170418-2025 - Wettbewerb
Dänemark – Verpflegungsdienste – EU-udbud af levering af mad til udvalgte daginstitutioner i Helsingør Kommune
Auftragsbekanntmachung – Sonderregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: EU-udbud af levering af mad til udvalgte daginstitutioner i Helsingør Kommune
Beschreibung: Udbuddet omfatter levering af mad til udvalgte daginstitutioner i Helsingør Kommune. Budgettet til opgaven er ca. 800 kr. pr. barn pr. måned (i 11 måneder pr. kalenderår). Tilbudsgiver skal være opmærksom på, at børnetallet svinger i løbet af året. Aftalen omfatter p.t. følgende daginstitutioner: •Mariakringlen, Nygade 6 C, Helsingør – ca. 33 vuggestuebørn •Sommerlyst, Allégade 25, Helsingør – ca. 24 vuggestuebørn •Rosenkilden, Rosenkildevej 34, Helsingør – ca. 70 vuggestue- og børnehavebørn •Abildvænget, Abildgårdsvej 39-41, Helsingør – ca. 50 vuggestue- og børnehavebørn (fra august 2026) •Tikøb Børnehus, Præstegårdsvej 19A, Tikøb – ca. 61 vuggestue- og børnehavebørn •Nyrup Børnehus, Kongevejen 280, Kvistgård – ca. 18 vuggestuebørn •Hallandsgården, Hallandsvej 59, Ålsgårde – ca. 30 vuggestuebørn Der ønskes 2 leverandører på aftalen af hensyn til leveringssikkerhed, såfremt der modtages flere tilbud. Bemærk der afholdes orienteringsmøde via Teams den 2. april, kl. 15.00 - 15.45. Tilmelding til: jnmad@helsingor.dk eller via Comdia med oplysninger om mailadresse, hvorefter der sendes et link til mødet. Udbuddet gennemføres i henhold til Udbudslovens afsnit III, der vedrører indkøb efter det såkaldte light-regime af sociale og andre specifikke tjenesteydelser over tærskelværdien. Udbuddet gennemføres efter principperne for et offentligt udbud.
Interne Kennung: 448009
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Zentrale Elemente des Verfahrens: Udbuddet gennemføres i henhold til Udbudslovens afsnit III, der vedrører indkøb efter det såkaldte light-regime af sociale og andre specifikke tjenesteydelser over tærskelværdien
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 55520000 Verpflegungsdienste
Zusätzliche Einstufung (cpv): 55523000 Verpflegungsdienste für sonstige Unternehmen oder andere Einrichtungen
5. Los
Los: LOT-0000