167096-2026 - Wettbewerb
Polen – Medizinische Geräte – Zakup/dostawa sprzętu medycznego
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelZakup/dostawa sprzętu medycznego
Beschreibung1. Przedmiotem zamówienia jest zakup wraz z dostawą sprzętu medycznego do Miejskiego Centrum Medycznego „Polesie” w Łodzi (Centrum), w podziale na 16 Pakietów (części). 2. Szczegółowy opis wymaganych parametrów technicznych sprzętu medycznego objętego zamówieniem, który Wykonawca zobowiązany jest dostarczyć, zamontować/zainstalować oraz uruchomić określa załącznik nr 2 do SWZ. 3. Zamówienie jest współfinansowane w ramach projektu nr FELD.06.03-IZ.00-0082/25-00 współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w Ramach Programu Regionalnego Fundusze Europejskie dla Łódzkiego 2021-2027 pt. „Zwiększenie dostępności i jakości usług zdrowotnych w podstawowej opiece zdrowotnej – w tym poprzez rozwój opieki koordynowanej, oraz ambulatoryjnej opieki specjalistycznej w Miejskim Centrum Medycznym „Polesie” w Łodzi”. 4. Wymagania dotyczące przedmiotu zamówienia: 1) Wykonawca zobowiązany jest do wykonania przedmiotu zamówienia z należytą starannością i terminowo; 2) dostawa wraz z wniesieniem przedmiotu zamówienia, montażem, instalacją i uruchomieniem będzie zrealizowana transportem własnym Wykonawcy do pomieszczeń Zamawiającego. Wykonawca zobowiązany jest należycie zabezpieczyć towar na czas przewozu. Przedmiot zamówienia dostarczany będzie przez Wykonawcę własnym staraniem, na jego koszt oraz ryzyko; 3) Zamawiający wymaga, aby Wykonawca gwarantował, że dostarczony sprzęt medyczny wraz wyposażeniem jest fabrycznie nowy, nie był używany, niepowystawowy, nieregenerowany, kompletny i gotowy do użytkowania bez żadnych dodatkowych zakupów poza materiałami eksploatacyjnymi, oraz że nie ma wad fizycznych i prawnych; 4) Wykonawca zobowiązuje się do zaopatrzenia dostarczanego sprzętu medycznego w odpowiednio widoczne, czytelne i nieusuwalne oznakowanie, tzn.: każdemu wyrobowi będzie towarzyszyć informacja konieczna do bezpiecznego jego używania i do zidentyfikowania wytwórcy; 5) przystosowanie przyłączenia przedmiotu zamówienia do mediów (do istniejącej infrastruktury) w Centrum – jeżeli dla danego przedmiotu zamówienia wymagane jest podłączenie do mediów – po stronie Wykonawcy; 6) Zamawiający wymaga, aby oferowany przedmiot zamówienia spełniał wymagania określone obowiązującym prawem, został dopuszczony do obrotu i posiadał wymagane prawem dokumenty, stwierdzające dopuszczenie do stosowania na terenie Polski. 5. Zamawiający wymaga udzielenia min. 24 miesięcy gwarancji na na zaoferowany sprzęt (okres gwarancji stanowi jedno z kryterium oceny ofert). 6. Warunki realizacji przedmiotu zamówienia określa załącznik nr 6 do SWZ (Projektowane postanowienia umowy). 7. W przypadku, gdyby Zamawiający określił przedmiot zamówienia poprzez wskazanie znaków towarowych, patentów lub pochodzenia, źródła lub szczególnego procesu, który charakteryzuje produkty lub usługi dostarczane przez konkretnego wykonawcę/producenta, jeżeli mogłoby to doprowadzić do uprzywilejowania lub wyeliminowania niektórych wykonawców lub produktów, Zamawiający dopuszcza możliwość składania ofert równoważnych. Wskazane wyżej określenie przedmiotu zamówienia ma charakter wyłącznie pomocniczy w przygotowaniu oferty i ma na celu wskazać oczekiwania Zamawiającego. Przez ofertę równoważną należy rozumieć ofertę o parametrach nie gorszych od Opisu przedmiotu zamówienia (OPZ) wskazanego przez Zamawiającego w załączniku nr 2 do SWZ. Parametry wskazane przez Zamawiającego są parametrami minimalnymi, granicznymi. Pod pojęciem „parametry” rozumie się funkcjonalność, przeznaczenie, kolorystykę, strukturę, materiały, kształt, wielkość, bezpieczeństwo, wytrzymałość, postać, rozmiar, dawkę itp. W związku z powyższym Zamawiający dopuszcza możliwość zaoferowania produktów o innych znakach towarowych, patentach lub pochodzeniu, natomiast nie o innych właściwościach i funkcjonalnościach niż określone w SWZ. W przypadku, gdy w OPZ zawarto odniesienia do norm europejskich, europejskich ocen technicznych, aprobat, specyfikacji technicznych i systemów odniesienia referencji technicznych, Zamawiający dopuszcza możliwość stosowania norm równoważnych. Wykonawca powołujący się na rozwiązania równoważne musi wykazać, że oferowane dostawy spełniają warunki określone przez Zamawiającego w stopniu nie gorszym. W przypadku, gdy Wykonawca nie złoży w ofercie dokumentów o zastosowaniu innych materiałów i urządzeń, to rozumie się przez to, że do kalkulacji ceny oferty oraz do wykonania umowy ujęto materiały i urządzenia zaproponowane w OPZ.
Interne Kennung2/ZP/2026
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zweck
Art des AuftragsLieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 33100000 Medizinische Geräte
Zusätzliche Einstufung (cpv): 33111000 Röntgengeräte, 33112200 Ultraschallanlage, 33123200 Elektrokardiografen, 33123210 Ausrüstung für die Überwachung der Herzfunktionen, 33123000 Herz-Kreislauf-Ausrüstung, 33124100 Diagnostikausrüstung, 33190000 Verschiedene medizinische Geräte und Produkte, 33111660 Knochendensitometer, 33121300 Elektromyografen, 33191100 Sterilisationsapparate, 33192000 Möbel für ärztliche Zwecke
5. Los
LosLOT-0001
TitelPakiet 1 - Aparat EKG
BeschreibungDostawa Aparatu EKG (7 szt.) do Miejskiego Centrum Medycznego „Polesie” w Łodzi. Szczegółowy opis wymaganych parametrów technicznych oraz ilość sprzętu medycznego objętego zamówieniem, który Wykonawca zobowiązany jest dostarczyć, zamontować/zainstalować oraz uruchomić określa załącznik nr 2 i 8 do SWZ. Warunki i sposób realizacji przedmiotu zamówienia określone zostały w projektowanych postanowieniach umowy stanowiących załącznik nr 6 do SWZ.
Interne KennungPakiet 1 - Aparat EKG
Zusätzliche Einstufung (cpv): 33123200 Elektrokardiografen
Optionen
Beschreibung der OptionenBrak opcji
LosLOT-0002
TitelPakiet 2 - Zestaw do próby wysiłkowej
BeschreibungDostawa Zestawu do próby wysiłkowej (1 szt.) do Miejskiego Centrum Medycznego „Polesie” w Łodzi. Szczegółowy opis wymaganych parametrów technicznych oraz ilość sprzętu medycznego objętego zamówieniem, który Wykonawca zobowiązany jest dostarczyć, zamontować/zainstalować oraz uruchomić określa załącznik nr 2 i 8 do SWZ. Warunki i sposób realizacji przedmiotu zamówienia określone zostały w projektowanych postanowieniach umowy stanowiących załącznik nr 6 do SWZ.
Interne KennungPakiet 2 - Zestaw do próby wysiłkowej
Zusätzliche Einstufung (cpv): 33123210 Ausrüstung für die Überwachung der Herzfunktionen
LosLOT-0003
TitelPakiet 3 – Holter ciśnieniowy (również dla dzieci)
BeschreibungDostawa Holtera ciśnieniowego (również dla dzieci) (2 szt.) do Miejskiego Centrum Medycznego „Polesie” w Łodzi. Szczegółowy opis wymaganych parametrów technicznych oraz ilość sprzętu medycznego objętego zamówieniem, który Wykonawca zobowiązany jest dostarczyć, zamontować/zainstalować oraz uruchomić określa załącznik nr 2 i 8 do SWZ. Warunki i sposób realizacji przedmiotu zamówienia określone zostały w projektowanych postanowieniach umowy stanowiących załącznik nr 6 do SWZ.
Interne KennungPakiet 3 – Holter ciśnieniowy (również dla dzieci)
Zusätzliche Einstufung (cpv): 33123000 Herz-Kreislauf-Ausrüstung
LosLOT-0004
TitelPakiet 4 – Holter EKG (również dla dzieci)
BeschreibungDostawa Holtera EKG (również dla dzieci) (2 szt.) do Miejskiego Centrum Medycznego „Polesie” w Łodzi. Szczegółowy opis wymaganych parametrów technicznych oraz ilość sprzętu medycznego objętego zamówieniem, który Wykonawca zobowiązany jest dostarczyć, zamontować/zainstalować oraz uruchomić określa załącznik nr 2 i 8 do SWZ. Warunki i sposób realizacji przedmiotu zamówienia określone zostały w projektowanych postanowieniach umowy stanowiących załącznik nr 6 do SWZ.
Interne KennungPakiet 4 – Holter EKG (również dla dzieci)
LosLOT-0005
TitelPakiet 5 – Autoklaw
BeschreibungDostawa Autoklawu (3 szt.) do Miejskiego Centrum Medycznego „Polesie” w Łodzi. Szczegółowy opis wymaganych parametrów technicznych oraz ilość sprzętu medycznego objętego zamówieniem, który Wykonawca zobowiązany jest dostarczyć, zamontować/zainstalować oraz uruchomić określa załącznik nr 2 i 8 do SWZ. Warunki i sposób realizacji przedmiotu zamówienia określone zostały w projektowanych postanowieniach umowy stanowiących załącznik nr 6 do SWZ.
Interne KennungPakiet 5 – Autoklaw
Zusätzliche Einstufung (cpv): 33191100 Sterilisationsapparate
LosLOT-0006
TitelPakiet 6 – Spirometr
BeschreibungDostawa Spirometru (3 szt.) do Miejskiego Centrum Medycznego „Polesie” w Łodzi. Szczegółowy opis wymaganych parametrów technicznych oraz ilość sprzętu medycznego objętego zamówieniem, który Wykonawca zobowiązany jest dostarczyć, zamontować/zainstalować oraz uruchomić określa załącznik nr 2 i 8 do SWZ. Warunki i sposób realizacji przedmiotu zamówienia określone zostały w projektowanych postanowieniach umowy stanowiących załącznik nr 6 do SWZ.
Interne KennungPakiet 6 – Spirometr
Zusätzliche Einstufung (cpv): 33124100 Diagnostikausrüstung
LosLOT-0007
TitelPakiet 7 – Elektromiograf
BeschreibungDostawa Elektromiografu (1 szt.) do Miejskiego Centrum Medycznego „Polesie” w Łodzi. Szczegółowy opis wymaganych parametrów technicznych oraz ilość sprzętu medycznego objętego zamówieniem, który Wykonawca zobowiązany jest dostarczyć, zamontować/zainstalować oraz uruchomić określa załącznik nr 2 i 8 do SWZ. Warunki i sposób realizacji przedmiotu zamówienia określone zostały w projektowanych postanowieniach umowy stanowiących załącznik nr 6 do SWZ.
Interne KennungPakiet 7 – Elektromiograf
Zusätzliche Einstufung (cpv): 33121300 Elektromyografen
LosLOT-0008
TitelPakiet 8 – Fotel do pobrań
BeschreibungDostawa Fotela do pobrań (8 szt.) do Miejskiego Centrum Medycznego „Polesie” w Łodzi. Szczegółowy opis wymaganych parametrów technicznych oraz ilość sprzętu medycznego objętego zamówieniem, który Wykonawca zobowiązany jest dostarczyć, zamontować/zainstalować oraz uruchomić określa załącznik nr 2 i 8 do SWZ. Warunki i sposób realizacji przedmiotu zamówienia określone zostały w projektowanych postanowieniach umowy stanowiących załącznik nr 6 do SWZ.
Interne KennungPakiet 8 – Fotel do pobrań
Zusätzliche Einstufung (cpv): 33192000 Möbel für ärztliche Zwecke
LosLOT-0009
TitelPakiet 9 – Lodówka medyczna
BeschreibungDostawa Lodówki medycznej (4 szt.) do Miejskiego Centrum Medycznego „Polesie” w Łodzi. Szczegółowy opis wymaganych parametrów technicznych oraz ilość sprzętu medycznego objętego zamówieniem, który Wykonawca zobowiązany jest dostarczyć, zamontować/zainstalować oraz uruchomić określa załącznik nr 2 i 8 do SWZ. Warunki i sposób realizacji przedmiotu zamówienia określone zostały w projektowanych postanowieniach umowy stanowiących załącznik nr 6 do SWZ.
Interne KennungPakiet 9 – Lodówka medyczna
Zusätzliche Einstufung (cpv): 33190000 Verschiedene medizinische Geräte und Produkte
LosLOT-0010
TitelPakiet 10 – Wideolaryngoskop
BeschreibungDostawa Wideolaryngoskopu (2 szt.) do Miejskiego Centrum Medycznego „Polesie” w Łodzi. Szczegółowy opis wymaganych parametrów technicznych oraz ilość sprzętu medycznego objętego zamówieniem, który Wykonawca zobowiązany jest dostarczyć, zamontować/zainstalować oraz uruchomić określa załącznik nr 2 i 8 do SWZ. Warunki i sposób realizacji przedmiotu zamówienia określone zostały w projektowanych postanowieniach umowy stanowiących załącznik nr 6 do SWZ.
Interne KennungPakiet 10 – Wideolaryngoskop
LosLOT-0011
TitelPakiet 11 – Lampa naczołowa laryngologiczna
BeschreibungDostawa Lampy naczołowej laryngologicznej (2 szt.) do Miejskiego Centrum Medycznego „Polesie” w Łodzi. Szczegółowy opis wymaganych parametrów technicznych oraz ilość sprzętu medycznego objętego zamówieniem, który Wykonawca zobowiązany jest dostarczyć, zamontować/zainstalować oraz uruchomić określa załącznik nr 2 i 8 do SWZ. Warunki i sposób realizacji przedmiotu zamówienia określone zostały w projektowanych postanowieniach umowy stanowiących załącznik nr 6 do SWZ.
Interne KennungPakiet 11 – Lampa naczołowa laryngologiczna
LosLOT-0012
TitelPakiet 12 – Fotel laryngologiczny zabiegowy
BeschreibungDostawa Fotela laryngologicznego zabiegowego (1 szt.) do Miejskiego Centrum Medycznego „Polesie” w Łodzi. Szczegółowy opis wymaganych parametrów technicznych oraz ilość sprzętu medycznego objętego zamówieniem, który Wykonawca zobowiązany jest dostarczyć, zamontować/zainstalować oraz uruchomić określa załącznik nr 2 i 8 do SWZ. Warunki i sposób realizacji przedmiotu zamówienia określone zostały w projektowanych postanowieniach umowy stanowiących załącznik nr 6 do SWZ.
Interne KennungPakiet 12 – Fotel laryngologiczny zabiegowy
LosLOT-0013
TitelPakiet 13 – Aparat USG mobilny
BeschreibungDostawa Aparatu USG mobilnego (2 szt.) do Miejskiego Centrum Medycznego „Polesie” w Łodzi. Szczegółowy opis wymaganych parametrów technicznych oraz ilość sprzętu medycznego objętego zamówieniem, który Wykonawca zobowiązany jest dostarczyć, zamontować/zainstalować oraz uruchomić określa załącznik nr 2 i 8 do SWZ. Warunki i sposób realizacji przedmiotu zamówienia określone zostały w projektowanych postanowieniach umowy stanowiących załącznik nr 6 do SWZ.
Interne KennungPakiet 13 – Aparat USG mobilny
Zusätzliche Einstufung (cpv): 33112200 Ultraschallanlage
LosLOT-0014
TitelPakiet 14 – Aparat USG stacjonarny
BeschreibungDostawa Aparatu USG stacjonarnego (3 szt.) do Miejskiego Centrum Medycznego „Polesie” w Łodzi. Szczegółowy opis wymaganych parametrów technicznych oraz ilość sprzętu medycznego objętego zamówieniem, który Wykonawca zobowiązany jest dostarczyć, zamontować/zainstalować oraz uruchomić określa załącznik nr 2 i 8 do SWZ. Warunki i sposób realizacji przedmiotu zamówienia określone zostały w projektowanych postanowieniach umowy stanowiących załącznik nr 6 do SWZ.
Interne KennungPakiet 14 – Aparat USG stacjonarny
LosLOT-0015
TitelPakiet 15 – Aparat RTG mobilny
BeschreibungDostawa Aparatu RTG mobilnego (1 szt.) do Miejskiego Centrum Medycznego „Polesie” w Łodzi. Szczegółowy opis wymaganych parametrów technicznych oraz ilość sprzętu medycznego objętego zamówieniem, który Wykonawca zobowiązany jest dostarczyć, zamontować/zainstalować oraz uruchomić określa załącznik nr 2 i 8 do SWZ. Warunki i sposób realizacji przedmiotu zamówienia określone zostały w projektowanych postanowieniach umowy stanowiących załącznik nr 6 do SWZ.
Interne KennungPakiet 15 – Aparat RTG mobilny
Zusätzliche Einstufung (cpv): 33111000 Röntgengeräte
LosLOT-0016
TitelPakiet 16 – Densytometr
BeschreibungDostawa Densytometru (1 szt.) do Miejskiego Centrum Medycznego „Polesie” w Łodzi. Szczegółowy opis wymaganych parametrów technicznych oraz ilość sprzętu medycznego objętego zamówieniem, który Wykonawca zobowiązany jest dostarczyć, zamontować/zainstalować oraz uruchomić określa załącznik nr 2 i 8 do SWZ. Warunki i sposób realizacji przedmiotu zamówienia określone zostały w projektowanych postanowieniach umowy stanowiących załącznik nr 6 do SWZ.
Interne KennungPakiet 16 – Densytometr
Zusätzliche Einstufung (cpv): 33111660 Knochendensitometer