169057-2026 - Wettbewerb
Dänemark – Reinigung von Schulen – EUC Syd - Udbud af rengøring 2026 - Prækvalifikation
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelEUC Syd - Udbud af rengøring 2026 - Prækvalifikation
BeschreibungServicemægleren A/S har glæden af at bistå EUC Syd (herefter benævnt “Ordregiver") med ovennævnte udbud af rengøring.Opgaven omfatter rengøring hos EUC Syd beliggende på følgende adresser:Plantagevej 35, 6270 Tønder (EUC Syd)Hilmar Finsens Gade 14-18, 6400 Sønderborg (EUC Syd)Stegholt 34-37, 6200 Aabenraa (EUC Syd)Lundsbjerg Industrivej 50, 6200 Aabenraa (EUC Syd)Christen Kolds Vej 20, 6100 Haderslev (EUC Syd)Christen Kolds Vej 18, 6100 Haderslev (Skolehjemmet Haderslev)Rengøringsopgavens omfang er nærmere beskrevet i bygnings- og lokalefortegnelser med tilhørende tegninger (Bilag C og C1).Specificering af rengøringsopgavens omfang samt udførelse, samt særlige forhold for de enkelte adresser fremgår af Bilag B - Kravspecifikationen.Bygnings- og lokalefortegnelser med tilhørende tegninger for adresserne fremgår af Bilag C (pdf.-format) og C1 (xlsx.-format).Opgaven er ikke opdelt i delaftaler.Mvh. Servicemægleren A/S
Interne Kennung278564318
VerfahrensartNichtoffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zentrale Elemente des VerfahrensUdbuddet gennemføres som et begrænset udbud i henhold til udbudsloven (lov nr. 1564 af 15. december 2015) og består af en indledende prækvalifikationsfase samt en efterfølgende tilbudsfase, hvor de prækvalificerede leverandører inviteres til at afgive tilbud.Ordregiver har valgt ikke at opdele opgaven i delaftaler, idet det vurderes mest hensigtsmæssigt, at én leverandør varetager den samlede rengøringsopgave med henblik på at opnå synergimæssige fordele.På baggrund af objektive og ikke-diskriminerende udvælgelseskriterier vil Ordregiver udvælge et begrænset antal ansøgere, som inviteres til at afgive tilbud.Ordregiver forbeholder sig retten til at afvise tilbud, der indeholder forbehold over for udbudsmaterialets krav og betingelser, ikke er vedlagt den krævede dokumentation samt/eller ikke er modtaget i overensstemmelse med udbudsmaterialets bestemmelser.Yderligere oplysninger om udbudsprocessen fremgår af udbudsbetingelserne, som leverandørerne opfordres til at gennemgå grundigt.
Zweck
Art des AuftragsDienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90919300 Reinigung von Schulen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 90911100 Reinigung von Unterkünften, 90919000 Büro-, Schul- und Büroausstattungsreinigung
5. Los
LosLOT-0000
Optionen
Beschreibung der OptionenEkstraopgaver ud over det i kontrakten aftalte (omfanget af disse optioner er beskrevet nærmere i udbudsmaterialet). Disse fremgår af bilag B.