169815-2025 - Ergebnis
Polen – Schneeräumung – Zimowe utrzymanie dróg powiatowych w sezonie 2024/2025
Bekanntmachung vergebener Aufträge oder Zuschlagsbekanntmachung – Standardregelung - Änderungsbekanntmachung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Zimowe utrzymanie dróg powiatowych w sezonie 2024/2025
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest wykonanie usługi polegającej na zimowym utrzymaniu dróg powiatowych w sezonie 2024/2025. Szczegółowy opis zamówienia znajduje się w projekcie umowy oraz projekcie SWZ.
Vorherige Bekanntmachung: 407244-2024
Interne Kennung: ZI-1.271.76.2024
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zentrale Elemente des Verfahrens: 1. Zamawiający będzie stosował procedurę, o której mowa w art. 139 ust. 1 Pzp (tj. tzw. procedurę odwróconą). 2. Wykonawca zobowiązany jest złożyć wraz z Ofertą oświadczenie o nie podleganiu wykluczeniu i spełnianiu warunków udziału w postępowaniu w formie jednolitego europejskiego dokumentu zamówienia (JEDZ). 3. W przypadku wspólnego ubiegania się o zamówienie przez Wykonawców, JEDZ składa każdy z Wykonawców. Oświadczenia te potwierdzają brak podstaw wykluczenia oraz spełnianie warunków udziału w postępowaniu w zakresie, w jakim każdy z Wykonawców wykazuje spełnianie warunków udziału w postępowaniu. 4. W przypadku, gdy Wykonawca polega na zdolnościach lub sytuacji podmiotów udostępniających zasoby, w celu wykazania braku istnienia wobec nich podstaw wykluczenia oraz spełniania warunków udziału w postępowaniu, składa JEDZ dotyczące także tych podmiotów w zakresie, w jakim wykonawca powołuje się na ich zasoby. 5. W zakresie „części IV Kryteria kwalifikacji” JEDZ, Wykonawca może ograniczyć się do wypełnienia sekcji alfa, w takim przypadku wykonawca nie wypełnia żadnej z pozostałych sekcji (A-D) w części IV JEDZ. 6. Z postępowania o udzielenie zamówienia wyklucza się również Wykonawcę w stosunku do którego zachodzą okoliczności, o których mowa w art. 7 ust. 1 ustawy z 13.04.2022 o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego oraz w art. 5k rozp. Rady (UE) nr 833/2014 z dnia 31.07.2014 dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie. 7. Na wezwanie Zamawiającego Wykonawca zobowiązany jest do złożenia podmiotowych środków dowodowych, o których mowa w SWZ. 8. Jeżeli Wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania poza granicami RP zobowiązany jest do złożenia podmiotowych środków dowodowych, zgodnie z zapisami w SWZ. 9. Jeżeli Wykonawca polega na zdolnościach lub sytuacji podmiotów udostępniających zasoby zobowiązany jest do złożenia podmiotowych środków dowodowych dotyczących tych podmiotów zgodnie z SWZ. 10. Dla przedmiotowego zamówienia Zamawiający nie przeprowadził wstępnych konsultacji rynkowych. 11. Zapisy dotyczące RODO zostały zawarte w SWZ. 12. Zamawiający nie wymaga wniesienia wadium. 13. Wykonawca jest związany ofertą przez okres wskazany w SWZ. 14.Zamawiający nie przewiduje fakultatywnych podstaw wykluczenia z art. 109 ust. 1 ustawy Pzp. 15. Zamawiający nie żąda wniesienia zabezpieczenia należytego wykonania umowy. Ze względu na ograniczenie w ilości znaków możliwych do wpisania, Zamawiający odsyła do zapisów SWZ.
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90620000 Schneeräumung
Zusätzliche Einstufung (cpv): 90630000 Glatteisbeseitigung
5. Los
Los: LOT-0001
Beschreibung: 1.1. Przedmiotem zamówienia jest wykonanie zadanie, pn. „Zimowe utrzymanie dróg, powiatowych w sezonie 2024/2025”. 1.2. Zakres przedmiotu zamówienia, o którym mowa w pkt 1.1 obejmuje: 1) utrzymanie stałej gotowości do zimowego utrzymana w okresie od dnia 01 listopada 2024r. do 31 marca 2025r., poprzez: ciągłe śledzenie prognozy pogody, stałą całodobową gotowość personelu i sprzętu specjalistycznego do prowadzenia akcji zimowej, zapewnienie materiału do zimowego utrzymania; 2) wyposażenie sprzętu używanego do realizacji umowy w urządzenia GPS, wraz z udostępnieniem Zamawiającemu całodobowego dostępu (monitoringu) do pracy sprzętu przez okres trwania umowy; 3) mechaniczne i ręczne utrzymanie w ciągłej przejezdności dróg i placów wraz z elementami do nich przyległymi, to jest chodnikami, schodami, podjazdami, parkingami, zatokami przystankowymi oraz ciągów pieszych i rowerowych, poprzez: a) odśnieżanie w dniach występowania opadów, b) zwalczanie występującej śliskości pośniegowej, gołoledzi i lodowicy przy zastosowaniu środków zgodnych z z Rozporządzeniem Ministra Środowiska z dnia 27 października 2005r. w sprawie rodzajów i warunków stosowania środków, jakie mogą być używane na drogach publicznych oraz ulicach i placach. 1.3 Prace, o których mowa w pkt 1.1-1.2, w okresie od 15 października 2024r. do 31 października 2024r. i od 01 kwietnia 2025r. do 15 kwietnia 2025r., będą każdorazowo uruchamiane na wyraźne polecenie Zamawiającego a Wykonawca rozpocznie prace w ciągu ….(godzin zadeklarowanych w ofercie) od otrzymania polecenia przystąpienia do zimowego utrzymania. Wykonawca zobowiązany jest zakończyć prace niezwłocznie od chwili otrzymania od Zamawiającego zawiadomienia o konieczności zakończenia prac. 1.4 Wykonawca zobowiązany jest do usunięcia zalegającego piasku i innych materiałów uszorstniających z obszarów objętych umową w ciągu ...dni zadeklarowanych w ofercie, licząc od dnia kolejnego po zakończeniu akcji zimowego utrzymania. 1.5 Wykonawca przed rozpoczęciem akcji zimowego utrzymania, o której mowa w pkt 1.2 pkt. 3 oraz po jej zakończeniu zobowiązany jest każdorazowo, telefonicznie oraz mailowo powiadomić Zamawiającego. 1.6 Zamawiający może wstrzymać prace po otrzymaniu powiadomienia od Wykonawcy jeśli uzna za niekonieczne rozpoczęcie prac związanych z zimowym utrzymaniem, o których mowa w pkt. 1.2 pkt 3. 1.7 Przedmiot niniejszego zamówienia Wykonawca będzie realizował przy użyciu sprzętu i urządzeń wyszczególnionych w załączniku - wykaz sprzętu. 1.8 Tereny objęte umową oraz zakresy i częstotliwości wykonywania prac zostały zawarte w załączniku nr 1 do projektu umowy będącej załącznikiem nr 12 do SWZ. 1.9 Wykonawca jest wytwórcą odpadów w rozumieniu ustawy o odpadach i na nim ciążą wszystkie obowiązki określone w w/w ustawie. Wykonawca ponosi wszelkie koszty związane z gospodarowaniem odpadów. Wykonywanie obowiązków w zakresie gospodarki odpadami w ramach niniejszej umowy należy do Wykonawcy. 1.10 Ponadto wykonawca zobowiązany jest do: 1) przedkładania powiadomień o przystąpieniu do realizacji zimowego utrzymania w dniach śnieżnych oraz powiadomień o zakończeniu realizacji zimowego utrzymania. Dopuszcza się powiadomienia mailowe i jednocześnie telefoniczne osoby wskazane w §7 ust. 1 projektu umowy; 2) wykonania przedmiotu umowy z należytą starannością, terminowo, zgodnie ze swoją najlepszą wiedzą i doświadczeniem oraz obowiązującymi normami, zasadami bhp oraz przepisami a w szczególności w zakresie ochrony środowiska; 3) zawarcia przed podpisaniem niniejszej umowy, umowy ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej na kwotę nie niższą niż 80.000,00 zł rocznie; 4) stosowania się do wytycznych i wskazówek Zamawiającego, zapewnienie stałego dozoru nad realizacją usługi; 5) utrzymywania ścisłej współpracy z Zamawiającym w celu najlepszego wykonywania usług i udzielania Zamawiającemu wyczerpujących informacji w tym zakresie oraz umożliwienie stałego nadzoru nad realizacją usługi oraz zapewnienie możliwości uczestnictwa w przeglądach prowadzonych prac; 6) wyposażenie pracowników wykonujących roboty fizyczne w odpowiedni czysty strój, z nazwą firmy wykonującej prace oraz posiadający odpowiednie elementy odblaskowe; 7) oznakowanie nazwą firmy pojazdów wykorzystywanych do świadczenia usługi; 8) zapewnienie całodobowej łączności telefonicznej umożliwiającej zgłaszanie nagłych zdarzeń związanych z zakresem realizowanej usługi, a w szczególności konieczności zabezpieczenia i usuwania nieczystości wynikających ze zdarzeń losowych lub przystąpienia do odśnieżania; 9) posiadanie bazy magazynowo - transportowej usytuowanej na terenie miasta Dzierżoniowa lub w odległości nie większej niż 15 km od granic miasta; 10) dostarczenia Zamawiającemu w ciągu 10 dni roboczych od dnia podpisania umowy oświadczenia o przeszkoleniu w zakresie BHP oraz ochrony środowiska na stanowiskach pracy pracowników zatrudnionych przy wykonaniu usługi; 11) posiadania i utrzymania w gotowości i sprawności technicznej sprzętu i urządzeń niezbędnych do realizacji przedmiotu umowy zgodnie ze złożoną ofertą, a w przypadku awarii zastąpienie sprzętem o takich samych parametrach technicznych; 12) prowadzenie na bieżąco dokumentacji zawierającej istotne informacje dotyczące terminu, miejsca i zakresu wykonywanych prac i udostępnienie jej do wglądu na każde żądanie Zamawiającego. 2. KOD WSPÓLNEGO SŁOWNIKA ZAMÓWIEŃ (CPV) Przedmiot zamówienia wg kodów CPV Wspólnego Słownika Zamówień: Główny przedmiot 90620000-9 Usługi odśnieżania Dodatkowe przedmioty: 90630000-2 – Usługi usuwania oblodzeń