167514-2026 - Wettbewerb
Dänemark – Bauarbeiten – Udbud af hovedentrepriseaftale vedrørende udskiftning af vinduer for AAB afd. 52
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Bauleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelUdbud af hovedentrepriseaftale vedrørende udskiftning af vinduer for AAB afd. 52
BeschreibungBegrænset udbud efter udbudslovens §§ 58-60
Interne KennungUdbud af hovedentrepriseaftale vedrørende udskiftning af vinduer for AAB afd. 52
VerfahrensartNichtoffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zweck
Art des AuftragsBauleistungen
Haupteinstufung (cpv): 45000000 Bauarbeiten
5. Los
LosLOT-0001
BeschreibungUdbuddet vedrører udskiftning af vinduer og dertilhørende arbejder i AAB's afdeling 52 beliggende Høje Gladsaxe 11-19 og 44-82, 2860 Søborg. Arbejdet omfatter udskiftning af samtlige vinduer og terrassedøre til beboelseslejligheder, dog med undtagelse af indgangsfacaden på lavhusene. Der er konstateret asbest i brystningspladerne i højhuset samt pcb i fugerne i højhuset. Hovedentreprenørens arbejde omfatter derfor også håndtering af dette dog med undtagelse af indgangsfacaden på lavhusene. Der henvises til det samlede udbudsmateriale, herunder hovedentrepriseaftalen med bilag for yderligere beskrivelse af opgavernes omfang. Hovedentrepriseaftalen er baseret på AB 18