2. Verfahren
Verfahren
Titel: „Dostawa ciężkiego samochodu ratowniczo-gaśniczego dla OSP Łączna oraz wyposażenia”
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa ciężkiego samochodu ratowniczo-gaśniczego dla jednostki OSP w Łącznej oraz wyposażenia. Przedmiot zamówienia został podzielony na 2 części: Część 1: Dostawa ciężkiego samochodu ratowniczo-gaśniczego dla jednostki OSP w Łącznej Samochód wraz z wyposażeniem ma być fabrycznie nowy i wolny od wad konstrukcyjnych, materiałowych, wykonawczych i prawnych. Część 2: Dostawa wyposażenia dla jednostki OSP w Łącznej 1. Lanca kominowa mgłowa + szybkozłącze– 1 sztuka. 2. Kamera termowizyjna– 1 sztuka. 3. Zestaw do wyważania drzwi – 1 sztuka. 4. Wąż tłoczny w 110-20 ła– 5 sztuk. 5. Wał przeciwpowodziowy – 1 sztuka. 6. Ubranie żaroodporne ciężkie USC-4– 1 sztuka.
Interne Kennung: T.272.1.2025
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 34144210 Feuerwehrfahrzeuge
Zusätzliche Einstufung (cpv): 35110000 Ausrüstung für Brandbekämpfung, Rettung und Sicherheit
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Część 1: Dostawa ciężkiego samochodu ratowniczo-gaśniczego dla jednostki OSP w Łącznej
Beschreibung: Samochód wraz z wyposażeniem ma być fabrycznie nowy i wolny od wad konstrukcyjnych, materiałowych, wykonawczych i prawnych. Podstawowe wymagania, jakie powinien spełniać oferowany samochód a) Pojazd zabudowany i wyposażony musi spełniać wymagania: - ustawy „Prawo o ruchu drogowym” z dnia 20 czerwca 1997 r. z późniejszymi zmianami wraz z przepisami wykonawczymi do ustawy, - rozporządzenia Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie wykazu wyrobów służących zapewnieniu bezpieczeństwa publicznego lub ochronie zdrowia i życia oraz mienia, a także zasad wydawania dopuszczenia tych wyrobów do użytkowania (Dz. U. z 2007r., nr 143, poz. 1002, z późn. zm.), - rozporządzenie Ministrów: Spraw Wewnętrznych i Administracji, Obrony Narodowej, Finansów oraz Sprawiedliwości z dnia 22 marca 2019r. w sprawie pojazdów specjalnych i używanych do celów specjalnych Policji, Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego, Agencji Wywiadu, Służby Kontrwywiadu Wojskowego, Służby Wywiadu Wojskowego, Centralnego Biura Antykorupcyjnego, Straży Granicznej, Służby Ochrony Państwa, Krajowej Administracji Skarbowej, Służby Więziennej i straży pożarnej (Dz. U. z 2019r., poz. 594), - norm: PN-EN 1846-1 i PN-EN 1846-2. b) Podwozie pojazdu musi posiadać świadectwo homologacji typu zgodnie z odrębnymi przepisami krajowymi odnoszącymi się do prawa o ruchu drogowym. W przypadku, gdy przekroczone zostały warunki zabudowy określone przez producenta podwozia wymagane jest świadectwo homologacji typu pojazdu kompletnego oraz zgoda producenta podwozia na wykonanie zabudowy. Urządzenia i podzespoły zamontowane w pojeździe powinny spełniać wymagania odrębnych przepisów krajowych i/lub międzynarodowych. c) Pojazd musi spełniać wymagania rozporządzenia Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie wykazu wyrobów służących zapewnieniu bezpieczeństwa publicznego lub ochronie zdrowia i życia oraz mienia, a także zasad wydawania dopuszczenia tych wyrobów do użytkowania (Dz. U. z 2007r., nr 143, poz. 1002, z późn. zm.). Aktualne świadectwo dopuszczenia (CNBOP-PIB) dostarczone najpóźniej na dzień odbioru techniczno-jakościowego. Sprzęt dostarczony z pojazdem, jeżeli jest dla niego wymagane świadectwo dopuszczenia, musi spełniać wymagania rozporządzenia Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie wykazu wyrobów służących zapewnieniu bezpieczeństwa publicznego lub ochronie zdrowia i życia oraz mienia, a także zasad wydawania dopuszczenia tych wyrobów do użytkowania. Aktualne świadectwa dopuszczenia na sprzęt, dostarczone najpóźniej w dniu odbioru techniczno-jakościowego przedmiotu zamówienia. d) Samochód musi być oznakowany numerami operacyjnymi Państwowej Straży Pożarnej zgodnie z zarządzeniem nr 3 Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej z dnia 09 marca 2021 r. zmieniające zarządzenie w sprawie gospodarki transportowej w jednostkach organizacyjnych Państwowej Straży Pożarnej. Numery operacyjne zostaną ustalone z Zamawiającym po podpisaniu umowy. e) Należy wykonać oznakowanie samochodu w uzgodnieniu z Zamawiającym dotyczące m.in. źródeł finasowania np. FEŚ. Oznakowanie winno być odporne na niekorzystne działanie warunków atmosferycznych. Wzór i format zostaną ustalone po podpisaniu umowy, na etapie realizacji. Dodatkowo Wykonawca przekaże Zamawiającemu 3 szt. oznakowania zapasowego umożliwiającego samodzielne jego naklejenie. f) Rok produkcji pojazdu min. 2024.
Interne Kennung: T.272.1.2025 - Część 1
Los: LOT-0002
Titel: Część 2: Dostawa wyposażenia dla jednostki OSP w Łącznej
Beschreibung: 1. Lanca kominowa mgłowa + szybkozłącze– 1 sztuka. 2. Kamera termowizyjna– 1 sztuka. 3. Zestaw do wyważania drzwi – 1 sztuka. 4. Wąż tłoczny w 110-20 ła– 5 sztuk. 5. Wał przeciwpowodziowy – 1 sztuka. 6. Ubranie żaroodporne ciężkie USC-4– 1 sztuka.
Interne Kennung: T.272.1.2025 - Część 2
Haupteinstufung (cpv): 35110000 Ausrüstung für Brandbekämpfung, Rettung und Sicherheit