See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Wykonanie usług z zakresu gospodarki leśnej na terenie Nadleśnictwa Kaczory w 2026 roku.
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej zgodnie z określeniem w art. 6 ust. 1 pkt. 1 ustawy z dnia 28 września 1991 r. o lasach (tekst jedn.: Dz. U. z 2025 r. poz. 567 – „Ustawa o lasach”) obejmujące prace z zakresu hodowli i ochrony lasu, pozyskania i zrywki drewna oraz nasiennictwa i selekcji, do wykonania na terenie leśnictw Liszkowo, Czajcze, Zielonagóra, Mościska, Brzostowo, Jeziorki, Podlasie, Garncarska Góra oraz Kalina Nadleśnictwa Kaczory w 2026 roku.
Interne Kennung: 1
Verfahrensart: Verhandlungsverfahren ohne Aufruf zum Wettbewerb
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 77200000 Dienstleistungen in der Forstwirtschaft
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Wykonywanie usług z zakresu gospodarki leśnej na terenie Nadleśnictwa Kaczory w 2026 roku Część I - Leśnictwa Czajcze oraz Jeziorki.”.
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej zgodnie z określeniem w art. 6 ust. 1 pkt. 1 ustawy z dnia 28 września 1991 r. o lasach (tekst jedn.: Dz. U. z 2025 r. poz. 567 z późn. zm. – „Ustawa o lasach”) obejmujące wykonanie usług z zakresu pozyskania i zrywki drewna na terenie Nadleśnictwa Kaczory w leśnictwach: Czajcze i Jeziorki
Interne Kennung: SA.270.2.2.2026
Optionen:
Beschreibung der Optionen: W ramach realizacji Przedmiotu Umowy Zamawiający jest uprawniony zlecić Wykonawcy dodatkowe ilości prac w stosunku do ilości wskazanych w każdej z pozycji kosztorysu cenowego stanowiącego załącznik nr 1 do protokołu z negocjacji (Załącznik nr 3 do Umowy) („Opcja”). Skorzystanie z Opcji może nastąpić przez cały okres realizacji Przedmiotu Umowy, o którym mowa w § 4 ust. 1. Umowy . Zamawiający przewiduje możliwość skorzystania z Opcji w przypadku: 1) wystąpienia konieczności zwiększenia zakresu rzeczowego usług stanowiących przedmiot zamówienia w następstwie przyczyn przyrodniczych, klimatycznych, atmosferycznych bądź związanych z prawidłowym prowadzeniem gospodarki leśnej, 2) zmian na rynku sprzedaży drewna lub powierzenia Zamawiającemu nowych zadań gospodarczych lub publicznych, 3) powierzania Wykonawcy prac stanowiących wykonawstwo zastępcze w stosunku do prac realizowanych przez innego wykonawcę (na Obszarze Realizacji). 5. Przedmiotem Opcji będą takie same (analogiczne) prace, jak opisane w Zaproszeniu i wynegocjowane przez Wykonawcę w którejkolwiek z kosztorysu cenowego stanowiącego załącznik nr 1 do protokołu z negocjacji (Załącznik nr 3 do Umowy). 6. W ramach Opcji, wedle wyboru Zamawiającego, mogą zostać zlecone wszystkie, niektóre lub tylko jedna z prac wskazanych w Zaproszeniu. 7. Prace będące przedmiotem Opcji mogą zostać zlecone w ilości, której łączna wartość nie będzie przekraczała 50 % Wynagrodzenia z dnia zawarcia Umowy. Podstawą określenia wartości prac zleconych w ramach Opcji (w celu określenia jej zakresu) będą ceny jednostkowe poszczególnych prac zawarte w kosztorysie cenowym stanowiącym załącznik nr 1 do protokołu z negocjacji (Załącznik nr 3 do Umowy) („Ceny Jednostkowe”). 8. Zlecanie prac będących przedmiotem Opcji, ich odbiór, ustalenie wartości tych prac, uiszczanie zapłaty oraz odpowiedzialność za ich niewykonanie lub nienależyte wykonanie, w tym odpowiedzialność w postaci kar umownych, jak również realizacja uprawnień Zamawiającego wynikających z Umowy, w tym realizacja prawa do Odwołania Zlecenia z winy Wykonawcy i prawa do odstąpienia od Umowy następować będzie na analogicznych zasadach, jak w przypadku prac będących Przedmiotem Umowy.