171322-2025 - Wettbewerb
Dänemark – Nahrungsmittel, Getränke, Tabak und zugehörige Erzeugnisse – Udbud af kaffe, tilbehørsprodukter, kaffemaskiner og service
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Lieferleistungen - Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelUdbud af kaffe, tilbehørsprodukter, kaffemaskiner og service
BeschreibungDa DR ønsker at indgå en ny aftale vedr. kaffe, tilbehørsprodukter og kaffemaskiner konkurrenceud-sættes dette herved. DR ønsker at indgå en 4-årig aftale med dertilhørende serviceaftale. DR ønsker udover kaffe og tilbehørsprodukter hertil, at skifte dele af nuværende maskinpark ud, samt at tilkøbe nye friskmælksmaskiner.
Interne Kennung4791
VerfahrensartNichtoffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zweck
Art des AuftragsLieferleistungen
Zusätzliche Art des AuftragsDienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 15000000 Nahrungsmittel, Getränke, Tabak und zugehörige Erzeugnisse
5. Los
LosLOT-0000
Optionen
Beschreibung der OptionenLeverandøren bør levere en serviceaftale, der omfatter al servicehåndtering undtagen rengøring. Dog kan tilfælde forekomme, hvor rengøring skal foretages af leverandøren. Dette aftales i samråd med DR.