16635-2025 - Wettbewerb
Polen – Beaufsichtigung der Bauarbeiten – Świadczenie usługi pełnienia kompleksowego Nadzoru Inwestorskiego w ramach Projektu pn.: „Modernizacja i rozbudowa budynku dawnego kina Światowid na potrzeby Muzeum Nowej Huty”
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Świadczenie usługi pełnienia kompleksowego Nadzoru Inwestorskiego w ramach Projektu pn.: „Modernizacja i rozbudowa budynku dawnego kina Światowid na potrzeby Muzeum Nowej Huty”
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest Świadczenie usługi pełnienia kompleksowego Nadzoru Inwestorskiego w ramach Projektu pn.: „Modernizacja i rozbudowa budynku dawnego kina Światowid na potrzeby Muzeum Nowej Huty” Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach działania VII Priorytetu Kultura Działania 7.1. Infrastruktura kultury i turystyki kulturowej Programu Fundusze Europejskie na Infrastrukturę, Klimat, Środowisko 2021-2027 oraz przez Gminę Miejską Kraków. 2. Przedmiot zamówienia dzieli się na etapy: 1) Etap I – udział jako Biegły w pracach komisji przetargowej w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego na Wykonanie robót budowlanych i prac konserwatorskich w ramach Projektu: „Modernizacja i rozbudowa dawnego kina Światowid na potrzeby Muzeum Nowej Huty" Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach działania VII Priorytetu Kultura Działania 7.1. Infrastruktura kultury i turystyki kulturowej Programu Fundusze Europejskie na Infrastrukturę, Klimat, Środowisko 2021-2027 oraz Gminę Miejską Kraków w zakresie wskazanym w załączniku nr 1 do specyfikacji warunków zamówienia, 2) Etap II – świadczenie usług nadzoru inwestorskiego nad Zadaniem w zakresie wskazanym w załączniku nr 1 do specyfikacji warunków zamówienia, 3) Etap III – Prawo opcji – świadczenie usług nadzoru inwestorskiego w przypadku wydłużenia okresu realizacji Zadania. Zamawiający wskazuje, iż wydłużenie może dotyczyć okresu do 12 miesięcy łącznie. Maksymalna wartość opcji to iloczyn wynagrodzenia miesięcznego wskazane przez Wykonawcę w formularzu ofertowym (zwaloryzowane zgodnie z postanowieniami zawartymi w projektowanych postanowieniach umownych) i liczby 12 miesięcy. Rodzaj opcji: świadczenie usług nadzoru inwestorskiego zgodnie z zakresem dla świadczenia usługi nadzoru inwestorskiego wskazanym w załączniku nr 1 do SWZ. Zamawiający skorzysta z prawa opcji w sytuacjach szczegółowo opisanych w projektowanych postanowieniach umowy tj. w sytuacji gdy zajdzie konieczność wydłużenia realizacji umowy na roboty budowlane. UWAGA: Zamawiający nie przewiduje zmiany wynagrodzenia Wykonawcy w przypadku zmiany umowy na wykonanie robót budowlanych i konserwatorskich tj. w szczególności w przypadku wystąpienia robót zamiennych, dodatkowych, zaniechanych, zamówień dodatkowych lub też zmiany umowy na podstawie ustawowych lub umownych przesłanek. Powyższe dotyczy także zawartych przez Zamawiającego umów na wykonanie wystawy w zakresie wskazanym w załączniku nr 1 do SWZ. 3. Szczegółowy zakres przedmiotu zamówienia określony jest w Załączniku 1 do SWZ - Opis przedmiotu zamówienia. Postanowienia dotyczące prawa opcji zawiera załącznik nr 4 do SWZ – projektowane postanowienia umowy. 4. Zamawiający nie przewiduje obowiązku sprawdzenia przez Wykonawców dodatkowych dokumentów dostępnych na miejscu u Zamawiającego. Wszelkie dokumenty, w których posiadaniu jest Zamawiający zostały udostępnione Wykonawcom na stronie prowadzonego postępowania. UWAGA: Zamawiający informuje, iż wszczął postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego na wykonanie robót budowlanych pn. Wykonanie robót budowlanych i prac konserwatorskich ramach Projektu: „Modernizacja i rozbudowa dawnego kina Światowid na potrzeby Muzeum Nowej Huty" Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach działania VII Priorytetu Kultura Działania 7.1. Infrastruktura kultury i turystyki kulturowej Programu Fundusze Europejskie na Infrastrukturę, Klimat, Środowisko 2021-2027 oraz Gminę Miejską Kraków, znak postępowania: ZP-271-21/24. Pozostałe kody CPV: 71520000-9 -Usługi nadzoru budowlanego 71248000-8 - Nadzór nad projektem i dokumentacją 71310000-4 - Doradcze usługi inżynieryjno-budowlane 71540000-5 - Usługi zarządzania budową 71541000-2 - Usługi zarządzania projektem budowlanym
Interne Kennung: ZP-271-1/25
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 71247000 Beaufsichtigung der Bauarbeiten
5. Los
Los: LOT-0001
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest Świadczenie usługi pełnienia kompleksowego Nadzoru Inwestorskiego w ramach Projektu pn.: „Modernizacja i rozbudowa budynku dawnego kina Światowid na potrzeby Muzeum Nowej Huty” Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach działania VII Priorytetu Kultura Działania 7.1. Infrastruktura kultury i turystyki kulturowej Programu Fundusze Europejskie na Infrastrukturę, Klimat, Środowisko 2021-2027 oraz przez Gminę Miejską Kraków. 2. Przedmiot zamówienia dzieli się na etapy: 1) Etap I – udział jako Biegły w pracach komisji przetargowej w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego na Wykonanie robót budowlanych i prac konserwatorskich w ramach Projektu: „Modernizacja i rozbudowa dawnego kina Światowid na potrzeby Muzeum Nowej Huty" Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach działania VII Priorytetu Kultura Działania 7.1. Infrastruktura kultury i turystyki kulturowej Programu Fundusze Europejskie na Infrastrukturę, Klimat, Środowisko 2021-2027 oraz Gminę Miejską Kraków w zakresie wskazanym w załączniku nr 1 do specyfikacji warunków zamówienia, 2) Etap II – świadczenie usług nadzoru inwestorskiego nad Zadaniem w zakresie wskazanym w załączniku nr 1 do specyfikacji warunków zamówienia, 3) Etap III – Prawo opcji – świadczenie usług nadzoru inwestorskiego w przypadku wydłużenia okresu realizacji Zadania. Zamawiający wskazuje, iż wydłużenie może dotyczyć okresu do 12 miesięcy łącznie. Maksymalna wartość opcji to iloczyn wynagrodzenia miesięcznego wskazane przez Wykonawcę w formularzu ofertowym (zwaloryzowane zgodnie z postanowieniami zawartymi w projektowanych postanowieniach umownych) i liczby 12 miesięcy. Rodzaj opcji: świadczenie usług nadzoru inwestorskiego zgodnie z zakresem dla świadczenia usługi nadzoru inwestorskiego wskazanym w załączniku nr 1 do SWZ. Zamawiający skorzysta z prawa opcji w sytuacjach szczegółowo opisanych w projektowanych postanowieniach umowy tj. w sytuacji gdy zajdzie konieczność wydłużenia realizacji umowy na roboty budowlane. UWAGA: Zamawiający nie przewiduje zmiany wynagrodzenia Wykonawcy w przypadku zmiany umowy na wykonanie robót budowlanych i konserwatorskich tj. w szczególności w przypadku wystąpienia robót zamiennych, dodatkowych, zaniechanych, zamówień dodatkowych lub też zmiany umowy na podstawie ustawowych lub umownych przesłanek. Powyższe dotyczy także zawartych przez Zamawiającego umów na wykonanie wystawy w zakresie wskazanym w załączniku nr 1 do SWZ. 3. Szczegółowy zakres przedmiotu zamówienia określony jest w Załączniku 1 do SWZ - Opis przedmiotu zamówienia. Postanowienia dotyczące prawa opcji zawiera załącznik nr 4 do SWZ – projektowane postanowienia umowy. 4. Zamawiający nie przewiduje obowiązku sprawdzenia przez Wykonawców dodatkowych dokumentów dostępnych na miejscu u Zamawiającego. Wszelkie dokumenty, w których posiadaniu jest Zamawiający zostały udostępnione Wykonawcom na stronie prowadzonego postępowania. UWAGA: Zamawiający informuje, iż wszczął postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego na wykonanie robót budowlanych pn. Wykonanie robót budowlanych i prac konserwatorskich ramach Projektu: „Modernizacja i rozbudowa dawnego kina Światowid na potrzeby Muzeum Nowej Huty" Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach działania VII Priorytetu Kultura Działania 7.1. Infrastruktura kultury i turystyki kulturowej Programu Fundusze Europejskie na Infrastrukturę, Klimat, Środowisko 2021-2027 oraz Gminę Miejską Kraków, znak postępowania: ZP-271-21/24. UWAGA: Na podstawie art. 18 ust. 4 ustawy pzp Zamawiający określa wymogi dotyczące zachowania poufnego charakteru informacji przekazanych wykonawcom w toku postępowania tj. w odniesieniu do dokumentacji dotyczącej systemu zabezpieczeń. Dokumenty te mają poufny charakter (dalej „dokumenty poufne”) i na podstawie art. 133 ust. 3 ustawy pzp Zamawiający nie udostępniania ich na stronie internetowej. Zamawiający nakłada na Wykonawców wymogi mające na celu ochronę poufnego charakteru informacji zawartych w dokumentach poufnych. Realizując ustawowy wymóg Zamawiający wskazuje, iż dokumenty poufne zostaną udostępnione Wykonawcom bezpośrednio. Wykonawca w tym celu winien zwrócić się do Zamawiającego o przekazanie danych do konta ftp (login i hasło) lub do linku z dokumentami () zgodnie z załącznikiem nr 10 do specyfikacji warunków zamówienia składając oświadczenie o zachowaniu poufności. Zamawiający dopuszcza przesłanie skanu pisma podpisanego przez osoby uprawnione do reprezentowania Wykonawcy. Po otrzymaniu pisma Zamawiający przekaże Wykonawcy dane do serwera ftp lub link skąd należy pobrać dokumentację poufną. Wykonawcy mogą złożyć pismo na adres przetargi@muzeumkrakowa.pl lub za pośrednictwem Platformy e-Zamówienia, która jest dostępna pod adresem https://ezamowienia.gov.pl. Pozostałe kody CPV: 71520000-9 -Usługi nadzoru budowlanego 71248000-8 - Nadzór nad projektem i dokumentacją 71310000-4 - Doradcze usługi inżynieryjno-budowlane 71540000-5 - Usługi zarządzania budową 71541000-2 - Usługi zarządzania projektem budowlanym
Optionen:
Beschreibung der Optionen: Etap III – Prawo opcji – świadczenie usług nadzoru inwestorskiego w przypadku wydłużenia okresu realizacji Zadania. Zamawiający wskazuje, iż wydłużenie może dotyczyć okresu do 12 miesięcy łącznie. Maksymalna wartość opcji to iloczyn wynagrodzenia miesięcznego wskazane przez Wykonawcę w formularzu ofertowym (zwaloryzowane zgodnie z postanowieniami zawartymi w projektowanych postanowieniach umownych) i liczby 12 miesięcy. Rodzaj opcji: świadczenie usług nadzoru inwestorskiego zgodnie z zakresem dla świadczenia usługi nadzoru inwestorskiego wskazanym w załączniku nr 1 do SWZ. 1.Zamawiający zastrzega sobie możliwość skorzystania z prawa opcji. 2.Prawo opcji dotyczyć będzie możliwości skorzystania z usług nadzoru inwestorskiego zgodnie z zakresem wskazanym w załączniku nr 1 w okresie wydłużonej realizacji umowy na Wykonanie robót budowlanych i prac konserwatorskich zadania ramach Projektu: „Modernizacja i rozbudowa dawnego kina Światowid na potrzeby Muzeum Nowej Huty" lub wydłużenia okresu realizacji Projektu w zakresie świadczenia usług nadzoru inwestorskiego na umową/ umowami dotyczącymi wykonania wystawy. 3.Prawo opcji jest jednostronnym uprawnieniem Zamawiającego, z którego może, ale nie ma obowiązku skorzystać w ramach realizacji przedmiotu zamówienia. „Prawo opcji” stwarza po stronie Zamawiającego zobowiązanie do realizacji zamówienia jedynie w zakresie zadeklarowanym, natomiast uprawnieniem Zamawiającego jest żądanie realizacji zamówienia w zakresie poszerzonym, z kolei obowiązkiem Wykonawcy jest realizacja zamówienia w całości, to jest w zakresie zadeklarowanym i poszerzonym. Wykonawcy nie przysługuje natomiast prawo domagania się realizacji zamówienia w zakresie poszerzonym, jeśli zamawiający nie skorzysta ze swego uprawnienia do opcji w toku realizacji umowy. 4.W przypadku nie skorzystania przez Zamawiającego z przysługującego mu prawa opcji albo skorzystania z prawa opcji w niepełnym zakresie, niewykorzystującym maksymalnego poziomu prawa opcji, Wykonawcy nie przysługują żadne roszczenia z tytułu nie skorzystania przez Zamawiającego z przysługującego mu prawa opcji albo skorzystania z prawa opcji w niepełnym zakresie, niewykorzystującym maksymalnego poziomu prawa opcji. W szczególności Wykonawca nie może żądać od Zamawiającego realizacji prawa opcji ani wnosić roszczenia o zapłatę spodziewanych korzyści. 5.Zamawiający jest uprawniony według własnego wyboru do składania oświadczenia w przedmiocie zamówienia udzielanego w ramach prawa opcji kilkakrotnie albo jednokrotnie – jednak do wyczerpania maksymalnego zakresu prawa opcji, tj. do 12 miesięcy. Wynagrodzenie w ramach prawa opcji wyliczone będzie według stawki miesięcznej z ostatniego miesiąca poprzedzającego miesiąc rozpoczęcia świadczenia usługi w ramach prawa opcji, tj. z uwzględnieniem zwaloryzowanej wysokości wynagrodzenia miesięcznego. 6.Uruchomienie opcji nie będzie wymagało zmiany umowy. 7.Zamawiający oświadczenie o skorzystaniu z prawa opcji złoży co najmniej z miesięcznym wyprzedzeniem. W przypadku skorzystania z prawa opcji okres obowiązywania umowy ulega przedłużeniu.