See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Pumpestationer og pumper til KompetenceCenter Sjælland (Genudbud)
Beschreibung: Pumpestationer og pumper, samt renovering og reservedele til spildevandsområdet. (ekskl. "Minipumpestationer, komplette" som er på særskilt aftale) Følgende forsyninger forventes at deltage som ordregiver: Faxe, Kalundborg, Odsherred og Ringsted spildevandsselskaber.
Vorherige Bekanntmachung: 817173-2025
Interne Kennung: 613663
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 42000000 Industrielle Maschinen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 42131145 Rückschlagventile, 42131230 Schieberventile, 42122000 Pumpen, 42124200 Teile für Pumpen oder Hebewerke für Flüssigkeiten, 45232431 Abwasserpumpstation
5. Los
Los: LOT-0000
Titel: GENUDBUD: Pumpestationer og pumper
Beschreibung: Produktsortimentet består af følgende produktkategorier og tjenesteydelser som er uddybet i Bilag 2 Kravspecifikation. Produktsortimentet består af følgende 17 produktkategorier: Pumper og pumpespecifikke reservedele: 1. Spildevandspumper 2. Servicekit 3. Pumpehjul, standard 4. Pumpehjul, hårdt forkromet 5. Pumpefod 6. Pumpeklo 7. Guidefæste Tilbehør: 8. PE-brønde 9. Ventilbrønde 10. Ventiltoppe 11. Ventiler 12. Flowmålerbrønde 13. Dækselløsninger 14. Guiderør og guidefæste 15. PE-rør og fittings 16. Kæder 17. Kabler Følgende produktkategorier og -områder har snitflade til området, men er ikke omfattet af nærværende rammeaftale: • Styring (Pumpestyring og styreskabe) • Niveauvipper, tryktransmittere • Flowmåler sensorer • Ventil- og elskabe • Minipumpestationer, komplette Rammeaftalen omfatter desuden visse relaterede tjenesteydelser som rådgivning, projektarbejde, installation, teknisk service m.m.
Optionen:
Beschreibung der Optionen: Aftalen kan forlænges 2 gange i op til 12 måneder hver gang