2. Verfahren
Verfahren
Titel: Odbieranie odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości zamieszkałych na terenie Miasta i Gminy Stąporków i ich zagospodarowanie
Beschreibung: Przedmiotem niniejszego postępowania o udzielenie zamówienia publicznego jest realizacja usługi odbierania i zagospodarowania odpadów komunalnych wytworzonych i zebranych przez właścicieli nieruchomości, na których zamieszkują mieszkańcy, położonych w granicach administracyjnych gminy Stąporków, a także wyposażenie nieruchomości zamieszkałych w worki na odpady oraz odbierania i zagospodarowania z gminnego punktu selektywnego zbierania odpadów komunalnych (GPSZOK) zlokalizowanego na terenie gminy Stąporków
Interne Kennung: OŚ.271.1.1.2023
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90513100 Hausmüllbeseitigung
5. Los
Los: LOT-0000
Beschreibung: W zakres usługi wchodzi: a) odbiór i zagospodarowanie wszystkich odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości zamieszkałych z terenu Miasta i Gminy Stąporków; b) zapewnienie właścicielom nieruchomości zamieszkałych worków na odpady zbierane w sposób selektywny, c) odbiór odpadów komunalnych zgromadzonych w prowadzonym przez gminę Stąporków Gminnym Punkcie Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych 2) Odpady komunalne z terenu nieruchomości zamieszkałych będą odbierane przez Wykonawcę z podziałem na: a) niesegregowane (zmieszane) odpady komunalne; b) odpady zbierane selektywnie tj. papier, szkło, metale, tworzywa sztuczne, odpady ulegające biodegradacji, ze szczególnym uwzględnieniem bioodpadów; c) meble i inne odpady wielkogabarytowe, zużyty (kompletny) sprzęt elektryczny i elektroniczny, zużyte opony. 3) Częstotliwość i sposób odbioru przez Wykonawcę odpadów komunalnych z terenu nieruchomości zamieszkałych: a) niesegregowanych (zmieszanych) odpadów komunalnych: 1) od 01 kwietnia do 31 października: - z zabudowy jednorodzinnej – 1 raz na 2 tygodnie; - z zabudowy wielorodzinnej – 1 raz na tydzień; 2) od 1 listopada do 31 marca: - z zabudowy jednorodzinne – 1 raz w miesiącu; - z zabudowy wielorodzinnej – 1 raz na tydzień. b) selektywnie zebranych odpadów komunalnych na terenie nieruchomości zamieszkałych Gminy Stąporków: - z budynków jednorodzinnych- nie rzadziej niż 1 raz na miesiąc; - w zabudowie wielorodzinnej - nie rzadziej niż 1 raz na tydzień każda frakcja. c) meble i inne odpady wielkogabarytowe, zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny, zużyte opony – będą odbierane 2 razy do roku. 4) Do obowiązków Wykonawcy w zakresie odbierania i zagospodarowania z Gminnego Punktu Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych (GPSZOK) zorganizowanego przez Gminę na dz. o nr ewid. 4826/4 w Stąporkowie przy ul. Niekłańskiej 12 zgodnie z obowiązującymi przepisami w tym zakresie należy: a) wyposażenie GPSZOK w: pojemniki KP (duże, metalowe) lub wydzielone segmenty do oddzielnego zbierania wyselekcjonowanych odpadów wymienionych w art. 4 ust. 2 pkt 1 lit. a ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach; b) odbieranie odpadów z GPSZOK na podstawie zgłoszenia obsługującego GPSZOK o konieczności odbioru odpadów, wystawianie kart przekazania odpadu oraz przekazywania odebranych odpadów na RIPOK. 5) Z Gminnego Punktu Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych będą odbierane przez Wykonawcę następujące rodzaje odpadów: a) papier i tektura; b) metale; c) tworzywa sztuczne; d) szkło; e) opady opakowaniowe wielomateriałowe; mieszane odpady opakowaniowe; f) przeterminowane leki i chemikalia; g) zużyte baterie i akumulatory; h) zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny; i) meble i inne odpady wielkogabarytowe; j) gruz, odpady budowlane i rozbiórkowe (tylko z nieruchomości zamieszkałych, wyłącznie w ilościach wskazujących, że pochodzą z prac remontowo-budowlanych wykonywanych we własnym zakresie przez właścicieli nieruchomości zamieszkałych, na wykonanie których nie jest wymaganie uzyskane pozwolenia na budowę lub zgłoszenia zamiaru prowadzenia prac); k) zużyte opony (tylko z nieruchomości zamieszkałych); l) popiół z palenisk domowych; m) odpady niekwalifikujące się do odpadów medycznych, powstałe w gospodarstwach domowych w wyniku przyjmowania produktów leczniczych w formie iniekcji i prowadzenia monitoringu poziomu substancji we krwi, w szczególności igły i strzykawki; n) tekstylia i odzież. 6) Wykonawca dokona załadunku i odbioru odpadów z Gminnego Punktu Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych z wyznaczonych miejsc gdzie odpady są gromadzone luzem, w pojemnikach lub workach.
Zusätzliche Einstufung (cpv): 90511000 Abholung von Siedlungsabfällen, 90512000 Transport von Haushaltsabfällen, 90514000 Recycling von Siedlungsabfällen, 90533000 Verwaltung von Müllhalden, 90500000 Dienstleistungen im Zusammenhang mit Siedlungs- und anderen Abfällen