17063-2026 - Wettbewerb
Polen – Brennstoffe – Dostawa paliw płynnych dla Zakładu Transportu Odpadów i Działu Utrzymania Ruchu.
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelDostawa paliw płynnych dla Zakładu Transportu Odpadów i Działu Utrzymania Ruchu.
BeschreibungPrzedmiotem postępowania jest dostawa paliw płynnych dla Zakładu Transportu Odpadów i Działu Utrzymania Ruchu.
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zweck
Art des AuftragsLieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 09100000 Brennstoffe
Zusätzliche Einstufung (cpv): 09134100 Dieselöl
5. Los
LosLOT-0001
BeschreibungOpis przedmiotu zamówienia: I. Orientacyjne roczne zapotrzebowanie na dostawę paliwa: a) olej napędowy (ON) ok. 234 200 litrów b) benzyna bezołowiowa (Pb 95) ok. 180 litrów II. Okres trwania umowy: 1. Umowa będzie zawarta na okres od daty podpisania umowy do 31-12-2026 roku. 2. Umowa ulega rozwiązaniu w przypadku wykorzystania całkowitej kwoty przeznaczonej na realizację zadania. III. Uwagi zamawiającego: 1. Paliwa będące przedmiotem zamówienia muszą spełniać normy obowiązujące w Polsce zgodnie z Rozporządzenie Ministra Klimatu i Środowiska z dnia 26 czerwca 2024 r. w sprawie wymagań jakościowych dla paliw ciekłych 2. Zamawiający dopuszcza możliwość używania kart paliwowych do ewidencji realizowanych dostaw pod następującymi warunkami: a) karty zostaną wydane bezpłatnie w ilości według listy dostarczonej przez Zamawiającego, b) na kartę będzie można zakupić tylko paliwa będące przedmiotem umowy; c) karta będzie przypisana do konkretnego pojazdu lub sprzętu; d) karta będzie rejestrować: - data i czas przeprowadzenia transakcji, - rodzaj zakupionego paliwa, - ilość zakupionego paliwa, - adres stacji paliw lub jej numer, na której dokonano zakupu, - stan licznika pojazdu w momencie tankowania. e) karta musi być zabezpieczona kodem dostępu i umożliwiać zablokowanie w przypadku kradzieży lub nieuprawnionego użytkownika, f) dostawca zapewni dostęp do strony internetowej umożliwiającej wgląd i drukowanie raportów z danych zawartych na kartach. g) w przypadku zgubienia lub kradzieży karty paliwowej, Zamawiający przewiduje możliwość samodzielnej blokady zagubionej lub skradzionej karty poprzez indywidualny portal, do którego Zamawiający otrzyma dostęp lub w przypadku awarii portalu Wykonawca po e-mailowym zgłoszeniu tego faktu przez Zamawiającego dokona natychmiastowego zablokowania karty paliwowej (zgłoszenie uważa się za dokonane w momencie gdy Zamawiający wyśle e-mail na wskazany adres oraz Zamawiający będzie kontaktować się telefonicznie na nr telefonu wskazany w umowie) h) od momentu dokonania zgłoszenia o zaginięciu lub kradzieży karty paliwowej przez Zamawiającego, za użycie karty przez osoby nieuprawnione oraz wynikłe z tego tytułu szkody obciążony zostanie Dostawca, i) w przypadku zniszczenia, zagubienia lub kradzieży karty Dostawca wyda duplikat karty nie później jak 14 dni kalendarzowych od daty zgłoszenia, j) w przypadku zgubienia lub kradzieży karty paliwowej duplikat kary zostanie wydany bezpłatnie k) w przypadku zakupu nowego pojazdu przez Zamawiającego, karta paliwowa zostanie do nowego pojazdu wydana na koszt Dostawcy, l) karty paliwowe zostaną wydane według listy dostarczonej przez Zamawiającego, gdzie określono: ilości kart, oznaczenie kart do danego pojazdu lub sprzętu oraz rodzaj paliwa, które można na daną karę zakupić. m) w przypadku braku możliwości zarejestrowania transakcji zakupu na karcie paliwowej (np. kradzież, uszkodzenie, zgubienie lub niesprawność techniczna karty) rozliczenie będzie się odbywać na podstawie raportu sporządzonego wg zasad jak dla rozliczeń bez użycia karty paliwowej. 3. Cena jaką Zamawiający zapłaci za zakup paliwa, ustalona będzie na podstawie ilości rzeczywiście zatankowanego paliwa oraz ceny hurtowej 1 litra paliwa, wyświetlonej na stronie internetowej rafinerii (określonej przez Dostawcę w formularzu ofertowym), obowiązującej w dniu tankowania, powiększonej o stałą marżę Dostawcy wyrażoną w procentach i pomniejszoną o określoną kwotę rabatu dla Zamawiającego wyrażonego w PLN. 4. Rozliczenie zakupów dokonanych w ramach umowy będzie realizowane na podstawie raportu tankowań, załączonego do wystawionej faktury. Raport tankowań załączony do faktury musi zawierać chronologicznie: a) datę przeprowadzonej transakcji, b) nr rejestracyjny pojazdu c) nazwisko osoby pobierającej paliwo oraz jego podpis – w przypadku nieużywania kart paliwowych, d) numer karty paliwowej – w przypadku używania kart paliwowych, e) rodzaj i ilość zakupionego paliwa, f) adres stacji paliw i nr, na której dokonano zakupu, g) stan licznika pojazdu w momencie tankowania. 5. Rozliczenie za faktycznie zakupione paliwo będzie się odbywać dwa razy w miesiącu za okres od 1-15 i od 16– do ostatniego dnia miesiąca na podstawie transakcji dokonanych w danym okresie rozliczeniowym. 6. Paliwa będą zamawiane sukcesywnie w ilościach do całkowitej wartości umowy lub do końca trwania umowy. 7. Zamawiający zastrzega sobie prawo do zbadania paliwa w akredytowanym laboratorium. 8. W przypadku stwierdzenia, iż badana próbka paliwa nie spełnia norm, wszelkie koszty badania oraz szkody powstałe z powodu złej jakości paliwa ponosi Dostawca. W przypadku, gdy badana próbka paliwa będzie spełniać wszelkie normy, koszty za badanie próbki paliwa poniesie Zamawiający. 9. Dostawca zobowiązany będzie do przedstawienia dokumentów i świadectwa jakości dostarczanych paliw na każde życzenie Zamawiającego. 10. Dostawca musi dysponować przynajmniej jedną, otwartą całodobowo, stacją paliw na terenie miasta Polkowice. 11. Na stacji musi być minimum 6 stanowisk do jednoczesnego, w tym samym czasie, tankowania oleju napędowego ON. 12. Na stacji musi być możliwość jednoczesnego tankowania oleju napędowego ON w tym samym czasie dla minimum 5 pojazdów ciężarowych o DMC 26 ton. 13. Na stacji musi być możliwość tankowania pojazdów podczas uzupełniania zbiorników z zapasami paliwa stacji. 14. Zakupu paliwa można dokonywać na wszystkich stacjach paliw Dostawcy w Polsce.