16989-2024 - Wettbewerb
Dänemark – Werbedienste – Reklamebureauydelser vedr. Eurojackpot
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelReklamebureauydelser vedr. Eurojackpot
BeschreibungRammeaftalens ydelser dækker Danske Lotteri Spil A/S’ behov for reklamebureauydelser vedrørende Eurojackpot; dækkende fra strategisk kommunikationsrådgivning til endelig 360 graders kampagneeksekvering. Leverandørens ydelser skal i relevant omfang spille op mod Dansk Lotteri Spil A/S’ overordnede forretningsstrategi. Leverandøren skal levere reklamebureauydelser af høj kvalitet, hvilket stiller krav til kompetencer, bemanding, erfaring, nytænkning og eksekveringsevner.
Interne KennungEurojackpot
VerfahrensartVerhandlungsverfahren mit vorheriger Veröffentlichung eines Aufrufs zum Wettbewerb/Verhandlungsverfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zentrale Elemente des VerfahrensUdbuddet gennemføres som udbud med forhandling med to forhandlingsrunder. Nærmere oplysninger herom, fremgår af udbudsbetingelserne samt Bilag C - Forhandlingsplan.
Zweck
Art des AuftragsDienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 79341000 Werbedienste
Zusätzliche Einstufung (cpv): 79341400 Werbekampagnen
5. Los
LosLOT-0000
BeschreibungRammeaftalens ydelser dækker Danske Lotteri Spil A/S’ behov for reklamebureauydelser vedrørende Eurojackpot; dækkende fra strategisk kommunikationsrådgivning til endelig 360 graders kampagneeksekvering. Leverandørens ydelser skal i relevant omfang spille op mod Dansk Lotteri Spil A/S’ over-ordnede forretningsstrategi. Leverandøren skal levere reklamebureauydelser af høj kvalitet, hvilket stiller