wniosek o nadanie decyzji o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej rygoru natychmiastowej wykonalności. -Uczestniczenie projektantów w konsultacjach społecznych na etapie projektowania -inwestycji (ok. 3 spotkania z mieszkańcami Gminy Kosakowo). W ramach opracowania dokumentacji, o której mowa w lit. a i b Wykonawca będzie zobowiązany do opracowania dokumentacji budowy dróg, w szczególności obejmujących swoim zakresem następujące elementy usług i opracowań: -opracowanie kompletnego wniosku wraz z dokumentacją projektową, specyfikacją techniczną i kosztorysem inwestorskim, z wszystkimi pozostałymi załącznikami o wydanie decyzji ZRiD w rozumieniu art.11 d. Ustawy z dnia 10 kwietnia 2003 r. o szczególnych zasadach przygotowania i realizacji inwestycji w zakresie dróg publicznych oraz przygotowanie i przeprowadzenie wszystkich wystąpień Zarządcy dróg gminnych (dalej jako Z.D.) w jego imieniu; -uzyskanie w imieniu Z.D. ostatecznej decyzji zezwalającej na realizację inwestycji drogowej (ZRID); -uzyskanie w imieniu Zamawiającego niezbędnych uzgodnień i zezwoleń na realizację zamówienia (dotyczy także opracowania wniosków i odpowiednich dokumentów celem złożenia wniosku o wydanie decyzji ZRID i uzyskania w imieniu Zamawiającego Decyzji ZRID); -opracowanie przedmiotu umowy z należytą starannością wynikającą z zawodowego charakteru prowadzonej przez siebie działalności oraz zgodnie z zasadami zawartymi w obowiązujących przepisach prawa, obowiązujących norm oraz zasad współczesnej wiedzy technicznej, zgodnie z przeznaczeniem i wyposażenie przedmiotu umowy w zestawienie wydawnicze i klauzulę kompletności opracowania; -na każde pisemne żądanie Zamawiającego, złożenie pisemnej informacji o stanie zaawansowania realizacji umowy; -wyjaśnienie Zamawiającemu wątpliwości dotyczących projektu i zawartych w nim rozwiązań; -przynajmniej na 3 dni robocze przed terminami ustalonymi dla prezentacji/ zatwierdzenia poszczególnych części opracowań przesłania wersji elektronicznej realizowanej dokumentacji; -oddanie Zamawiającemu przedmiotu umowy w terminach ustalonych w umowie; -zatwierdzenie dokumentacji przez Zamawiającego przed złożeniem wniosku do Organu Administracji Budowlanej; -opracowanie dokumentacji budowy dróg. Szczegółowy zakres zamówienia dla CZĘŚĆ 2 oraz warunki realizacji, w tym wymagania dotyczące zakresu dokumentacji projektowo-kosztorysowej, nakładu dokumentacji, określone zostały w Opisie przedmiotu zamówienia, stanowiącym załącznik nr 9B do SWZ. Pozostał warunki realizacji zamówienia zostały określone w projektowanych postanowieniach umowy w sprawie zamówienia publicznego zawartych we wzorze umowy, stanowiącym załącznik nr 6.2 do SWZ.
Interne Kennung: CZĘŚĆ 2
Beschreibung der Optionen: Zakres zamówienia objęty prawem opcji: obejmuje pełnienie nadzoru autorskiego nad realizacją projektu. Nadzór autorski prowadzony będzie nad realizacją robót budowlanych w trakcie prowadzenia postępowania na te roboty, w okresie realizacji zamówienia na roboty budowlane od dnia przekazania Wykonawcy placu budowy do dnia podpisania końcowego protokołu odbioru robót, nie dłużej niż do dnia 31.12.2028 r. Nadzór autorski prowadzony będzie w oparciu o zatwierdzoną dokumentację projektową, zgodnie z przepisami ustawy prawo budowlane. W trakcie trwania procedury przetargowej na wyłonienie wykonawcy robót budowlanych Wykonawca będzie zobowiązany do udzielania odpowiedzi na pytania związane z dokumentacją projektową składane w trakcie trwania procedury na wyłonienie wykonawcy robót budowlanych w terminie wyznaczonym przez Zamawiającego, nie dłuższym niż 24 godziny od chwili przekazania pytania Wykonawcy, w tym jeśli zajdzie taka konieczność odpowiednie zmiany w dokumentacji projektowej. Zakres zamówienia objęty PRAWEM OPCJI w CZĘŚCI 2 obejmuje pełnienie nadzoru autorskiego nad realizacją projektu. Nadzór autorski prowadzony będzie nad realizacją robót budowlanych: w trakcie prowadzenia postępowania na te roboty, w okresie realizacji zamówienia na roboty budowlane od dnia przekazania Wykonawcy placu budowy do dnia podpisania końcowego protokołu odbioru robót, nie dłużej niż do dnia 31.12.2028 r. Nadzór autorski prowadzony będzie w oparciu o zatwierdzoną dokumentację projektową, zgodnie z przepisami ustawy prawo budowlane. W ramach PRAWA OPCJI Wykonawca będzie zobowiązany w trakcie trwania procedury przetargowej na wyłonienie wykonawcy robót budowlanych do udzielania odpowiedzi na pytania związane z dokumentacją projektową składane w trakcie trwania procedury na wyłonienie wykonawcy robót budowlanych w terminie wyznaczonym przez Zamawiającego, nie dłuższym niż 24 godziny od chwili przekazania pytania Wykonawcy, w tym jeśli zajdzie taka konieczność wprowadzić odpowiednie zmiany w dokumentacji projektowej. Zamawiający zastrzega możliwość skorzystania z prawa opcji, w zależności od potrzeb Zamawiającego w czasie trwania umowy poprzez złożenie oświadczenia przekazanego Wykonawcy nie później niż 3 dni kalendarzowych przed rozpoczęciem świadczenia usługi objętej prawem opcji. Niezłożenie przez Zamawiającego oświadczenia, o którym mowa w pkt 2 w okresie obowiązywania umowy, oznacza rezygnację z korzystania przez Zamawiającego z „prawa opcji”. W takim przypadku Wykonawcy przysługuje wynagrodzenie za realizację zamówienia podstawowego. Prawo opcji jest uprawnieniem Zamawiającego, z którego może, ale nie musi skorzystać w ramach realizacji niniejszego zamówienia. Usługi objęte prawem opcji zostaną zlecone w przypadku wystąpienia konieczności ich wykonania, stosownie do wynikłych potrzeb i możliwości ich sfinansowania. Wymagania zawarte we wzorze umowy oraz w opisie przedmiotu zamówienia dotyczą także realizacji zamówienia w ramach prawa opcji.
Los: LOT-0003
Titel: Opracowanie Wielobranżowej Koncepcji Przebudowy ulicy Szkolnej i dróg sąsiednich w Pogórzu, Gmina Kosakowo oraz dokumentacji projektowo-kosztorysowej wraz z uzyskaniem ostatecznej decyzji ZRID
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia w CZĘŚCI 3 jest opracowanie Wielobranżowej Koncepcji Przebudowy ulicy Szkolnej i dróg sąsiednich w Pogórzu, Gmina Kosakowo oraz dokumentacji projektowo-kosztorysowej wraz z uzyskaniem ostatecznej decyzji ZRID. Zakres zamówienia w CZĘŚCI 3 obejmuje zamówienie podstawowe i zamówienie objęte prawem opcji. 1) Zakres podstawowy zamówienia obejmuje następujące zadania: a) przebudowę ulicy Szkolnej w całym zakresie pasa drogowego wraz z przebudową ronda Honorowych Dawców Krwi; b) przebudowę/budowę ulic: Słowackiego, Stefana Żeromskiego, Majakowskiego, Broniewskiego, Marii Konopnickiej, Henryka Sienkiewicza i Juliana Tuwima. Zakres terenowy opracowania oznaczono dla każdego z ZADAŃ na szkicach stanowiących załącznik do OPZ – załączniki nr 1 i 2. 2) Przedmiot zamówienia obejmuje: a) opracowanie koncepcji wielobranżowej budowy/przebudowy dróg objętych przedmiotem zamówienia, b) opracowanie na podstawie zatwierdzonej koncepcji, kompletnej dokumentacji projektowo-kosztorysowej, w szczególności: dokumentacji projektowej (projekt budowlany, projekt Wykonawczy, przedmiar robót) specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych, kosztorysów inwestorskich, a także innych opracowań niezbędnych z punktu widzenia celu, dla którego realizowany jest przedmiot zamówienia, c) uzyskanie w imieniu Zamawiającego niezbędnych uzgodnień i zezwoleń na realizację inwestycji, d) uzyskanie w imieniu i na rzecz Zamawiającego dokumentu zezwalającego na rozpoczęcie i wykonanie robót budowlanych (tj. zezwolenia na realizacje inwestycji drogowej ZRID), e) uczestniczenie projektantów w konsultacjach społecznych na etapie projektowania inwestycji (ok. 3 spotkań z mieszkańcami Gminy Kosakowo). 4) W ciągach projektowanych dróg należy objąć opracowaniem całą szerokość projektowanego pasa drogowego. 5) Przy projektowaniu szerokości pasa drogowego należy uwzględnić możliwości wykonania elementów robót bez naruszania granic własności terenów przyległych (np. stopy umocnień typu L, skarpy i ich umocnienia itd.). 6) Oświetlenie drogowe projektować na każdej ulicy jako nowe lub uzupełnienie istniejącego. 7) Projektowaniem należy objąć ciągi ulic w całej szerokości pasa drogowego, należy uwzględnić zjazdy do szkoły i wloty wszystkich dróg ujętych w MPZT. Projektowaniem należy również objąć wszystkie zjazdy istniejące jak i projektowane na przyległe nieruchomości. 8) Przewiduje się odwodnienie dróg w postaci kanalizacji deszczowej z odbiornikiem w postaci zbiornika retencyjno-chłonnego zlokalizowanego na dz.137/8. W razie potrzeby należy zbiornik powiększyć lub zaprojektować inne rozwiązania umożliwiające zagospodarowanie wód opadowych i roztopowych. 9) W ramach opracowania dokumentacji, Wykonawca będzie zobowiązany do opracowania dokumentacji budowy dróg, w szczególności obejmujących swoim zakresem następujące elementy usług i opracowań: a) opracowanie kompletnego wniosku wraz z dokumentacją projektową, specyfikacją techniczną i kosztorysem inwestorskim, z wszystkimi pozostałymi załącznikami o wydanie decyzji ZRiD w rozumieniu art. 11 d. Ustawy z dnia 10 kwietnia 2003 r. o szczególnych zasadach przygotowania i realizacji inwestycji w zakresie dróg publicznych oraz przygotowanie i przeprowadzenie wszystkich wystąpień Zarządcy dróg gminnych (dalej jako Z.D.) w jego imieniu, przy czym Zamawiający wymaga aby Wykonawca złożył wniosek o nadanie decyzji o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej rygoru natychmiastowej wykonalności; b) uzyskanie w imieniu Z.D. ostatecznej decyzji zezwalającej na realizację inwestycji drogowej (ZRID); c) uzyskanie w imieniu Zamawiającego niezbędnych uzgodnień i zezwoleń na realizację zamówienia (dotyczy także opracowania wniosków i odpowiednich dokumentów celem złożenia wniosku o wydanie decyzji ZRID i uzyskania w imieniu Zamawiającego Decyzji ZRID). opracowanie przedmiotu umowy z należytą starannością wynikającą z zawodowego charakteru prowadzonej przez siebie działalności oraz zgodnie z zasadami zawartymi w obowiązujących przepisach prawa, obowiązujących norm oraz zasad współczesnej wiedzy technicznej, zgodnie z przeznaczeniem i wyposażenie przedmiotu umowy w zestawienie wydawnicze i klauzulę kompletności opracowania; d) na każde pisemne żądanie Zamawiającego, złożenie pisemnej informacji o stanie zaawansowania realizacji umowy; e) wyjaśnienie Zamawiającemu wątpliwości dotyczących projektu i zawartych w nim rozwiązań; f) przynajmniej na 3 dni robocze przed terminami ustalonymi dla prezentacji/ zatwierdzeni poszczególnych części opracowań przesłania wersji elektronicznej realizowanej dokumentacji; g) oddanie Zamawiającemu przedmiotu umowy w terminach ustalonych w umowie; h) zatwierdzenie dokumentacji przez Zamawiającego przed złożeniem wniosku do Organu Administracji Budowlanej; i) opracowanie dokumentacji budowy dróg w szczególności obejmuje swoim zakresem następujące elementy usług i opracowań: -mapa do celów projektowych (z uwzględnieniem m.in. szczegółowej inwentaryzacji uzbrojenia podziemnego i naziemnego, inwentaryzacji nawierzchni itp. niezbędnej inwentaryzacji zieleni wysokiej); -dokumentacja geologiczno- inżynierska w zakresie niezbędnym do wykonania dokumentacji projektowej; -pozyskanie informacji dodatkowych (np. wypisy i wyrysy z ewidencji gruntów, wypisy z mpzt; itd.) z zakresu realizacji zamówienia; -projekt podziału gruntów do ZRID; Szczegółowe wymagania określa Specyfikacja Warunków Zamówienia. Szczegółowy zakres zamówienia dla CZĘŚĆ 3 oraz warunki realizacji, w tym wymagania dotyczące zakresu dokumentacji projektowo-kosztorysowej, nakładu dokumentacji, określone zostały w Opisie przedmiotu zamówienia, stanowiącym załącznik nr 9C do SWZ. Pozostał warunki realizacji zamówienia zostały określone w projektowanych postanowieniach umowy w sprawie zamówienia publicznego zawartych we wzorze umowy, stanowiącym załącznik nr 6.3 do SWZ.
Interne Kennung: CZĘŚĆ 3
Beschreibung der Optionen: Zakres zamówienia objęty PRAWEM OPCJI obejmuje pełnienie nadzoru autorskiego nad realizacją projektu. Nadzór autorski prowadzony będzie nad realizacją robót budowlanych w trakcie prowadzenia postępowania na te roboty, w okresie realizacji zamówienia na roboty budowlane od dnia przekazania Wykonawcy placu budowy do dnia podpisania końcowego protokołu odbioru robót, nie dłużej niż do dnia 31.12.2028 r. Nadzór autorski prowadzony będzie w oparciu o zatwierdzoną dokumentację projektową, zgodnie z przepisami ustawy prawo budowlane. W trakcie trwania procedury przetargowej na wyłonienie wykonawcy robót budowlanych. Wykonawca będzie zobowiązany do udzielania odpowiedzi na pytania związane z dokumentacją projektową składane w trakcie trwania procedury na wyłonienie wykonawcy robót budowlanych w terminie wyznaczonym przez Zamawiającego, nie dłuższym niż 24 godziny od chwili przekazania pytania Wykonawcy, w tym jeśli zajdzie taka konieczność odpowiednie zmiany w dokumentacji projektowej. Zakres zamówienia objęty PRAWEM OPCJI w CZĘŚCI 3 obejmuje pełnienie nadzoru autorskiego nad realizacją projektu. Nadzór autorski prowadzony będzie nad realizacją robót budowlanych: w trakcie prowadzenia postępowania na te roboty, w okresie realizacji zamówienia na roboty budowlane od dnia przekazania Wykonawcy placu budowy do dnia podpisania końcowego protokołu odbioru robót, nie dłużej niż do dnia 31.12.2028 r. Nadzór autorski prowadzony będzie w oparciu o zatwierdzoną dokumentację projektową, zgodnie z przepisami ustawy prawo budowlane. W ramach PRAWA OPCJI Wykonawca będzie zobowiązany w trakcie trwania procedury przetargowej na wyłonienie wykonawcy robót budowlanych do udzielania odpowiedzi na pytania związane z dokumentacją projektową składane w trakcie trwania procedury na wyłonienie wykonawcy robót budowlanych w terminie wyznaczonym przez Zamawiającego, nie dłuższym niż 24 godziny od chwili przekazania pytania Wykonawcy, w tym jeśli zajdzie taka konieczność wprowadzić odpowiednie zmiany w dokumentacji projektowej. Zamawiający zastrzega możliwość skorzystania z prawa opcji, w zależności od potrzeb Zamawiającego w czasie trwania umowy poprzez złożenie oświadczenia przekazanego Wykonawcy nie później niż 3 dni kalendarzowych przed rozpoczęciem świadczenia usługi objętej prawem opcji. Niezłożenie przez Zamawiającego oświadczenia, o którym mowa w pkt 2 w okresie obowiązywania umowy, oznacza rezygnację z korzystania przez Zamawiającego z „prawa opcji”. W takim przypadku Wykonawcy przysługuje wynagrodzenie za realizację zamówienia podstawowego. Prawo opcji jest uprawnieniem Zamawiającego, z którego może, ale nie musi skorzystać w ramach realizacji niniejszego zamówienia. Usługi objęte prawem opcji zostaną zlecone w przypadku wystąpienia konieczności ich wykonania, stosownie do wynikłych potrzeb i możliwości ich sfinansowania. Wymagania zawarte we wzorze umowy oraz w opisie przedmiotu zamówienia dotyczą także realizacji zamówienia w ramach prawa opcji.