2. Verfahren
Verfahren
Titel: Dostawa oleju opałowego II nr ref. 24/PN/2026
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest: dostawa oleju opałowego na cele grzewcze do siedziby Zamawiającego 32. BLT Łask. Planowane miejsce, terminy dostaw oraz ilości zamawianego oleju opałowego zostały zawarte w „Opis zamówienia – Plan dostaw” stanowiącym załącznik nr 5 do SWZ. Zamawiający zastrzega sobie możliwość dokonywania przesunięć w realizacji poszczególnych partii dostaw w kolejnych miesiącach. Minimalna wielkość pojedynczej dostawy wynosi 15 000 litrów oleju opałowego. Dostarczany olej musi spełniać wymagania jakościowe określone w normie PN-C-96024:2020-12 (lub równoważnej), oraz posiadać następujące parametry: wartość opałowa: min. 42 600 kJ/kg, temperatura zapłonu: min. 56°C, gęstość w temp. 15°C: max. 860 kg/m3; zawartość siarki % (m/m): max. 0,2%; temperatura krzepnięcia: nie wyższa niż minus 20°C; Szacowana ilość oleju, jaką Zamawiający planuje zamówić w ramach zawartej umowy wynosi 795,00 m3 (zakres „zamówienia podstawowego”). Ilość i terminy dostaw mają charakter orientacyjny, a faktyczna ilość zamawianego oleju opałowego ograniczona jest kwotą brutto (kwota jaką Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia) i wynikać będzie z bieżących potrzeb Zamawiającego i możliwości magazynowania przez niego przedmiotu zamówienia. Zamawiający przewiduje możliwość unieważnienia postępowania zgodnie z art. 257 uPzp, jeżeli środki publiczne przeznaczone na sfinansowanie zamówienia nie zostaną przyznane. W dniu 05.03.2026 r., Zamawiający wystąpił do Dysponenta środków II stopnia o przyznanie środków na sfinansowanie niniejszego zamówienia.
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: ja
Begründung des beschleunigten Verfahrens: Zamawiający zastosował skrócony termin składania ofert (15 dni) zgodnie z art. 138 ust. 2 z uwagi na pilną potrzebę udzielenia zamówienia w związku ze zwiększonym zużyciem oleju opałowego spowodowanego koniecznością ogrzania nowo pozyskanej infrastruktury. Dodatkowo, ze względu na wzrost cen oleju powodującym szybsze wyczerpanie aktualnie obowiązującej umowy.
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 09135100 Heizöl
5. Los
Los: LOT-0001
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest: dostawa oleju opałowego na cele grzewcze do siedziby Zamawiającego 32. BLT Łask. 2. Planowane miejsce, terminy dostaw oraz ilości zamawianego oleju opałowego zostały zawarte w „Opis zamówienia – Plan dostaw” stanowiącym załącznik nr 5 do SWZ. Zamawiający zastrzega sobie możliwość dokonywania przesunięć w realizacji poszczególnych partii dostaw w kolejnych miesiącach. 3. Minimalna wielkość pojedynczej dostawy wynosi 15 000 litrów oleju opałowego. 4. Dostarczany olej musi spełniać wymagania jakościowe określone w normie PN-C-96024:2020-12 (lub równoważnej), oraz posiadać następujące parametry: 4.1. wartość opałowa: min. 42 600 kJ/kg; 4.2. temperatura zapłonu: min. 56°C; 5. Termin realizacji zamówienia: od dnia podpisania umowy do dnia 31.12.2026 r. 4.3. gęstość w temp. 15°C: max. 860 kg/m3; 4.4. zawartość siarki % (m/m): max. 0,2%; 4.5. temperatura krzepnięcia: nie wyższa niż minus 20°C; 5. Szacowana ilość oleju, jaką Zamawiający planuje zamówić w ramach zawartej umowy wynosi 795,00 m3 (zakres „zamówienia podstawowego”). Ilość i terminy dostaw mają charakter orientacyjny, a faktyczna ilość zamawianego oleju opałowego ograniczona jest kwotą brutto (kwota jaką Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia) i wynikać będzie z bieżących potrzeb Zamawiającego i możliwości magazynowania przez niego przedmiotu zamówienia
Optionen:
Beschreibung der Optionen: Zamawiający zgodnie z art. 441 ustawy PZP przewiduje możliwość zastosowania prawa opcji w przedmiotowym postępowaniu do wysokości 90% wartości zamówienia podstawowego (tj. kwoty jaką Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia podstawowego). Jeżeli w trakcie realizacji zamówienia okaże się, że Zamawiający posiada środki finansowe oraz potrzebę zamówienia większej ilości oleju opałowego w stosunku do przewidywanych w bezwarunkowym zakresie zamówienia, Zamawiający pozostawia sobie możliwość skorzystania z prawa opcji i zamówienia dodatkowego oleju, w ramach zawartej umowy. W przypadku zamówienia dodatkowej ilości przedmiotu umowy rozliczenie będzie następowało na podstawie oferty wybranego Wykonawcy i zawartej umowie, obliczone w sposób taki jak w zamówieniu podstawowym. Prawo opcji może być zastosowane wyłącznie w przypadku zrealizowania zamówienia podstawowego w 100% tzn. wykorzystania kwoty przeznaczonej na realizację zamówienia podstawowego. Zamawiający zastrzega, że część zamówienia określona jako prawo opcji jest uprawnieniem, a nie zobowiązaniem Zamawiającego. Realizacja opcji w całości lub części może, ale nie musi nastąpić w zależności od zapotrzebowania Zamawiającego i na skutek jego dyspozycji w tym zakresie. Brak realizacji zamówienia w tym zakresie nie może rodzić żadnych roszczeń ze strony Wykonawcy w stosunku do Zamawiającego.