See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Zastępstwo inwestycyjne w ramach proj. pn."Droga do nowoczesności" - modernizacja i rewitalizacja zabytków oraz wdrożenie nowej oferty kulturalnej Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publ w Bydgoszczy
Beschreibung: Przedmiot zamówienia obejmuje: 1. koordynacja realizacji inwestycji, przygotowanie i udział w postępowaniu przetargowym na wybór wykonawcy lub wykonawców robót i dostaw, rozliczenia z wykonawcami robót i dostaw. 2. sprawowanie wielobranżowego nadzoru inwestorskiego nad ww. inwestycją w następujących zakresach: 2.1. koordynowanie nadzoru nad robotami, 2.2. nadzór nad robotami branży konstrukcyjno – budowlanej, 2.3. nadzór nad robotami branży instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń elektrycznych i elektroenergetycznych, 2.4. nadzór nad robotami branży instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń telekomunikacyjnych przewodowych i radiowych, 2.5. nadzór nad robotami branży instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń wodociągowych, kanalizacyjnych, cieplnych, wentylacyjnych, 2.6. nadzór nad robotami budowlanymi przy zabytkach nieruchomych, określonymi w ustawie z dnia 23 lipca 2003 r. o ochronie zabytków i opiece nad zabytkami (t.j. Dz.U. z 2024 r., poz. 1292). 3. przygotowanie dokumentów merytorycznych do postępowań o udzielenie zamówienia publicznego, a także udział w pracach komisji przetargowych; 4. przekazanie generalnemu wykonawcy w imieniu inwestora kompletnej dokumentacji oraz terenu budowy; 5. zawiadomienie organu architektoniczno-budowlanego o rozpoczęciu budowy; 6. zgłaszanie projektantowi wszelkich zastrzeżeń do projektu i dokonanie z nim niezbędnych uzgodnień i wyjaśnień, ale zawsze po wcześniejszym uzgodnieniu z zamawiającym; 7. sprawdzanie jakości wykonywanych robót i wbudowanych wyrobów budowlanych; 8. sprawdzanie i odbiór robót budowlanych, uczestniczenie w próbach i odbiorach techniczny instalacji, urządzeń technicznych oraz przygotowanie i udział w czynnościach odbioru gotowych obiektów budowlanych i przekazanie ich do użytkowania; 9. potwierdzenie faktyczne wykonanych robót oraz usunięcia wad; 10. kontrola przestrzegania przepisów w zakresie p. poż, bezpieczeństwa i higieny pracy, przez wszystkich uczestników procesu realizacji inwestycji, w rozumieniu wymagań stawianych przez prawo budowlane i inne obowiązujące przepisy, podczas całego procesu realizacji inwestycji; 11. przygotowywanie planów projektowych, ich budżetów i harmonogramów prac, raportowanie realizacji inwestycji, 12. sprawdzanie dokumentów rozliczeniowych pod względem merytorycznym i rachunkowym, opisywanie faktur oraz przekazywanie informacji inwestorowi dotyczących zapotrzebowania na środki finansowe na kolejne miesiące realizacji inwestycji; 13. kontrola stanu zatrudnienia podwykonawców i rozliczeń generalnego wykonawcy z nimi (wynika to z uwagi na przepisy Kodeksu Cywilnego zawarte w art. 6471 dotyczące solidarnej odpowiedzialność inwestora i generalnego wykonawcy wobec podwykonawcy, za zobowiązania powstałe w związku z realizowanymi przez nich na zlecenie inwestora robót budowlanych); 14. przygotowanie materiałów do odbioru końcowego inwestycji, powiadomienie wszystkich uczestników procesu inwestycyjnego o terminie odbioru końcowego inwestycji; 15. prowadzenie narad roboczych prowadzonych na terenie inwestycji z udziałem zamawiającego; 16. dokonanie czynności odbioru końcowego inwestycji; 17. nadzór nad wykonawcą w zakresie uzyskania wszystkich wymaganych przepisami prawa decyzji administracyjnych, opinii, uzgodnień, stanowisk organów administracyjnych po zakończeniu procesu inwestycyjnego i uzyskanie ostatecznej decyzji o pozwoleniu na użytkowanie inwestycji; 18. rozliczenie końcowe inwestycji; 19. przekazanie użytkownikowi inwestycji wraz z kompletem niezbędnych dokumentów w stanie faktycznym i prawnym pozwalającym na natychmiastowe rozpoczęcie użytkowania; 20. występowanie w imieniu inwestora przed organami administracji publicznej w sprawach wynikających z realizacji inwestycji, w granicach udzielonych pełnomocnictw; 21. naliczanie w imieniu inwestora kar umownych oraz ewentualnie odszkodowań od wykonawców oraz dostawców; 22. archiwizację korespondencji, dokumentacji i przekazanie ich inwestorowi w stanie kompletnym po zakończeniu inwestycji.
Interne Kennung: DA.260.06.2025
Verfahrensart: Verhandlungsverfahren ohne Aufruf zum Wettbewerb
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 71247000 Beaufsichtigung der Bauarbeiten
5. Los
Los: LOT-0001