171226-2026 - Wettbewerb
Polen – Bauarbeiten – Realizacja zamierzenia inwestycyjnego pn.: „Kanał Ulgi dla potoku Strzyża - Etap II”
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung - Änderungsbekanntmachung
Bauleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelRealizacja zamierzenia inwestycyjnego pn.: „Kanał Ulgi dla potoku Strzyża - Etap II”
Beschreibung1. Przedmiotem zamówienia jest realizacja zamierzenia inwestycyjnego pn.: „Kanał Ulgi dla potoku Strzyża - Etap II”. 2. Zamówienie jest podzielone na dwa zakresy: 1) Zakres nr 1 – PODSTAWOWY, który obejmuje realizację robót budowlanych na podstawie dokumentacji projektowej pn.: „Kanał Ulgi dla potoku Strzyża - Etap II”, oraz 2) Zakres nr 2 - OPCJA, który obejmuje realizację robót budowlanych na podstawie dokumentacji projektowej pn.: „Nowy skatepark dla Wrzeszcza z koszem do gry w Parku nad Strzyżą” – w ramach Budżetu Obywatelskiego 2023 w Gdańsku”. Na potrzeby realizacji Zakresu nr 1 zostało podpisane Porozumienie pomiędzy Gminą Miasta Gdańska w imieniu i na rzecz, której działa Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska, a Gdańską Infrastrukturą Wodociągowo-Kanalizacyjną Sp. z o.o. 3. Zakres rzeczowy robót obejmuje wszystkie prace, czynności i roboty konieczne dla wykonania zadania inwestycyjnego, w tym w szczególności następujące elementy: 3.1) Zakres nr 1 – PODSTAWOWY, który obejmuje: 1) Zakres DRMG: a) budowę nowego odcinka kolektora deszczowego tzw.: „kanału ulgi” dla potoku Strzyża, od skrzyżowania ul. Wajdeloty z ul. Waryńskiego do wylotu do otwartego koryta potoku Królewskiego w parku „Nad Strzyżą” w Gdańsku Wrzeszczu, b) budowa koryta otwartego kanału ulgi, c) budowę kładki nad kanałem otwartym w celu bezpiecznego przeprowadzenia ruchu pieszo-rowerowego, d) całkowita przebudowa ul. Danusi w zakresie istniejących sieci, chodników i nawierzchni, e) zagospodarowanie zieleni, w tym nasadzenie nowych drzew w obrębie kładki pieszo rowerowej, przesadzenie drzew w Parku Strzyża, obsadzenie donic miejskich oraz odtworzenie trawnika. f) montaż elementów małej architektury tj. ławki, śmietniki, stojaki na rowery, g) wykonanie podjazdów i wjazdów do posesji wzdłuż przebudowywanego układu drogowego, h) przebudowę kolidującego uzbrojenia podziemnego i naziemnego w zakresie wynikającym z potrzeb przedmiotowej inwestycji oraz uzasadnionych wymogów poszczególnych administratorów sieci, i) odtworzenie fragmentów nawierzchni ulic: Wajdeloty, Waryńskiego oraz Wyspiańskiego, j) remont przejścia dla pieszych i przejazdu rowerowego w ul. Wyspiańskiego – zastosować konstrukcję nawierzchni KN 1.3, k) odtworzenie nawierzchni w rejonie prowadzonych prac - prace remontowe zgodnie z projektem wykonawczym, l) wykonanie remontu chodnika na wysokości posesji przy ul. Danusi 4D, m) wzmocnienie konstrukcji nawierzchni chodnika prowadzącego do Parku „Nad Strzyżą”, n) budowa dojazdu do osadnika wirowego, o) przebudowa istniejącego oświetlenia wraz z montażem nowych słupów oświetleniowych stylizowanych na fundamentach prefabrykowanych z oprawami typu LED, p) przebudowa kolizji sieci elektroenergetycznej i teletechnicznej w zakresie niezbędnym dla realizacji inwestycji, q) budowa zabezpieczenia przeciwpowodziowego w postaci szandorów przy kładce pieszej zlokalizowanej w parku na wysokości ul. Ludwika Mierosławskiego i ul. Doktora Franciszka Kubacza – zabezpieczenie wiąże się z rozbiórką fragmentu istniejącego chodnika oraz wykonaniu fundamentu pod belki szandorowe na całej szerokości oraz słupów/murków do zmontowania prowadnic pionowych. 2) Zakres GIWK sp. z o.o.: 1) budowę sieci wodociągowej wraz z przyłączami na całej długości ul. Danusi, w tym: a) wymiana wodociągu żeliwnego DN100 od skrzyżowania z ul. Waryńskiego do skrzyżowania z ul. Wyspiańskiego, b) unieczynnienie istniejącej sieci poprzez zamulenie oraz demontaż armatury, c) przełączenie sieci wodociągowej DN100 z ul. Zawiszy Czarnego do projektowanego wodociągu, d) przepięcie istniejących przyłączy (ul. Danusi 4D, 6), e) wymiana przyłączy wraz z zestawem wodomierzowym (ul. Danusi 1, 2A, 4, 4A, 4B, 4C, 5, 7, ul. Zawiszy Czarnego 2, ul. Wyspiańskiego 24), f) likwidację nieeksploatowanych przyłączy, g) odtworzenie nawierzchni w rejonie prowadzonych prac zgodnie z projektem wykonawczym. 3.2) Zakres nr 2 – OPCJA, który obejmuje: 1) Prace przygotowawcze: a) frezowanie nawierzchni z mieszanek mineralno-bitumicznych wraz z ich utylizacją; b) oczyszczenie terenu z resztek budowlanych, gruzu i innych odpadów; c) rozbiórka fragmentu istniejącego dojścia pieszego; d) rozbiórka i utylizacja pozostałego wyposażenia skateparku – ławka (szt. 1). poręcz (szt. 1), kosz do koszykówki; e) zabezpieczenie istniejącej zieleni – krzewów i zieleni wysokiej, tj. drzew w bezpośrednim sąsiedztwie terenu inwestycji na okres wykonywania robót ziemnych; f) przygotowanie terenu pod projektowaną inwestycję. 2) Budowa skateparku: a) wykonanie nawierzchni z płyt betonowych na podsypce cementowo-piaskowej; b) wykonanie rdzenia przeszkód ze styropianu; c) wykonanie nawierzchni żelbetowej przeszkód, zacieranej ręcznie. 4. Wykonawca w ramach realizacji przedmiotu zamówienia zobowiązany jest do uzyskania ostatecznego pozwolenia na użytkowanie obiektów budowlanych objętych przedmiotem zamówienia. 5. Szczegółowy zakres zamówienia oraz warunki realizacji zostały określone w Opisie przedmiotu zamówienia (OPZ), stanowiącym załącznik nr 8 do SWZ. Pozostałe warunki realizacji zamówienia zostały określone w Projektowanych postanowieniach umowy w sprawie zamówienia publicznego, stanowiących załącznik nr 9 do SWZ. Wewnętrzny identyfikator:144/BZP-U.500.19.2025/AS
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zweck
Art des AuftragsBauleistungen
Haupteinstufung (cpv): 45000000 Bauarbeiten
Zusätzliche Einstufung (cpv): 45221113 Bau von Fußgängerbrücken, 45111200 Baureifmachung und Abräumung, 45111291 Erschließungsarbeiten, 45112710 Landschaftsgärtnerische Bauleistungen für Grünanlagen, 45233220 Oberbauarbeiten für Landstraßen, 45111300 Abbauarbeiten, 45233200 Diverse Oberbauarbeiten, 45223800 Montage und Errichtung von Fertigkonstruktionen
5. Los
LosLOT-0001
Beschreibung1. Przedmiotem zamówienia jest realizacja zamierzenia inwestycyjnego pn.: „Kanał Ulgi dla potoku Strzyża - Etap II”. 2. Zamówienie jest podzielone na dwa zakresy: 1) Zakres nr 1 – PODSTAWOWY, który obejmuje realizację robót budowlanych na podstawie dokumentacji projektowej pn.: „Kanał Ulgi dla potoku Strzyża - Etap II”, oraz 2) Zakres nr 2 - OPCJA, który obejmuje realizację robót budowlanych na podstawie dokumentacji projektowej pn.: „Nowy skatepark dla Wrzeszcza z koszem do gry w Parku nad Strzyżą” – w ramach Budżetu Obywatelskiego 2023 w Gdańsku”. Na potrzeby realizacji Zakresu nr 1 zostało podpisane Porozumienie pomiędzy Gminą Miasta Gdańska w imieniu i na rzecz, której działa Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska, a Gdańską Infrastrukturą Wodociągowo-Kanalizacyjną Sp. z o.o. 3. Zakres rzeczowy robót obejmuje wszystkie prace, czynności i roboty konieczne dla wykonania zadania inwestycyjnego, w tym w szczególności następujące elementy: 3.1) Zakres nr 1 – PODSTAWOWY, który obejmuje: 1) Zakres DRMG: a) budowę nowego odcinka kolektora deszczowego tzw.: „kanału ulgi” dla potoku Strzyża, od skrzyżowania ul. Wajdeloty z ul. Waryńskiego do wylotu do otwartego koryta potoku Królewskiego w parku „Nad Strzyżą” w Gdańsku Wrzeszczu, b) budowa koryta otwartego kanału ulgi, c) budowę kładki nad kanałem otwartym w celu bezpiecznego przeprowadzenia ruchu pieszo-rowerowego, d) całkowita przebudowa ul. Danusi w zakresie istniejących sieci, chodników i nawierzchni, e) zagospodarowanie zieleni, w tym nasadzenie nowych drzew w obrębie kładki pieszo rowerowej, przesadzenie drzew w Parku Strzyża, obsadzenie donic miejskich oraz odtworzenie trawnika. f) montaż elementów małej architektury tj. ławki, śmietniki, stojaki na rowery, g) wykonanie podjazdów i wjazdów do posesji wzdłuż przebudowywanego układu drogowego, h) przebudowę kolidującego uzbrojenia podziemnego i naziemnego w zakresie wynikającym z potrzeb przedmiotowej inwestycji oraz uzasadnionych wymogów poszczególnych administratorów sieci, i) odtworzenie fragmentów nawierzchni ulic: Wajdeloty, Waryńskiego oraz Wyspiańskiego, j) remont przejścia dla pieszych i przejazdu rowerowego w ul. Wyspiańskiego – zastosować konstrukcję nawierzchni KN 1.3, k) odtworzenie nawierzchni w rejonie prowadzonych prac - prace remontowe zgodnie z projektem wykonawczym, l) wykonanie remontu chodnika na wysokości posesji przy ul. Danusi 4D, m) wzmocnienie konstrukcji nawierzchni chodnika prowadzącego do Parku „Nad Strzyżą”, n) budowa dojazdu do osadnika wirowego, o) przebudowa istniejącego oświetlenia wraz z montażem nowych słupów oświetleniowych stylizowanych na fundamentach prefabrykowanych z oprawami typu LED, p) przebudowa kolizji sieci elektroenergetycznej i teletechnicznej w zakresie niezbędnym dla realizacji inwestycji, q) budowa zabezpieczenia przeciwpowodziowego w postaci szandorów przy kładce pieszej zlokalizowanej w parku na wysokości ul. Ludwika Mierosławskiego i ul. Doktora Franciszka Kubacza – zabezpieczenie wiąże się z rozbiórką fragmentu istniejącego chodnika oraz wykonaniu fundamentu pod belki szandorowe na całej szerokości oraz słupów/murków do zmontowania prowadnic pionowych. 2) Zakres GIWK sp. z o.o.: 1) budowę sieci wodociągowej wraz z przyłączami na całej długości ul. Danusi, w tym: a) wymiana wodociągu żeliwnego DN100 od skrzyżowania z ul. Waryńskiego do skrzyżowania z ul. Wyspiańskiego, b) unieczynnienie istniejącej sieci poprzez zamulenie oraz demontaż armatury, c) przełączenie sieci wodociągowej DN100 z ul. Zawiszy Czarnego do projektowanego wodociągu, d) przepięcie istniejących przyłączy (ul. Danusi 4D, 6), e) wymiana przyłączy wraz z zestawem wodomierzowym (ul. Danusi 1, 2A, 4, 4A, 4B, 4C, 5, 7, ul. Zawiszy Czarnego 2, ul. Wyspiańskiego 24), f) likwidację nieeksploatowanych przyłączy, g) odtworzenie nawierzchni w rejonie prowadzonych prac zgodnie z projektem wykonawczym. 3.2) Zakres nr 2 – OPCJA, który obejmuje: 1) Prace przygotowawcze: a) frezowanie nawierzchni z mieszanek mineralno-bitumicznych wraz z ich utylizacją; b) oczyszczenie terenu z resztek budowlanych, gruzu i innych odpadów; c) rozbiórka fragmentu istniejącego dojścia pieszego; d) rozbiórka i utylizacja pozostałego wyposażenia skateparku – ławka (szt. 1). poręcz (szt. 1), kosz do koszykówki; e) zabezpieczenie istniejącej zieleni – krzewów i zieleni wysokiej, tj. drzew w bezpośrednim sąsiedztwie terenu inwestycji na okres wykonywania robót ziemnych; f) przygotowanie terenu pod projektowaną inwestycję. 2) Budowa skateparku: a) wykonanie nawierzchni z płyt betonowych na podsypce cementowo-piaskowej; b) wykonanie rdzenia przeszkód ze styropianu; c) wykonanie nawierzchni żelbetowej przeszkód, zacieranej ręcznie. 4. Wykonawca w ramach realizacji przedmiotu zamówienia zobowiązany jest do uzyskania ostatecznego pozwolenia na użytkowanie obiektów budowlanych objętych przedmiotem zamówienia. 5. Szczegółowy zakres zamówienia oraz warunki realizacji zostały określone w Opisie przedmiotu zamówienia (OPZ), stanowiącym załącznik nr 8 do SWZ. Pozostałe warunki realizacji zamówienia zostały określone w Projektowanych postanowieniach umowy w sprawie zamówienia publicznego, stanowiących załącznik nr 9 do SWZ. 6.Pozostałe informacje zawarto w SWZ dostępnej wraz z niniejszym ogłoszeniem na stronie internetowej prowadzonego postępowania.
Optionen
Beschreibung der Optionen1. OPCJA i warunki jej zastosowania. 1.1. Na podstawie art. 441 ustawy z dnia 11 września 2019 r. - Prawo zamówień publicznych Zamawiający przewiduje możliwość skorzystania z opcji na poniższych warunkach. 1.2. Rodzaj i wartość opcji. 1) Opcją objęta jest realizacja Zakresu nr 2 zamówienia. 2) Wartość opcji - wg oferty Wykonawcy. 1.3. Okoliczności skorzystania z opcji. 1) Realizacja zamówienia w Zakresie nr 2 zamówienia (OPCJA) nastąpi wyłącznie w przypadku złożenia przez Zamawiającego polecenia rozpoczęcia Zakresu nr 2. Zamawiający jest uprawniony, ale nie jest zobowiązany, do złożenia polecenia rozpoczęcia realizacji Zakresu nr 2. Wykonawca przystąpi do realizacji zakresu opcjonalnego w przypadku i po złożeniu przez Zamawiającego polecenia rozpoczęcia realizacji Zakresu nr 2. Zamawiający może wydać polecenie rozpoczęcia Zakresu nr 2 zamówienia (OPCJA) nie później niż w terminie do 1 miesiąca od zawarcia umowy. 2) Realizacja Zakresu nr 2 odbędzie się zgodnie z warunkami określonymi w SWZ wraz z załącznikami, w tym w Projektowanych postanowieniach umowy, stanowiących Załącznik nr 8 do SWZ.