166745-2026 - Wettbewerb
Polen – Medienspeicher- und -lesegeräte – Zakup i wdrożenie infrastruktury sieciowej z oprogramowaniem oraz szkoleniami podnoszącymi poziom cyberbezpieczeństwa Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Puławach.
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Lieferleistungen - Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Zakup i wdrożenie infrastruktury sieciowej z oprogramowaniem oraz szkoleniami podnoszącymi poziom cyberbezpieczeństwa Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Puławach.
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest zakup i wdrożenie infrastruktury sieciowej z oprogramowaniem oraz szkoleniami podnoszącymi poziom cyberbezpieczeństwa Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Puławach, w skład którego wchodzą następujące komponenty: 1) Zakup i wdrożenie infrastruktury sieciowej i oprogramowania podnoszącej poziom cyberbezpieczeństwa szpitala. 2) Zakup i wdrożenie infrastruktury serwerowej, pamięci masowej oraz systemu kopii zapasowych szpitala. 3) Zakup sprzętu komputerowego dla użytkowników końcowych oparte na nowoczesnych technologiach zabezpieczeń i wydajności. 4) Wdrożenie rozwiązania opartego na sztucznej inteligencji do monitorowania stanu pacjentów na salach chorych. 5) Szkolenia. 2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia, w tym poszczególnych komponentów jest w załączniku nr 2 do Specyfikacji Warunków Zamówienia, zwanej dalej (SWZ). 3. Opisy poszczególnych komponentów, o którym mowa w ust. 1 określają wymagania jakościowe odnoszące się wszystkich elementów składających się na przedmiot zamówienia w myśl art. 246 ust. 2 ustawy Pzp. 4. W przypadku, kiedy w szczegółowym opisie przedmiotu zamówienia wskazane zostały normy, znaki towarowe, patenty, pochodzenie, źródło lub szczególny proces, charakteryzujące określone produkty lub usługi, oznacza to, że Zamawiający nie mógł opisać przedmiotu zamówienia za pomocą dostatecznie dokładnych określeń i jest to uzasadnione specyfiką przedmiotu zamówienia. W takich sytuacjach ewentualne wskazania na normy, znaki towarowe, patenty, pochodzenie, źródło lub szczególny proces należy odczytywać z wyrazami „lub równoważne”. 5. Dopuszcza się więc zaproponowanie w ofercie odpowiedników równoważnych o właściwościach nie gorszych i gwarantujących osiągnięcie parametrów nie niższych od wymaganych przez Zamawiającego. Parametry wskazanego standardu określają minimalne warunki techniczne, eksploatacyjne, użytkowe, jakościowe i funkcjonalne, jakie ma spełniać przedmiot zamówienia i stosowane materiały, urządzenia, systemy, technologie, produkty itp. przeznaczone do wykonania przedmiotu zamówienia. Wskazane znaki towarowe, patenty, marki lub nazwy producenta wskazujące na pochodzenie określają jedynie jakość, standard i parametry produktu, metody, materiałów, urządzeń, systemów, technologii itp. W ofercie Wykonawca może przyjąć metody, materiały, urządzenia, systemy, technologie itp. innych marek i producentów, jednak o parametrach technicznych, jakościowych i właściwościach użytkowych oraz funkcjonalnych odpowiadających metodom, materiałom, urządzeniom, systemom, technologiom itp. opisanym w SWZ. Dodatkowo Zamawiający podkreśla, iż równoważne metody, materiały, urządzenia, systemy, technologie itp. nie mogą stanowić zamienników w stosunku do metod, materiałów, urządzeń, systemów, technologii itp. opisanych w opisie przedmiotu zamówienia, ale muszą gwarantować spełnienie zdefiniowanych tam wymagań Zamawiającego. 6. Wszystkie wymienione w załączniku 2 SWZ urządzenia mają być nowe, niedemonstracyjne, niepowystawowe. Rok produkcji nie starszy niż 2025 r. 7. Do każdego urządzenia, o którym mowa w ust. 5 wykonawca winien dostarczyć instrukcję obsługi urządzenia w języku polskim. 8. W przypadku, gdy załącznik nr 2 do SWZ nie wskazuje inaczej, na wszystkie urządzenia wymienione w załączniku nr 2 Wykonawca udzieli gwarancji na okres min. 36 miesięcy. 9. W przypadku urządzeń wymagających przeglądu gwarancyjnego Wykonawca zobowiązany będzie do dokonania bezpłatnego przeglądu min. raz w roku w okresie gwarancji. 10. Przedmiot zamówienia ma posiadać dopuszczenie do stosowania na terytorium RP.
Interne Kennung: ZM 15/230/2026
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Zusätzliche Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 30233000 Medienspeicher- und -lesegeräte
Zusätzliche Einstufung (cpv): 48821000 Netzwerkserver, 30213000 Personalcomputer, 31682530 Notstromversorgungsaggregate, 32323500 Video-Überwachungssystem, 72000000 IT-Dienste: Beratung, Software-Entwicklung, Internet und Hilfestellung, 48730000 Sicherheitssoftwarepaket, 80550000 Sicherheitsausbildung
5. Los
Los: LOT-0001
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest zakup i wdrożenie infrastruktury sieciowej z oprogramowaniem oraz szkoleniami podnoszącymi poziom cyberbezpieczeństwa Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Puławach, w skład którego wchodzą następujące komponenty: 1) Zakup i wdrożenie infrastruktury sieciowej i oprogramowania podnoszącej poziom cyberbezpieczeństwa szpitala. 2) Zakup i wdrożenie infrastruktury serwerowej, pamięci masowej oraz systemu kopii zapasowych szpitala. 3) Zakup sprzętu komputerowego dla użytkowników końcowych oparte na nowoczesnych technologiach zabezpieczeń i wydajności. 4) Wdrożenie rozwiązania opartego na sztucznej inteligencji do monitorowania stanu pacjentów na salach chorych. 5) Szkolenia. 2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia, w tym poszczególnych komponentów jest w załączniku nr 2 do Specyfikacji Warunków Zamówienia, zwanej dalej (SWZ). 3. Opisy poszczególnych komponentów, o którym mowa w ust. 1 określają wymagania jakościowe odnoszące się wszystkich elementów składających się na przedmiot zamówienia w myśl art. 246 ust. 2 ustawy Pzp. 4. W przypadku, kiedy w szczegółowym opisie przedmiotu zamówienia wskazane zostały normy, znaki towarowe, patenty, pochodzenie, źródło lub szczególny proces, charakteryzujące określone produkty lub usługi, oznacza to, że Zamawiający nie mógł opisać przedmiotu zamówienia za pomocą dostatecznie dokładnych określeń i jest to uzasadnione specyfiką przedmiotu zamówienia. W takich sytuacjach ewentualne wskazania na normy, znaki towarowe, patenty, pochodzenie, źródło lub szczególny proces należy odczytywać z wyrazami „lub równoważne”. 5. Dopuszcza się więc zaproponowanie w ofercie odpowiedników równoważnych o właściwościach nie gorszych i gwarantujących osiągnięcie parametrów nie niższych od wymaganych przez Zamawiającego. Parametry wskazanego standardu określają minimalne warunki techniczne, eksploatacyjne, użytkowe, jakościowe i funkcjonalne, jakie ma spełniać przedmiot zamówienia i stosowane materiały, urządzenia, systemy, technologie, produkty itp. przeznaczone do wykonania przedmiotu zamówienia. Wskazane znaki towarowe, patenty, marki lub nazwy producenta wskazujące na pochodzenie określają jedynie jakość, standard i parametry produktu, metody, materiałów, urządzeń, systemów, technologii itp. W ofercie Wykonawca może przyjąć metody, materiały, urządzenia, systemy, technologie itp. innych marek i producentów, jednak o parametrach technicznych, jakościowych i właściwościach użytkowych oraz funkcjonalnych odpowiadających metodom, materiałom, urządzeniom, systemom, technologiom itp. opisanym w SWZ. Dodatkowo Zamawiający podkreśla, iż równoważne metody, materiały, urządzenia, systemy, technologie itp. nie mogą stanowić zamienników w stosunku do metod, materiałów, urządzeń, systemów, technologii itp. opisanych w opisie przedmiotu zamówienia, ale muszą gwarantować spełnienie zdefiniowanych tam wymagań Zamawiającego. 6. Wszystkie wymienione w załączniku 2 SWZ urządzenia mają być nowe, niedemonstracyjne, niepowystawowe. Rok produkcji nie starszy niż 2025 r. 7. Do każdego urządzenia, o którym mowa w ust. 5 wykonawca winien dostarczyć instrukcję obsługi urządzenia w języku polskim.