2. Verfahren
Verfahren
Titel: Kompleksowa organizacja towarzyskiego meczu piłki nożnej z udziałem drużyn czołowych klubów europejskich pod roboczą nazwą „Mecz legend z okazji 70-lecia Stadionu Śląskiego” wraz z organizacją konferencji prasowej oraz produkcją audycji będącej relacją z Meczu
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest: Kompleksowa organizacja towarzyskiego meczu piłki nożnej z udziałem drużyn czołowych klubów europejskich pod roboczą nazwą „Mecz legend z okazji 70-lecia Stadionu Śląskiego” wraz z organizacją konferencji prasowej oraz produkcją audycji będącej relacją z Meczu
Vorherige Bekanntmachung: 130483-2026
Interne Kennung: ZP/S/02/PN/2026
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: ja
Begründung des beschleunigten Verfahrens: Zamawiający, działając na podstawie przepisów ustawy Prawo zamówień publicznych, zdecydował o zastosowaniu skróconego terminu składania ofert – 15 dni – zamiast terminu podstawowego, z uwagi na szczególne okoliczności związane z charakterem oraz harmonogramem realizacji przedmiotu zamówienia. Należy wskazać, że pierwotne postępowanie zostało wszczęte przez Zamawiającego, a jego otwarcie nastąpiło 20.02.2026 r. Postępowanie to zostało jednak unieważnione. Przedmiot zamówienia obejmuje organizację wydarzenia o charakterze masowym, medialnym i promocyjnym, wymagającego długotrwałych, złożonych i wieloetapowych przygotowań, w tym m.in.: zaplanowania i realizacji kampanii promocyjnej, sprzedaży biletów, pozyskania sponsorów, zakontraktowania zawodników i sędziów, uzgodnień z telewizyjnym dysponentem mediów, przygotowania produkcji audycji telewizyjnej oraz realizacji obowiązków wynikających z przepisów o bezpieczeństwie imprez masowych. Skuteczna realizacja tych działań wymaga jak najwcześniejszego wyboru Wykonawcy i rozpoczęcia przez niego czynności organizacyjnych. Zamawiający uwzględnił również aktualną praktykę orzeczniczą oraz realne terminy rozpatrywania środków ochrony prawnej, w szczególności odwołań do Krajowej Izby Odwoławczej, które w praktyce ulegają znacznym wydłużeniom. Ewentualne wydłużenie postępowania na etapie wyboru Wykonawcy, przy zachowaniu podstawowego terminu składania ofert, mogłoby istotnie zagrozić terminowej realizacji zamówienia oraz uniemożliwić przeprowadzenie niezbędnych działań promocyjnych i organizacyjnych w odpowiednim czasie. Jednocześnie Zamawiający wskazuje, że skrócenie terminu składania ofert nie narusza zasad uczciwej konkurencji ani równego traktowania wykonawców, gdyż przedmiot zamówienia jest jednoznacznie opisany, a potencjalni wykonawcy działający na rynku organizacji wydarzeń sportowych i produkcji telewizyjnej posiadają doświadczenie umożliwiające przygotowanie oferty w skróconym terminie. Mając na uwadze powyższe, w tym konieczność szybkiego wznowienia postępowania po jego unieważnieniu, Zamawiający uznał, że zastosowanie skróconego terminu składania ofert jest uzasadnione obiektywnymi potrzebami Zamawiającego oraz konieczne dla zapewnienia sprawnej, terminowej i należytej realizacji przedmiotu zamówienia.
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 92622000 Organisation von Sportveranstaltungen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 79952000 Event-Organisation
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Kompleksowa organizacja towarzyskiego meczu piłki nożnej z udziałem drużyn czołowych klubów europejskich pod roboczą nazwą „Mecz legend z okazji 70-lecia Stadionu Śląskiego” wraz z organizacją konferencji prasowej oraz produkcją audycji będącej relacją z Meczu.
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest: Kompleksowa organizacja towarzyskiego meczu piłki nożnej z udziałem drużyn czołowych klubów europejskich pod roboczą nazwą „Mecz legend z okazji 70-lecia Stadionu Śląskiego” wraz z organizacją konferencji prasowej oraz produkcją audycji będącej relacją z Meczu.