See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Kompleksowe zimowe utrzymanie na terenie miasta Rabka-Zdrój oraz zimowe utrzymanie przejezdności na terenie Sołectw Chabówka, Ponice i Rdzawka w sezonie zimowym 2024-2025.
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest kompleksowe zimowe utrzymanie na terenie miasta Rabka-Zdrój oraz zimowe utrzymanie przejezdności na terenie Sołectw Chabówka, Ponice i Rdzawka w sezonie zimowym 2024-2025. 2. Niniejsze zamówienie zostało podzielone na 7 (siedem) części. 3. Zamawiający podzielił zamówienie na następujące części: 3.1 Część I – Zimowe utrzymanie dróg, poboczy oraz zatok autobusowych na terenie miasta i gminy Rabka-Zdrój. 3.2 Część II – Zimowe utrzymanie chodników oraz ciągów pieszych na terenie miasta i gminy Rabka-Zdrój. 3.3 Część III – Zimowe utrzymanie przejezdności na terenie dzielnicy Słone. 3.4 Część IV – Zimowe utrzymanie przejezdności na terenie dzielnicy Zaryte. 3.5 Część V – Zimowe utrzymanie przejezdności na terenie Sołectwa Ponice, 3.6 Część VI – Zimowe utrzymanie przejezdności na terenie Sołectwa Rdzawka, 3.7 Część VII – Zimowe utrzymanie przejezdności na terenie Sołectwa Chabówka. 4. Wykonawca może złożyć ofertę na każdą z części zamówienia, tzn. na jedną część, na kilka części lub na wszystkie części zamówienia. 5. Dla każdej części zamówienia przewidziane jest wykonanie usługi zimowego utrzymanie dróg oraz w razie konieczności wykonanie usługi wywozu śniegu. 6. Dla Cześć I oraz Część II zamówienia przewidziane jest wykonanie dodatkowych usług, tj.: 6.1. pozimowego sprzątania zgodnie z wykazem „Wykaz dróg, poboczy oraz zatok autobusowych na terenie miasta i gminy Rabka – Zdrój” dla Części I oraz „Wykaz chodników oraz ciągów pieszych na terenie miasta i gminy Rabka – Zdrój” dla Części II; 6.2. pozimowego mycia zgodnie z wykazem „Wykaz dróg, poboczy oraz zatok autobusowych na terenie miasta i gminy Rabka – Zdrój” dla Części I oraz „Wykaz chodników oraz ciągów pieszych na terenie miasta i gminy Rabka – Zdrój” dla Części II; 7. Wykonawca będzie realizował przedmiot zamówienia wyłącznie w przypadkach występowania zjawisk pogodowych kwalifikujących konieczność realizacji usługi, tj. opady śniegu lub wystąpienie śliskości. 8. Zamawiający zastrzega sobie prawo do zawieszenia i wznawiania akcji zimowego utrzymania z uwagi na sprzyjające warunki atmosferyczne bez konsekwencji wynikających z zastosowania kar umownych. W przypadku zawieszenia akcji zimowego utrzymania Wykonawcom nie przysługuje wynagrodzenie. 9. W okresie zawieszenia akcji zimowego utrzymania Zamawiający może zlecić Wykonawcy utrzymanie przejezdności dróg oraz likwidowanie śliskości na drogach i chodnikach przez stosowanie materiałów uszorstniających, zwłaszcza w obrębie podjazdów i skrzyżowań. 10. Wykonawca w trakcie realizacji przedmiotu zamówienia bez konieczności zgłaszania przez Zamawiającego, zobowiązany będzie do przystąpienia do wykonywania realizacji przedmiotu zamówienia niezwłocznie po wystąpieniu zjawisk atmosferycznych takich jak opady śniegu, zawieje, zamiecie, gołoledź, itp. 11. Wykonawca na potrzeby realizacji przedmiotu zamówienia nieodpłatnie otrzyma od Zamawiającego nadajniki GPS, które to zobowiązany będzie do włączenia w momencie rozpoczęcia pracy. W celu potwierdzenia wykonania usługi. 12. Zapis z nadajnika GPS będzie stanowił potwierdzenie realizacji przedmiotu zamówienia.
Vorherige Bekanntmachung: 572016-2024
Interne Kennung: IRG.271.43.2024
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zentrale Elemente des Verfahrens: 1. Komunikacja w postępowaniu o udzielenie zamówienia i w konkursie, w tym składanie ofert, wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu lub konkursie, wymiana informacji oraz przekazywanie dokumentów lub oświadczeń między zamawiającym a wykonawcą, z uwzględnieniem wyjątków określonych w ustawie Pzp, odbywa się przy użyciu środków komunikacji elektronicznej. Przez środki komunikacji elektronicznej rozumie się środki komunikacji elektronicznej zdefiniowane w ustawie z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz. U. z 2020 r. poz. 344). 2. Ofertę, oświadczenia, o których mowa w art. 125 ust. 1 ustawy Pzp, podmiotowe środki dowodowe, pełnomocnictwa, zobowiązanie podmiotu udostępniającego zasoby sporządza się w postaci elektronicznej, w ogólnie dostępnych formatach danych, w szczególności w formatach .txt, .rtf, .pdf, .doc, .docx, .odt . Maksymalny rozmiar plików przesyłanych wynosi 150 MB. Zgodnie z art. 63 ust. 1 ustawy Pzp ofertę, a także oświadczenie o jakim mowa w pkt.13 ust. 1 SWZ składa się, pod rygorem nieważności, w formie elektronicznej. 3. Zawiadomienia, oświadczenia, wnioski lub informacje Wykonawcy przekazują: 1) drogą elektroniczną: urzad@rabka.pl 2) poprzez Platformę, dostępną pod adresem: https://platformazakupowa.pl/pn/rabka 4. Rejestracja na Platformie, w tym złożenie oferty w formie elektronicznej, wymaga: 1) akceptacji warunków korzystania z platformy zakupowej określonych w Regulaminie zamieszczonym na stronie internetowej pod linkiem w zakładce „Regulamin” oraz uznania go za wiążący, 2) zapoznania się i stosowania instrukcji składania ofert/wniosków dostępnej pod linkiem: https://platformazakupowa.pl/strona/45-instrukcje 5. Rejestracja i korzystanie z Platformy wymaga założenia konta z zachowaniem zasad określonych w regulaminie, o którym mowa powyżej. 6. Zgodnie z 67 ustawy Pzp., Zamawiający podaje wymagania techniczne związane z korzystaniem z Platformy: 1) stały dostęp do sieci Internet i minimalna prędkość połączenia internetowego nie mniejsza niż 512 kb/s, 2) komputer klasy PC lub MAC o następującej konfiguracji: pamięć min. 2 GB Ram, procesor Intel IV 2 GHZ lub jego nowsza wersja, jeden z systemów operacyjnych - MS Windows 7, Mac Os x 10 4, Linux, lub ich nowsze wersje, 3) zainstalowana dowolna przeglądarka internetowa, w przypadku Internet Explorer minimalnie wersja 10, 4) włączona obsługa JavaScript, 5) zainstalowany program Adobe Acrobat Reader lub inny obsługujący format plików .pdf, 6) Platforma działa według standardu przyjętego w komunikacji sieciowej – kodowanie UTF8, 7) oznaczenie czasu odbioru danych przez platformę zakupową stanowi datę oraz dokładny czas (hh:mm:ss) generowany wg czasu lokalnego serwera synchronizowanego z zegarem Głównego Urzędu Miar. 7. W korespondencji kierowanej do Zamawiającego Wykonawcy powinni posługiwać się numerem przedmiotowego postępowania. 8. Wykonawca może zwrócić się do zamawiającego z wnioskiem o wyjaśnienie treści SWZ. 9. Zamawiający jest obowiązany udzielić wyjaśnień niezwłocznie, jednak nie później niż na 6 dni przed upływem terminu składania odpowiednio ofert, pod warunkiem że wniosek o wyjaśnienie treści SWZ wpłynął do zamawiającego nie później niż na 14 dni przed upływem terminu składania ofert. 10. Jeżeli zamawiający nie udzieli wyjaśnień w terminie, o którym mowa w ust. 9, przedłuża termin składania ofert o czas niezbędny do zapoznania się wszystkich zainteresowanych wykonawców z wyjaśnieniami niezbędnymi do należytego przygotowania i złożenia ofert. W przypadku gdy wniosek o wyjaśnienie treści SWZ nie wpłynął w terminie, o którym mowa w ust. 9, zamawiający nie ma obowiązku udzielania wyjaśnień SWZ oraz obowiązku przedłużenia terminu składania ofert. 11. Ofertę, w tym Jednolity Europejski Dokument Zamówienia (ESPD), sporządza się, pod rygorem nieważności, w formie elektronicznej (podpisanej kwalifikowanym podpisem elektronicznym). 12. Oferta oraz pozostałe oświadczenia i dokumenty, dla których Zamawiający określił wzory w formie formularzy zamieszczonych w załącznikach do SWZ, powinny być sporządzone zgodnie z tymi wzorami, co do treści oraz opisu kolumn i wierszy. 13. Ofertę składa się pod rygorem nieważności w formie elektronicznej. 14. Oferta powinna być sporządzona w języku polskim. Każdy dokument składający się na ofertę powinien być czytelny. 15. Jeśli oferta zawiera informacje stanowiące tajemnicę przedsiębiorstwa w rozumieniu ustawy z dnia 16 kwietnia 1993 r. o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji (t.j. Dz. U. z 2022 r. poz. 1233), Wykonawca powinien nie później niż w terminie składania ofert, zastrzec, że nie mogą one być udostępnione oraz wykazać, iż zastrzeżone informacje stanowią tajemnicę przedsiębiorstwa. 16. W celu złożenia oferty należy zarejestrować (zalogować) się na Platformie i postępować zgodnie z instrukcjami dostępnymi u dostawcy rozwiązania informatycznego pod adresem https://platformazakupowa.pl/. 17. Przed upływem terminu składania ofert, Wykonawca może wprowadzić zmiany do złożonej oferty lub wycofać ofertę. W tym celu należy w systemie Platformy kliknąć przycisk „Wycofaj ofertę”. Zmiana oferty następuje poprzez wycofanie oferty oraz jej ponownym złożeniu. 18. Podmiotowe środki dowodowe lub inne dokumenty, w tym dokumenty potwierdzające umocowanie do reprezentowania, sporządzone w języku obcym przekazuje się wraz z tłumaczeniem na język polski. 19.Wszystkie koszty związane z uczestnictwem w postępowaniu, w szczególności z przygotowaniem i złożeniem oferty ponosi Wykonawca składający ofertę. Zamawiający nie przewiduje zwrotu kosztów udziału w postępowaniu.
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90620000 Schneeräumung
Zusätzliche Einstufung (cpv): 90630000 Glatteisbeseitigung
5. Los
Los: LOT-0002
Titel: Zimowe utrzymanie chodników oraz ciągów pieszych na terenie miasta i gminy Rabka-Zdrój
Beschreibung: Przedmiot zamówienia dla części II obejmuje utrzymanie chodników, ciągów pieszych na terenie miasta Rabka-Zdrój oraz pozimowe ich sprzątanie. Na terenie miasta Rabka-Zdrój przewiduje się około 34 km terenów objętych zimowym utrzymaniem (podane długości terenów obejmują przejazd w jedną stronę). Zakres prac obejmuje w szczególności: - przygotowanie materiałów i sprzętu do zwalczania i likwidowania śliskości, - mechaniczne usuwanie zalegającego śniegu, gołoledzi, lodowicy lub błota pośniegowego pługopiaskarką lub solarką z pługiem, - usuwanie śliskości zimowej i uszorstnienie poprzez mechaniczne posypanie mieszanką solno-piaskową 50% lub solą drogową, - monitorowanie i kontrolowanie stanu nawierzchni na obsługiwanych trasach i przekazywanie bieżących informacji Zamawiającemu o występujących zjawiskach, - prowadzenie dyżurów dyspozytorskich, - w ramach zadania należy odśnieżać ławki znajdujące się na terenie objętym umową. - pozimowe sprzątanie wraz z myciem. Szczegółowy wykaz terenów zimowego utrzymania dla części II stanowi załącznik do Opisu Przedmiotu Zamówienia „Wykaz chodników oraz ciągów pieszych na terenie miasta Rabka – Zdrój” Szczegółowe informacje dotyczące opisu przedmiotu zawiera Specyfikacja Warunków Zamówienia wraz z załącznikami.
Interne Kennung: Część II
Los: LOT-0003
Titel: Zimowe utrzymanie przejezdności na terenie dzielnicy Słone
Beschreibung: Na terenie Dzielnicy Słone przewiduje się około 12,5 km terenów objętych zimowym utrzymaniem. Zakres prac obejmuje w szczególności: - przygotowania materiału i sprzętu do zwalczania i likwidowania śliskości, - mechaniczne usuwanie zalegającego śniegu, gołoledzi, lodowicy lub błota pośniegowego pługopiaskarką lub solarką z pługiem, - usuwanie śliskości zimowej i uszorstnienie poprzez mechaniczne posypanie mieszanką solno-piaskową 50% lub solą drogową, - prowadzenie dyżurów dyspozytorskich. Szczegółowe informacje dotyczące opisu przedmiotu zawiera Specyfikacja Warunków Zamówienia wraz z załącznikami.
Interne Kennung: Część III
Los: LOT-0004
Titel: Zimowe utrzymanie przejezdności na terenie dzielnicy Zaryte
Beschreibung: Na terenie Dzielnicy Zaryte przewiduje się około 10 km terenów objętych zimowym utrzymaniem. Zakres prac obejmuje w szczególności: - przygotowania materiału i sprzętu do zwalczania i likwidowania śliskości, - mechaniczne usuwanie zalegającego śniegu, gołoledzi, lodowicy lub błota pośniegowego pługopiaskarką lub solarką z pługiem, - usuwanie śliskości zimowej i uszorstnienie poprzez mechaniczne posypanie mieszanką solno-piaskową 50% lub solą drogową, - prowadzenie dyżurów dyspozytorskich. Szczegółowe informacje dotyczące opisu przedmiotu zawiera Specyfikacja Warunków Zamówienia wraz z załącznikami.
Interne Kennung: Część IV
Los: LOT-0005
Titel: Zimowe utrzymanie przejezdności na terenie Sołectwa Ponice
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest odśnieżanie i utrzymanie przejezdności dróg na terenie Sołectwa Ponice. Zakres prac obejmuje w szczególności: - przygotowania materiału i sprzętu do zwalczania i likwidowania śliskości, - mechaniczne usuwanie zalegającego śniegu, gołoledzi, lodowicy lub błota pośniegowego pługopiaskarką lub solarką z pługiem, - usuwanie śliskości zimowej i uszorstnienie poprzez mechaniczne posypanie mieszanką solno-piaskową 50% lub solą drogową, - prowadzenie dyżurów dyspozytorskich. Szczegółowe informacje dotyczące opisu przedmiotu zawiera Specyfikacja Warunków Zamówienia wraz z załącznikami.
Interne Kennung: Część V
Los: LOT-0006
Titel: Zimowe utrzymanie przejezdności na terenie Sołectwa Rdzawka
Beschreibung: Na terenie Sołectwa Rdzawka przewiduje się około 16,5 km terenów objętych zimowym utrzymaniem. Zakres prac obejmuje w szczególności: - przygotowania materiału i sprzętu do zwalczania i likwidowania śliskości, - mechaniczne usuwanie zalegającego śniegu, gołoledzi, lodowicy lub błota pośniegowego pługopiaskarką lub solarką z pługiem, - usuwanie śliskości zimowej i uszorstnienie poprzez mechaniczne posypanie mieszanką solno-piaskową 50% lub solą drogową, - prowadzenie dyżurów dyspozytorskich. Szczegółowe informacje dotyczące opisu przedmiotu zawiera Specyfikacja Warunków Zamówienia wraz z załącznikami.
Interne Kennung: Część VI
Los: LOT-0007
Titel: Zimowe utrzymanie przejezdności na terenie Sołectwa Chabówka
Beschreibung: Na terenie Sołectwa Chabówka przewiduje się około 15,3 km terenów objętych zimowym utrzymaniem. Zakres prac obejmuje w szczególności: - przygotowania materiału i sprzętu do zwalczania i likwidowania śliskości, - mechaniczne usuwanie zalegającego śniegu, gołoledzi, lodowicy lub błota pośniegowego pługopiaskarką lub solarką z pługiem, - usuwanie śliskości zimowej i uszorstnienie poprzez mechaniczne posypanie mieszanką solno-piaskową 50% lub solą drogową, - prowadzenie dyżurów dyspozytorskich. Szczegółowe informacje dotyczące opisu przedmiotu zawiera Specyfikacja Warunków Zamówienia wraz z załącznikami.
Interne Kennung: Część VII
Los: LOT-0008
Titel: Zimowe utrzymanie dróg, poboczy oraz zatok autobusowych na terenie miasta i gminy Rabka-Zdrój
Beschreibung: Przedmiot zamówienia dla części I obejmuje utrzymanie dróg, poboczy oraz zatok autobusowych na terenie miasta Rabka-Zdrój oraz pozimowe ich sprzątanie. Na terenie miasta Rabka-Zdrój przewiduje się około 50 km terenów objętych zimowym utrzymaniem (podane długości dróg obejmują przejazd w jedną stronę). Zakres prac obejmuje w szczególności: - przygotowania materiału i sprzętu do zwalczania i likwidowania śliskości, - mechaniczne usuwanie zalegającego śniegu, gołoledzi, lodowicy lub błota pośniegowego pługopiaskarką lub solarką z pługiem, - usuwanie śliskości zimowej i uszorstnienie poprzez mechaniczne posypanie mieszanką solno-piaskową 50% lub solą drogową, - prowadzenie dyżurów dyspozytorskich. - monitorowanie i kontrolowanie stanu nawierzchni na obsługiwanych trasach i przekazywanie bieżących informacji Zamawiającemu o występujących zjawiskach, - prowadzenie dyżurów dyspozytorskich, - pozimowe sprzątanie wraz z myciem. Szczegółowy wykaz terenów zimowego utrzymania dla części I stanowi załącznik do Opisu Przedmiotu Zamówienia „Wykaz dróg, poboczy oraz zatok autobusowych na terenie miasta i gminy Rabka – Zdrój” Szczegółowe informacje dotyczące opisu przedmiotu zawiera Specyfikacja Warunków Zamówienia wraz z załącznikami.
Interne Kennung: Część I