169199-2026 - Wettbewerb
Polen – Versicherungen – Świadczenie przez Wykonawcę usługi grupowego ubezpieczenia na życie dla Pracowników Metro Warszawskie Sp. z o.o.
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung - Änderungsbekanntmachung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelŚwiadczenie przez Wykonawcę usługi grupowego ubezpieczenia na życie dla Pracowników Metro Warszawskie Sp. z o.o.
Beschreibung1. Przedmiotem Zamówienia jest „świadczenie przez Wykonawcę na rzecz Metra Warszawskiego Sp. z o.o. usługi grupowego ubezpieczenia na życie dla pracowników oraz członków ich rodzin lub współmałżonków / partnerów życiowych i pełnoletnich dzieci”. 2. Szczegółowy opis Przedmiotu Zamówienia zawarty jest w Specyfikacji Technicznej (ST) stanowiącej załącznik nr 1 do Specyfikacją Warunków Zamówienia (SWZ). 3. Przedmiot Zamówienia zostanie zrealizowany zgodnie z dokumentacją postępowania, tj. SWZ i jej załącznikami, w szczególności ST oraz Wzorem Umowy stanowiącym załącznik nr 3 do SWZ. 4. Ubezpieczenie będzie funkcjonowało na zasadzie trzech wariantów ubezpieczenia. Zakres wymaganego ubezpieczenia w każdym z trzech wariantów ubezpieczenia, wraz ze wskazanymi skumulowanymi, minimalnymi sumami poszczególnych ryzyk został określony w pkt II ppkt 2 ST. 5. Zamawiający wymaga zatrudnienia na podstawie umowy o pracę w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. – Kodeks Pracy (tj.: Dz. U. z 2025 r. poz. 277, z późn. zm.) przez Wykonawcę lub Podwykonawcę osób wykonujących w trakcie realizacji Przedmiotu Zamówienia następujące czynności: a) wystawianie dokumentów ubezpieczeniowych, b) księgowanie wpływów składek ubezpieczeniowych, c) wypłata odszkodowań, d) sprawowanie nadzoru nad realizacją umowy. Szczegółowy opis dot. sposobu weryfikacji spełnienia przedmiotowego wymogu określa treść Wzoru Umowy. 6. Zamawiający wymaga zatrudnienia na podstawie umowy o pracę w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. – Kodeks Pracy (tj.: Dz. U. z 2025 r. poz. 277, z późn. zm.) przez Wykonawcę lub Podwykonawcę osób wykonujących w trakcie realizacji Przedmiotu Zamówienia czynności opisane w dokumentach postępowania. 7. Zgodnie z art. 106 ust. 1 ustawy Pzp Zamawiający żąda przedmiotowych środków dowodowych na potwierdzenie, że oferowane usługi spełniają wymagania określone przez Zamawiającego. Wykonawca składając ofertę przedstawi przedmiotowe środki dowodowe, zgodnie z pkt 12 SWZ, tj.: a) wykaz (na druku własnym) zawierający listę adresów oddziałów terenowych w których ubezpieczony będzie mógł osobiście załatwić sprawy związane z przedmiotem ubezpieczenia, zgodnie z pkt 4.6 lit. a) SWZ, b) kopię obowiązujących u Wykonawcy na dzień złożenia oferty OWU, zgodnie z pkt. 4.6 lit. b) SWZ. 8. Przedmiot Zamówienia będzie realizowany przez Wykonawcę będącego zakładem ubezpieczeń, wykonującym działalność ubezpieczeniową zgodnie z Ustawą z dnia 11 września 2015 r. o działalności ubezpieczeniowej i reasekuracyjnej (tj.: Dz. U. z 2025 r. poz. 1526).
Interne KennungWP.25.00199.2025.S.D.AGOG
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zweck
Art des AuftragsDienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 66510000 Versicherungen
5. Los
LosLOT-0001
BeschreibungPrzedmiotem Zamówienia jest „Świadczenie przez Wykonawcę na rzecz Metra Warszawskiego Sp. z o.o. usługi grupowego ubezpieczenia na życie dla pracowników oraz członków ich rodzin lub partnerów życiowych”