166027-2026 - Ergebnis
Polen – Softwarepaket und Informationssysteme – Rozwój usług cyfrowych i cyberbezpieczeństwa w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym im. dr. Romana Ostrzyckiego w Koninie
Bekanntmachung vergebener Aufträge oder Zuschlagsbekanntmachung – Standardregelung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelRozwój usług cyfrowych i cyberbezpieczeństwa w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym im. dr. Romana Ostrzyckiego w Koninie
Beschreibung1. PRZEDMIOTEM ZAMÓWIENIA jest rozwój usług cyfrowych i cyberbezpieczeństwa w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym im. dr. Romana Ostrzyckiego w Koninie. Przedmiot zamówienia obejmuje 3 pakiety/części: - Pakiet nr 1 - Rozbudowa systemu HIS i dostawa infrastruktury informatycznej; - Pakiet nr 2 - Dostawa stacji roboczych; - Pakiet nr 3 - Dostawa systemu EDR/XDR. Przedmiot zamówienia został szczegółowo opisany w Załączniku nr 1 do SWZ - Formularz oferty, Załączniku nr 2 do SWZ - Opis przedmiotu zamówienia oraz w Załączniku nr 5 do SWZ – Projektowane Postanowienia Umowy, w których podano ilość przedmiotu zamówienia oraz opis przedmiotu zamówienia dla poszczególnych części zamówienia. 2. Zamawiający dopuszcza możliwość składania ofert częściowych. Przedmiot zamówienia został podzielony na 3 części (pakiety). 3. Przedmiot zamówienia dostarczony będzie na koszt, ryzyko i transportem Wykonawcy. 4. Warunki realizacji Przedmiotu Zamówienia zawarte zostały również w Projektowanych Postanowieniach Umowy, stanowiących Załącznik nr 5 do SWZ. 5. Minimalny gwarantowany poziom wartości zamówień, do złożenia których zobowiąże się Zamawiający wynosi: 100% wartości umowy. 6. Zamawiający nie przewiduje zamówień, o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt 7 i 8 ustawy PZP. 7. Zamawiający nie przewiduje skorzystania z prawa opcji, o którym mowa w art. 441 ustawy Pzp. 8. Zamawiający nie dopuszcza składania ofert wariantowych. 9. W przypadku, jeżeli przy opisie przedmiotu zamówienia posłużono się wskazaniem znaków towarowych, patentów lub pochodzenia, źródła lub szczególnego procesu, który charakteryzuje produkty lub usługi dostarczane przez konkretnego wykonawcę, należy to rozumieć w ten sposób, że każdorazowo takiemu wskazaniu towarzyszy wyrażenie „lub równoważny". 10. Pod pojęciem „lub równoważny” Zamawiający rozumie oferowanie materiałów gwarantujących realizację zadania w zgodzie z wymaganiami Zamawiającego oraz zapewniających uzyskanie parametrów technicznych nie gorszych od założonych w SWZ. Zastosowanie rozwiązań równoważnych nie może prowadzić do pogorszenia właściwości przedmiotu zamówienia w stosunku do przewidzianych w pierwotnej dokumentacji, ani do zmiany ceny, ani do naruszenia przepisów prawa. 11. Ewentualne zamieszczone w opisie przedmiotu zamówienia nazwy produktów lub producentów użyto jedynie w celu przykładowym, tj. w celu przybliżenia wymagań, których nie można było opisać przy pomocy dostatecznie dokładnych i zrozumiałych określeń. Ewentualnie wskazane nazwy produktów oraz ich producentów nie mają na celu naruszenie zasady uczciwej konkurencji i równego traktowania wykonawców. Wszędzie gdzie są one wskazane, należy czytać w ten sposób, że towarzyszy im określenie „lub równoważne”. 12. Zamawiający dopuszcza dostawę produktów lub sprzętu równoważnych w odniesieniu do opisu przedmiotu zamówienia tzn., że zaoferowany przedmiot zamówienia będzie o takich samych lub wyższych parametrach technicznych, jakościowych, funkcjonalnych oraz użytkowych jak te wskazane w opisie przedmiotu zamówienia. 13. Zamawiający w przypadku ofert zawierających rozwiązania równoważne będzie je weryfikować pod względem spełniania wymogów poszczególnych pozycji wymagań technicznych zawartych w Opisie Przedmiotu Zamówienia (OPZ). OPZ określa kryteria równoważności poprzez minimalne parametry techniczne, funkcjonalne i jakościowe, a dla wybranych pozycji zawiera odrębne, szczegółowe opisy równoważności stanowiące zamknięty katalog wymagań dla rozwiązań równoważnych. Wykonawca zobowiązany jest udowodnić w ofercie równoważność zaoferowanego asortymentu, w granicach i w odniesieniu do parametrów określonych przez Zamawiającego w OPZ. Ciężar udowodnienia równoważności jest obowiązkiem Wykonawcy. Zamawiający nie uzna rozwiązań równoważnych, jeśli nie będą one spełniać wszystkich minimalnych parametrów technicznych, funkcjonalnych i jakościowych wskazanych dla danej pozycji w OPZ. W przypadku wymagań opisanych za pomocą norm, specyfikacji technicznych lub certyfikatów, Zamawiający dopuszcza również normy, dokumenty i certyfikaty równoważne, potwierdzające spełnienie wymagań co najmniej na poziomie określonym w dokumentacji zamówienia. 14. Zgodnie z art. 101 ust. 5 Ustawy Pzp: w przypadku gdy OPZ odnosi się do norm, ocen technicznych, specyfikacji technicznych i systemów referencji technicznych, o których mowa w art. 101 ust. 1 pkt 2 oraz ust. 3 ustawy Pzp, zamawiający nie może odrzucić oferty tylko dlatego, że oferowane roboty budowlane, dostawy lub usługi nie są zgodne z normami, ocenami technicznymi, specyfikacjami technicznymi i systemami referencji technicznych, do których opis przedmiotu zamówienia się odnosi, pod warunkiem, że wykonawca udowodni w ofercie, w szczególności za pomocą przedmiotowych środków dowodowych, o których mowa w art. 104-107 ustawy Pzp, że proponowane rozwiązania w równoważnym stopniu spełniają wymagania określone w opisie przedmiotu zamówienia. 15. Zgodnie z art. 101 ust. 6 Ustawy Pzp: w przypadku gdy opis przedmiotu zamówienia odnosi się do wymagań dotyczących wydajności lub funkcjonalności, o których mowa w art. 101 ust. 1 pkt 1 ustawy Pzp, zamawiający nie może odrzucić oferty zgodnej z Polską Normą przenoszącą normę europejską, normami innych państw członkowskich Europejskiego Obszaru Gospodarczego przenoszącymi normy europejskie, z europejską oceną techniczną, ze wspólną specyfikacją techniczną, z normą międzynarodową lub z systemem referencji technicznych ustanowionym przez europejski organ normalizacyjny, jeżeli te normy, oceny techniczne, specyfikacje i systemy referencji technicznych dotyczą wymagań dotyczących wydajności lub funkcjonalności określonych przez zamawiającego, pod warunkiem że wykonawca udowodni w ofercie spełnienie wymagań Zamawiającego.
Vorherige Bekanntmachung46854-2026
Interne KennungWSZ-EP-59/2025
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zentrale Elemente des Verfahrens1. W niniejszym postępowaniu komunikacja Zamawiającego z Wykonawcami odbywa się przy użyciu środków komunikacji elektronicznej, za pośrednictwem Platformy zakupowej, działającej pod adresem https://platformazakupowa.pl/wsz_konin. 2. Zaleca się, aby przed rozpoczęciem wypełniania Formularzy i składania oferty wykonawca zalogował się do systemu, a jeżeli nie posiada konta, założył bezpłatne konto. W przeciwnym wypadku wykonawca będzie miał ograniczone funkcjonalności, np. brak widoku wiadomości prywatnych od zamawiającego w systemie lub wycofania oferty bez kontaktu z Centrum Wsparcia Klienta. 3. Występuje limit objętości plików lub spakowanych folderów w zakresie całej oferty do ilości 10 plików lub spakowanych folderów przy maksymalnej wielkości 150 MB. 4. Postępowanie o udzielenie zamówienia prowadzi się w języku polskim. 5. Zamawiający nie ponosi odpowiedzialności z tytułu nieotrzymania przez Wykonawcę informacji związanych z prowadzonym postępowaniem, w przypadku wskazania przez Wykonawcę w ofercie błędnych danych, np. błędnego adresu poczty elektronicznej. 6. Szczegółowe informacje dotyczące sposobu komunikowania się Zamawiającego z Wykonawcami, w tym również informacje o wymaganiach technicznych i organizacyjnych z tym związanych, zawarte są w „Instrukcji dla Wykonawców platformazakupowa.pl” oraz „Regulamin platformazakupowa.pl dla Użytkowników (Wykonawców)” dostępnych pod adresem platformazakupowa.pl. 7. Sposób sporządzenia ofert, oświadczeń, podmiotowych środków dowodowych, przedmiotowych środków dowodowych i innych informacji, oświadczeń lub dokumentów elektronicznych, oświadczeń lub elektronicznych kopii dokumentów musi być zgody z wymaganiami określonymi w rozporządzeniu Prezesa Rady Ministrów z dnia 30 grudnia 2020 r. w sprawie sposobu sporządzania i przekazywania informacji oraz wymagań technicznych dla dokumentów elektronicznych oraz środków komunikacji elektronicznej w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego lub konkursie (Dz. U. z 2020 r., poz. 2452) oraz rozporządzeniu Ministra Rozwoju, Pracy i Technologii z dnia 23 grudnia 2020 r. w sprawie podmiotowych środków dowodowych oraz innych dokumentów lub oświadczeń, jakich może żądać zamawiający od wykonawcy (Dz. U. z 2020 r., poz. 2415).
Zweck
Art des AuftragsLieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 48000000 Softwarepaket und Informationssysteme
Zusätzliche Einstufung (cpv): 30213300 Tischcomputer, 30233000 Medienspeicher- und -lesegeräte, 31214100 Schalter, 32420000 Netzausrüstung, 48620000 Betriebssysteme, 48710000 Softwarepakete für die Datensicherung und -wiederherstellung, 48732000 Datensicherheitssoftwarepaket, 48780000 Softwarepaket für die System-, Speicher- und Inhaltsverwaltung, 48800000 Informationssysteme und Server, 48820000 Server, 50312000 Wartung und Reparatur von Computeranlagen, 72000000 IT-Dienste: Beratung, Software-Entwicklung, Internet und Hilfestellung, 72267000 Software-Wartung und -Reparatur, 72268000 Bereitstellung von Software, 72510000 Mit der Datenverarbeitung verbundene Verwaltungsdienste, 72700000 Computernetze, 80500000 Ausbildung, 80550000 Sicherheitsausbildung, 72263000 Software-Implementierung, 30200000 Computeranlagen und Zubehör
5. Los
LosLOT-0001
TitelPakiet nr 1 - Rozbudowa systemu HIS i dostawa infrastruktury informatycznej
Beschreibung1. PRZEDMIOTEM ZAMÓWIENIA jest rozbudowa systemu HIS i dostawa infrastruktury informatycznej. 2. Przedmiot zamówienia został szczegółowo opisany w Załączniku nr 1 do SWZ - Formularz oferty, Załączniku nr 2 do SWZ - Opis przedmiotu zamówienia oraz w Załączniku nr 5 do SWZ – Projektowane Postanowienia Umowy, w których podano ilość przedmiotu zamówienia oraz opis przedmiotu zamówienia dla poszczególnych części zamówienia. 3. Przedmiot zamówienia dostarczony będzie na koszt, ryzyko i transportem Wykonawcy. 4. Warunki realizacji Przedmiotu Zamówienia zawarte zostały również w Projektowanych Postanowieniach Umowy, stanowiących Załącznik nr 5 do SWZ. 5. Minimalny gwarantowany poziom wartości zamówień, do złożenia których zobowiąże się Zamawiający wynosi: 100% wartości umowy. 6. Zamawiający nie przewiduje zamówień, o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt 7 i 8 ustawy PZP. 7. Zamawiający nie przewiduje skorzystania z prawa opcji, o którym mowa w art. 441 ustawy Pzp. 8. Zamawiający nie dopuszcza składania ofert wariantowych. 9. W przypadku, jeżeli przy opisie przedmiotu zamówienia posłużono się wskazaniem znaków towarowych, patentów lub pochodzenia, źródła lub szczególnego procesu, który charakteryzuje produkty lub usługi dostarczane przez konkretnego wykonawcę, należy to rozumieć w ten sposób, że każdorazowo takiemu wskazaniu towarzyszy wyrażenie „lub równoważny". 10. Pod pojęciem „lub równoważny” Zamawiający rozumie oferowanie materiałów gwarantujących realizację zadania w zgodzie z wymaganiami Zamawiającego oraz zapewniających uzyskanie parametrów technicznych nie gorszych od założonych w SWZ. Zastosowanie rozwiązań równoważnych nie może prowadzić do pogorszenia właściwości przedmiotu zamówienia w stosunku do przewidzianych w pierwotnej dokumentacji, ani do zmiany ceny, ani do naruszenia przepisów prawa. 11. Ewentualne zamieszczone w opisie przedmiotu zamówienia nazwy produktów lub producentów użyto jedynie w celu przykładowym, tj. w celu przybliżenia wymagań, których nie można było opisać przy pomocy dostatecznie dokładnych i zrozumiałych określeń. Ewentualnie wskazane nazwy produktów oraz ich producentów nie mają na celu naruszenie zasady uczciwej konkurencji i równego traktowania wykonawców. Wszędzie gdzie są one wskazane, należy czytać w ten sposób, że towarzyszy im określenie „lub równoważne”. 12. Zamawiający dopuszcza dostawę produktów lub sprzętu równoważnych w odniesieniu do opisu przedmiotu zamówienia tzn., że zaoferowany przedmiot zamówienia będzie o takich samych lub wyższych parametrach technicznych, jakościowych, funkcjonalnych oraz użytkowych jak te wskazane w opisie przedmiotu zamówienia. 13. Zamawiający w przypadku ofert zawierających rozwiązania równoważne będzie je weryfikować pod względem spełniania wymogów poszczególnych pozycji wymagań technicznych zawartych w Opisie Przedmiotu Zamówienia (OPZ). OPZ określa kryteria równoważności poprzez minimalne parametry techniczne, funkcjonalne i jakościowe, a dla wybranych pozycji zawiera odrębne, szczegółowe opisy równoważności stanowiące zamknięty katalog wymagań dla rozwiązań równoważnych. Wykonawca zobowiązany jest udowodnić w ofercie równoważność zaoferowanego asortymentu, w granicach i w odniesieniu do parametrów określonych przez Zamawiającego w OPZ. Ciężar udowodnienia równoważności jest obowiązkiem Wykonawcy. Zamawiający nie uzna rozwiązań równoważnych, jeśli nie będą one spełniać wszystkich minimalnych parametrów technicznych, funkcjonalnych i jakościowych wskazanych dla danej pozycji w OPZ. W przypadku wymagań opisanych za pomocą norm, specyfikacji technicznych lub certyfikatów, Zamawiający dopuszcza również normy, dokumenty i certyfikaty równoważne, potwierdzające spełnienie wymagań co najmniej na poziomie określonym w dokumentacji zamówienia. 14. Zgodnie z art. 101 ust. 5 Ustawy Pzp: w przypadku gdy OPZ odnosi się do norm, ocen technicznych, specyfikacji technicznych i systemów referencji technicznych, o których mowa w art. 101 ust. 1 pkt 2 oraz ust. 3 ustawy Pzp, zamawiający nie może odrzucić oferty tylko dlatego, że oferowane roboty budowlane, dostawy lub usługi nie są zgodne z normami, ocenami technicznymi, specyfikacjami technicznymi i systemami referencji technicznych, do których opis przedmiotu zamówienia się odnosi, pod warunkiem, że wykonawca udowodni w ofercie, w szczególności za pomocą przedmiotowych środków dowodowych, o których mowa w art. 104-107 ustawy Pzp, że proponowane rozwiązania w równoważnym stopniu spełniają wymagania określone w opisie przedmiotu zamówienia. 15. Zgodnie z art. 101 ust. 6 Ustawy Pzp: w przypadku gdy opis przedmiotu zamówienia odnosi się do wymagań dotyczących wydajności lub funkcjonalności, o których mowa w art. 101 ust. 1 pkt 1 ustawy Pzp, zamawiający nie może odrzucić oferty zgodnej z Polską Normą przenoszącą normę europejską, normami innych państw członkowskich Europejskiego Obszaru Gospodarczego przenoszącymi normy europejskie, z europejską oceną techniczną, ze wspólną specyfikacją techniczną, z normą międzynarodową lub z systemem referencji technicznych ustanowionym przez europejski organ normalizacyjny, jeżeli te normy, oceny techniczne, specyfikacje i systemy referencji technicznych dotyczą wymagań dotyczących wydajności lub funkcjonalności określonych przez zamawiającego, pod warunkiem że wykonawca udowodni w ofercie spełnienie wymagań Zamawiającego. SWZ wraz z załącznikami Zamawiający udostępni na stronie internetowej prowadzonego postępowania: https://www.platformazakupowa.pl/transakcja/1214881
Interne KennungCzęść nr: 1
Zusätzliche Einstufung (cpv): 72263000 Software-Implementierung, 30200000 Computeranlagen und Zubehör, 30233000 Medienspeicher- und -lesegeräte, 31214100 Schalter, 32420000 Netzausrüstung, 48620000 Betriebssysteme, 48710000 Softwarepakete für die Datensicherung und -wiederherstellung, 48780000 Softwarepaket für die System-, Speicher- und Inhaltsverwaltung, 48800000 Informationssysteme und Server, 48820000 Server, 50312000 Wartung und Reparatur von Computeranlagen, 72000000 IT-Dienste: Beratung, Software-Entwicklung, Internet und Hilfestellung, 72267000 Software-Wartung und -Reparatur, 72268000 Bereitstellung von Software, 72510000 Mit der Datenverarbeitung verbundene Verwaltungsdienste, 72700000 Computernetze, 80500000 Ausbildung, 80550000 Sicherheitsausbildung
Optionen
Beschreibung der OptionenZamawiający nie przewiduje skorzystania z prawa opcji
LosLOT-0002
TitelPakiet nr 2 - Dostawa stacji roboczych
Beschreibung1. PRZEDMIOTEM ZAMÓWIENIA jest dostawa stacji roboczych. 2. Przedmiot zamówienia został szczegółowo opisany w Załączniku nr 1 do SWZ - Formularz oferty, Załączniku nr 2 do SWZ - Opis przedmiotu zamówienia oraz w Załączniku nr 5 do SWZ – Projektowane Postanowienia Umowy, w których podano ilość przedmiotu zamówienia oraz opis przedmiotu zamówienia dla poszczególnych części zamówienia. 3. Przedmiot zamówienia dostarczony będzie na koszt, ryzyko i transportem Wykonawcy. 4. Warunki realizacji Przedmiotu Zamówienia zawarte zostały również w Projektowanych Postanowieniach Umowy, stanowiących Załącznik nr 5 do SWZ. 5. Minimalny gwarantowany poziom wartości zamówień, do złożenia których zobowiąże się Zamawiający wynosi: 100% wartości umowy. 6. Zamawiający nie przewiduje zamówień, o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt 7 i 8 ustawy PZP. 7. Zamawiający nie przewiduje skorzystania z prawa opcji, o którym mowa w art. 441 ustawy Pzp. 8. Zamawiający nie dopuszcza składania ofert wariantowych. 9. W przypadku, jeżeli przy opisie przedmiotu zamówienia posłużono się wskazaniem znaków towarowych, patentów lub pochodzenia, źródła lub szczególnego procesu, który charakteryzuje produkty lub usługi dostarczane przez konkretnego wykonawcę, należy to rozumieć w ten sposób, że każdorazowo takiemu wskazaniu towarzyszy wyrażenie „lub równoważny". 10. Pod pojęciem „lub równoważny” Zamawiający rozumie oferowanie materiałów gwarantujących realizację zadania w zgodzie z wymaganiami Zamawiającego oraz zapewniających uzyskanie parametrów technicznych nie gorszych od założonych w SWZ. Zastosowanie rozwiązań równoważnych nie może prowadzić do pogorszenia właściwości przedmiotu zamówienia w stosunku do przewidzianych w pierwotnej dokumentacji, ani do zmiany ceny, ani do naruszenia przepisów prawa. 11. Ewentualne zamieszczone w opisie przedmiotu zamówienia nazwy produktów lub producentów użyto jedynie w celu przykładowym, tj. w celu przybliżenia wymagań, których nie można było opisać przy pomocy dostatecznie dokładnych i zrozumiałych określeń. Ewentualnie wskazane nazwy produktów oraz ich producentów nie mają na celu naruszenie zasady uczciwej konkurencji i równego traktowania wykonawców. Wszędzie gdzie są one wskazane, należy czytać w ten sposób, że towarzyszy im określenie „lub równoważne”. 12. Zamawiający dopuszcza dostawę produktów lub sprzętu równoważnych w odniesieniu do opisu przedmiotu zamówienia tzn., że zaoferowany przedmiot zamówienia będzie o takich samych lub wyższych parametrach technicznych, jakościowych, funkcjonalnych oraz użytkowych jak te wskazane w opisie przedmiotu zamówienia. 13. Zamawiający w przypadku ofert zawierających rozwiązania równoważne będzie je weryfikować pod względem spełniania wymogów poszczególnych pozycji wymagań technicznych zawartych w Opisie Przedmiotu Zamówienia (OPZ). OPZ określa kryteria równoważności poprzez minimalne parametry techniczne, funkcjonalne i jakościowe, a dla wybranych pozycji zawiera odrębne, szczegółowe opisy równoważności stanowiące zamknięty katalog wymagań dla rozwiązań równoważnych. Wykonawca zobowiązany jest udowodnić w ofercie równoważność zaoferowanego asortymentu, w granicach i w odniesieniu do parametrów określonych przez Zamawiającego w OPZ. Ciężar udowodnienia równoważności jest obowiązkiem Wykonawcy. Zamawiający nie uzna rozwiązań równoważnych, jeśli nie będą one spełniać wszystkich minimalnych parametrów technicznych, funkcjonalnych i jakościowych wskazanych dla danej pozycji w OPZ. W przypadku wymagań opisanych za pomocą norm, specyfikacji technicznych lub certyfikatów, Zamawiający dopuszcza również normy, dokumenty i certyfikaty równoważne, potwierdzające spełnienie wymagań co najmniej na poziomie określonym w dokumentacji zamówienia. 14. Zgodnie z art. 101 ust. 5 Ustawy Pzp: w przypadku gdy OPZ odnosi się do norm, ocen technicznych, specyfikacji technicznych i systemów referencji technicznych, o których mowa w art. 101 ust. 1 pkt 2 oraz ust. 3 ustawy Pzp, zamawiający nie może odrzucić oferty tylko dlatego, że oferowane roboty budowlane, dostawy lub usługi nie są zgodne z normami, ocenami technicznymi, specyfikacjami technicznymi i systemami referencji technicznych, do których opis przedmiotu zamówienia się odnosi, pod warunkiem, że wykonawca udowodni w ofercie, w szczególności za pomocą przedmiotowych środków dowodowych, o których mowa w art. 104-107 ustawy Pzp, że proponowane rozwiązania w równoważnym stopniu spełniają wymagania określone w opisie przedmiotu zamówienia. 15. Zgodnie z art. 101 ust. 6 Ustawy Pzp: w przypadku gdy opis przedmiotu zamówienia odnosi się do wymagań dotyczących wydajności lub funkcjonalności, o których mowa w art. 101 ust. 1 pkt 1 ustawy Pzp, zamawiający nie może odrzucić oferty zgodnej z Polską Normą przenoszącą normę europejską, normami innych państw członkowskich Europejskiego Obszaru Gospodarczego przenoszącymi normy europejskie, z europejską oceną techniczną, ze wspólną specyfikacją techniczną, z normą międzynarodową lub z systemem referencji technicznych ustanowionym przez europejski organ normalizacyjny, jeżeli te normy, oceny techniczne, specyfikacje i systemy referencji technicznych dotyczą wymagań dotyczących wydajności lub funkcjonalności określonych przez zamawiającego, pod warunkiem że wykonawca udowodni w ofercie spełnienie wymagań Zamawiającego. SWZ wraz z załącznikami Zamawiający udostępni na stronie internetowej prowadzonego postępowania: https://www.platformazakupowa.pl/transakcja/1214881
Interne KennungCzęść nr: 2
Haupteinstufung (cpv): 30213300 Tischcomputer
Zusätzliche Einstufung (cpv): 48620000 Betriebssysteme, 72268000 Bereitstellung von Software
LosLOT-0003
TitelPakiet nr 3 - Dostawa systemu EDR/XDR
Beschreibung1. PRZEDMIOTEM ZAMÓWIENIA jest dostawa systemu EDR/XDR. 2. Przedmiot zamówienia został szczegółowo opisany w Załączniku nr 1 do SWZ - Formularz oferty, Załączniku nr 2 do SWZ - Opis przedmiotu zamówienia oraz w Załączniku nr 5 do SWZ – Projektowane Postanowienia Umowy, w których podano ilość przedmiotu zamówienia oraz opis przedmiotu zamówienia dla poszczególnych części zamówienia. 3. Przedmiot zamówienia dostarczony będzie na koszt, ryzyko i transportem Wykonawcy. 4. Warunki realizacji Przedmiotu Zamówienia zawarte zostały również w Projektowanych Postanowieniach Umowy, stanowiących Załącznik nr 5 do SWZ. 5. Minimalny gwarantowany poziom wartości zamówień, do złożenia których zobowiąże się Zamawiający wynosi: 100% wartości umowy. 6. Zamawiający nie przewiduje zamówień, o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt 7 i 8 ustawy PZP. 7. Zamawiający nie przewiduje skorzystania z prawa opcji, o którym mowa w art. 441 ustawy Pzp. 8. Zamawiający nie dopuszcza składania ofert wariantowych. 9. W przypadku, jeżeli przy opisie przedmiotu zamówienia posłużono się wskazaniem znaków towarowych, patentów lub pochodzenia, źródła lub szczególnego procesu, który charakteryzuje produkty lub usługi dostarczane przez konkretnego wykonawcę, należy to rozumieć w ten sposób, że każdorazowo takiemu wskazaniu towarzyszy wyrażenie „lub równoważny". 10. Pod pojęciem „lub równoważny” Zamawiający rozumie oferowanie materiałów gwarantujących realizację zadania w zgodzie z wymaganiami Zamawiającego oraz zapewniających uzyskanie parametrów technicznych nie gorszych od założonych w SWZ. Zastosowanie rozwiązań równoważnych nie może prowadzić do pogorszenia właściwości przedmiotu zamówienia w stosunku do przewidzianych w pierwotnej dokumentacji, ani do zmiany ceny, ani do naruszenia przepisów prawa. 11. Ewentualne zamieszczone w opisie przedmiotu zamówienia nazwy produktów lub producentów użyto jedynie w celu przykładowym, tj. w celu przybliżenia wymagań, których nie można było opisać przy pomocy dostatecznie dokładnych i zrozumiałych określeń. Ewentualnie wskazane nazwy produktów oraz ich producentów nie mają na celu naruszenie zasady uczciwej konkurencji i równego traktowania wykonawców. Wszędzie gdzie są one wskazane, należy czytać w ten sposób, że towarzyszy im określenie „lub równoważne”. 12. Zamawiający dopuszcza dostawę produktów lub sprzętu równoważnych w odniesieniu do opisu przedmiotu zamówienia tzn., że zaoferowany przedmiot zamówienia będzie o takich samych lub wyższych parametrach technicznych, jakościowych, funkcjonalnych oraz użytkowych jak te wskazane w opisie przedmiotu zamówienia. 13. Zamawiający w przypadku ofert zawierających rozwiązania równoważne będzie je weryfikować pod względem spełniania wymogów poszczególnych pozycji wymagań technicznych zawartych w Opisie Przedmiotu Zamówienia (OPZ). OPZ określa kryteria równoważności poprzez minimalne parametry techniczne, funkcjonalne i jakościowe, a dla wybranych pozycji zawiera odrębne, szczegółowe opisy równoważności stanowiące zamknięty katalog wymagań dla rozwiązań równoważnych. Wykonawca zobowiązany jest udowodnić w ofercie równoważność zaoferowanego asortymentu, w granicach i w odniesieniu do parametrów określonych przez Zamawiającego w OPZ. Ciężar udowodnienia równoważności jest obowiązkiem Wykonawcy. Zamawiający nie uzna rozwiązań równoważnych, jeśli nie będą one spełniać wszystkich minimalnych parametrów technicznych, funkcjonalnych i jakościowych wskazanych dla danej pozycji w OPZ. W przypadku wymagań opisanych za pomocą norm, specyfikacji technicznych lub certyfikatów, Zamawiający dopuszcza również normy, dokumenty i certyfikaty równoważne, potwierdzające spełnienie wymagań co najmniej na poziomie określonym w dokumentacji zamówienia. 14. Zgodnie z art. 101 ust. 5 Ustawy Pzp: w przypadku gdy OPZ odnosi się do norm, ocen technicznych, specyfikacji technicznych i systemów referencji technicznych, o których mowa w art. 101 ust. 1 pkt 2 oraz ust. 3 ustawy Pzp, zamawiający nie może odrzucić oferty tylko dlatego, że oferowane roboty budowlane, dostawy lub usługi nie są zgodne z normami, ocenami technicznymi, specyfikacjami technicznymi i systemami referencji technicznych, do których opis przedmiotu zamówienia się odnosi, pod warunkiem, że wykonawca udowodni w ofercie, w szczególności za pomocą przedmiotowych środków dowodowych, o których mowa w art. 104-107 ustawy Pzp, że proponowane rozwiązania w równoważnym stopniu spełniają wymagania określone w opisie przedmiotu zamówienia. 15. Zgodnie z art. 101 ust. 6 Ustawy Pzp: w przypadku gdy opis przedmiotu zamówienia odnosi się do wymagań dotyczących wydajności lub funkcjonalności, o których mowa w art. 101 ust. 1 pkt 1 ustawy Pzp, zamawiający nie może odrzucić oferty zgodnej z Polską Normą przenoszącą normę europejską, normami innych państw członkowskich Europejskiego Obszaru Gospodarczego przenoszącymi normy europejskie, z europejską oceną techniczną, ze wspólną specyfikacją techniczną, z normą międzynarodową lub z systemem referencji technicznych ustanowionym przez europejski organ normalizacyjny, jeżeli te normy, oceny techniczne, specyfikacje i systemy referencji technicznych dotyczą wymagań dotyczących wydajności lub funkcjonalności określonych przez zamawiającego, pod warunkiem że wykonawca udowodni w ofercie spełnienie wymagań Zamawiającego. SWZ wraz z załącznikami Zamawiający udostępni na stronie internetowej prowadzonego postępowania: https://www.platformazakupowa.pl/transakcja/1214881
Interne KennungCzęść nr: 3
Haupteinstufung (cpv): 48732000 Datensicherheitssoftwarepaket
Zusätzliche Einstufung (cpv): 72263000 Software-Implementierung, 72268000 Bereitstellung von Software, 80550000 Sicherheitsausbildung