2. Verfahren
Verfahren
Titel: Rozbudowa, budowa i przebudowa istniejącej oczyszczalni ścieków w Falentach oraz przepompowni ścieków „Stadionowa” w Raszynie na terenie gminy Raszyn wraz z rozbiórką istniejących obiektów budowlanych oraz budową sieci kanalizacyjnej
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest: Rozbudowa, budowa i przebudowa istniejącej oczyszczalni ścieków w Falentach oraz przepompowni ścieków „Stadionowa” w Raszynie na terenie gminy Raszyn wraz z rozbiórką istniejących obiektów budowlanych oraz budową sieci kanalizacyjnej” - w systemie zaprojektuj i wybuduj. Obecnie funkcjonująca oczyszczalnia ścieków położona jest na działce o numerze ewidencyjnym 3/5, (obręb Falenty) w miejscowości Falenty, stanowiącej własność Gminy Raszyn. Oczyszczalnia ścieków w Raszynie jest oczyszczalnią mechaniczno-biologiczną. Ze względu na zużycie eksploatacyjne wymagana jest modernizacja obiektów technologicznych wraz z wymianą urządzeń oraz systemu automatyki i sterowania, których rozwiązania techniczne i technologiczne uwzględniać będą najlepsze, zaawansowane oraz dostępne na rynku rozwiązania. Ciąg technologiczny oczyszczalni ścieków w miejscowości Falentach przeznaczony jest do oczyszczania ścieków komunalnych doprowadzonych do oczyszczalni za pośrednictwem kolektora kanalizacyjnego lub dowożonych taborem asenizacyjnym. Ponadto planowana jest rozbudowa oczyszczalni, celem zwiększenia jej przepustowości dla przyjęcia ścieków, co przyczyni się do uporządkowania gospodarki wodno-ściekowej na terenie Gminy. Inwestycja zrealizowana zostanie przez Wykonawcę w systemie „zaprojektuj-wybuduj” W związku ze znacznym stopniem wyeksploatowania poszczególnych elementów oczyszczalni, w odpowiedzi na zapotrzebowanie Gminy Raszyn, należy zaprojektować i wybudować oczyszczalnię ścieków spełniającą obecne standardy oczyszczania, jednocześnie zachowując wymagania pozwolenia wodnoprawnego Pełen zakres realizacji inwestycji obejmuje: budowę, przebudowę, rozbudowę, nadbudowę, remont i rozbiórkę obiektów kubaturowych i inżynierskich wraz z towarzyszącą infrastrukturą.
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Bauleistungen
Zusätzliche Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 45000000 Bauarbeiten
Zusätzliche Einstufung (cpv): 71000000 Dienstleistungen von Architektur-, Konstruktions- und Ingenieurbüros und Prüfstellen, 71200000 Dienstleistungen von Architekturbüros, 71220000 Architekturentwurf, 71248000 Projektaufsicht und Dokumentation, 71300000 Dienstleistungen von Ingenieurbüros, 71320000 Planungsleistungen im Bauwesen, 71314100 Dienstleistungen im Elektrobereich, 45100000 Baureifmachung, 45110000 Abbruch von Gebäuden sowie allgemeine Abbruch- und Erdbewegungsarbeiten, 45200000 Komplett- oder Teilbauleistungen im Hochbau sowie Tiefbauarbeiten, 45211350 Bau von Mehrzweckgebäuden, 45233200 Diverse Oberbauarbeiten, 45252127 Bau von Abwasserbehandlungsanlagen, 45220000 Ingenieur- und Hochbauarbeiten, 45230000 Bauarbeiten für Rohrleitungen, Fernmelde- und Stromleitungen, für Autobahnen, Straßen, Flugplätze und Eisenbahnen; Nivellierungsarbeiten, 45231000 Bauarbeiten für Rohrleitungen, Fernmelde- und Stromleitungen, 45231110 Rohrverlegearbeiten, 45261000 Errichtung von Dachstühlen sowie Dachdeckarbeiten und zugehörige Arbeiten, 45300000 Bauinstallationsarbeiten, 45310000 Installation von elektrischen Leitungen, 45311100 Installation von elektrischen Kabeln, 45315300 Stromversorgungsanlagen, 45315700 Installation von Schaltanlagen, 45316000 Installation von Beleuchtungs- und Signalanlagen, 45330000 Installateurarbeiten, 45351000 Maschinentechnische Installationsarbeiten, 45400000 Baufertigstellung, 45450000 Sonstige Baufertigstellungsarbeiten, 45453000 Überholungs- und Sanierungsarbeiten
5. Los
Los: LOT-0001
Beschreibung: Zamawiający przewiduje zastosowanie tzw. procedury odwróconej, o której mowa w art. 139 ust. 1 ustawy pzp, tj. Zamawiający najpierw dokona badania i oceny ofert, a następnie dokona kwalifikacji podmiotowej Wykonawcy, którego oferta została najwyżej oceniona, w zakresie braku podstaw wykluczenia oraz spełniania warunków udziału w postępowaniu.
Optionen:
Beschreibung der Optionen: Zamawiający przewiduje możliwość skorzystania z prawa opcji na podstawie art. 441 ustawy. Przedmiotem opcji będzie zmniejszenie zakresu robót objętych postępowaniem w przypadku nieuzyskania przez Zamawiającego dofinansowania lub uzyskania dofinansowania w niższej niż zakładana wysokość (tj. otrzymania przez Gminę Raszyn pisma od Instytucji Wdrażającej tj. Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska o braku przyznania dofinansowania lub przyznania dofinansowania w wysokości niższej niż zakładana). Przedmiotem opcji, tj. zmniejszenia zakresu robót objętych postępowaniem, mogą być Etap 1 w zakresie każdego z kroków od numeru 3 do 7 (przy czym muszą, to być Kroki następujące po sobie od końca, tzn. Zamawiający może zrezygnować z realizacji kroków w następujących wariantach: Krok 7, Kroki 6 i 7, Kroki 5 – 7, Kroki 4-7 oraz Kroki 3-7), Etap 2 oraz Etap 3 wynikające z zapisów PFU (w rozumieniu Danych Kontraktowych będących elementem projektowanych postanowień umowy stanowiących łącznie Załącznik nr 5 do SWZ). Zamawiający podejmie decyzję o uruchomieniu prawa opcji (tj. o zmniejszeniu zakresu robót objętych zamówieniem) we wskazanym zakresie w terminie 30 dni od dnia wystąpienia jednej z przesłanek, o których mowa powyżej, lecz nie później niż do dnia 31 grudnia 2027 roku. Roboty będące przedmiotem Opcji mogą zostać ograniczone w ilości, która nie będzie przekraczała łącznie 77 % Zaakceptowanej Kwoty Kontraktowej (w rozumieniu projektowanych postanowień umowy). Zamawiający nie jest zobowiązany do ograniczenia prac objętych przedmiotem opcji, a Wykonawcy nie służy roszczenie w tym zakresie. O zamiarze skorzystania z prawa opcji, Zamawiający poinformuje Wykonawcę odrębnym oświadczeniem woli określającym zakres ograniczonych robót (tzn. wskazującym zakres Etapów i Kroków objętych ograniczeniem robót). Oświadczenie, o którym mowa w zdaniu poprzednim, będzie wiążące dla Wykonawcy. W przypadku skorzystania przez Zamawiającego z prawa opcji w zakresie wskazanym przez Zamawiającego Wykonawcy przysługiwać będzie wynagrodzenie ryczałtowe podane w ofercie za Etapy nieobjęte wskazanym przez Zamawiającego prawem opcji. W przypadku nieskorzystania przez Zamawiającego z prawa opcji Wykonawcy nie przysługują jakiekolwiek roszczenia z tego tytułu.