2. Verfahren
Verfahren
Titel: AD/ZP/17/26 „Przedmiotem zamówienia jest dostawa fabrycznie nowego drobnego sprzętu komputerowego dla Politechniki Poznańskiej”.
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest „dostawa fabrycznie nowego drobnego sprzętu komputerowego dla Politechniki Poznańskiej ” z podziałem na części - pakiety Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia określono w Opisie Przedmiotu Zamówienia (OPZ) stanowiącym załącznik nr 8 - Szczegółowy Formularz Cenowy do niniejszej SWZ dotyczy Pakietu nr 1 i 2,tj.: PAKIET NR1: Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia stanowi Załącznik nr 8a.1 do SWZ (zamówienie podstawowe) oraz Załącznik nr 8a.2 do SWZ (zamówienie objęte prawem opcji) – jako Szczegółowy Formularz Cenowy. PAKIET NR2: Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia stanowi Załącznik nr 8b.1 do SWZ (zamówienie podstawowe) oraz 8b.2 do SWZ (zamówienie objęte prawem opcji) – jako Szczegółowy Formularz Cenowy. Szczegółowe warunki umowy znajdują się we Wzorze Umowy stanowiącym załącznik nr 6 do niniejszej SWZ. Wyżej wymieniona dokumentacja dostępna jest na Platformie e-Zamówienia, która jest dostępna pod adresem https://ezamowienia.gov.pl.
Interne Kennung: AD/ZP/17/26
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: ja
Begründung des beschleunigten Verfahrens: Postępowanie o udzielenie zamówienia jest prowadzone w trybie przetargu nieograniczonego, a więc w trybie najbardziej konkurencyjnym spośród przewidzianych w ustawie. Zgodnie z art. 138 ust. 1 ustawy termin składania ofert nie może być krótszy niż 35 dni od dnia przekazania ogłoszenia o zamówieniu Urzędowi Publikacji Unii Europejskiej, tym nie mniej, zgodnie z art. 138 ust. 2 pkt. 2) ustawy Pzp, Zamawiający może wyznaczyć termin składania ofert krótszy niż termin określony w ust. 1, nie krótszy jednak niż 15 dni od dnia przekazania ogloszenia o zamówieniu Urzędowi Publikacji Unii Europejskiej, jeżeli zachodzi pilna potrzeba udzielenia zamówienia i skrócenie terminu składania ofert jest uzasadnione. Przesłanka ta ma charakter ocenny, w piśmiennictwie i orzecznictwie wypracowane zostały jednak pewne wskazówki, jak powinno się rozumieć przedmiotowe pojęcia. W ocenie Zamawiającego, będącej wynikiem analizy wszystkich okoliczności faktycznych i prawnych towarzyszących rozpatrywaniu zamówienia, w istocie zachodzi pilna potrzeba udzielenia tego zamówienia i skrócenie terminu składania ofert jest całkowicie uzasadnione. Zamawiający przeprowadził postępowanie związane z zakupem drobnego sprzętu komputerowego dla Politechniki Poznańskiej: 1) sygn. Postępowania AD/ZP/62/2025: Przetarg z przyczyn niezależnych od Zamawiającego został unieważniony (wszystkie złożone oferty podlegały odrzuceniu art. 255 pkt 2 Ustawy PZP). 2) 1) sygn. Postępowania AD/ZP/140/2025: Przetarg z przyczyn niezależnych od Zamawiającego został unieważniony (wszystkie złożone oferty podlegały odrzuceniu art. 255 pkt 2 Ustawy PZP). Przygotowując niniejsze postępowanie Zamawiający uwzględnia fakt pilności zakupu sprzętu dla pracowników Politechniki Poznańskiej. Pilna potrzeba zakupu sprzętu wynika z faktu rozpoczęcia konieczności wyposażenia sal wykładowych oraz pomieszczeń administracyjnych w sprzęt komputerowy. Brak sprzętu komputerowego utrudnia a wręcz uniemożliwia prowadzenie zajęć wykładowych jak również prace administracyjne. Należy więc stwierdzić że zachodzi pilna potrzeba udzielenia zamówienia i skrócenie terminu składania ofert jest uzasadnione.
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 30200000 Computeranlagen und Zubehör
5. Los
Los: LOT-0005
Titel: AD/ZP/17/26 „Dostawa fabrycznie nowego drobnego sprzętu komputerowego dla Politechniki Poznańskiej” PAKIET I
Beschreibung: PAKIET I - Fabrycznie nowy drobny sprzęt komputerowy
Interne Kennung: AD/ZP/17/26 „Dostawa fabrycznie nowego drobnego sprzętu komputerowego dla Politechniki Poznańskiej” PAKIET I
Optionen:
Beschreibung der Optionen: 1. Zgodnie z art. 441 ust. 1 ustawy Prawo zamówień publicznych Zamawiający przy dostawie przedmiotu zamówienia przewiduje skorzystanie z prawa opcji: 1) W ramach realizacji zamówienia Zamawiający zobowiązuje się do zakupu całości sprzętu określonego jako zamówienie podstawowe w Opisie przedmiotu zamówienia, który stanowi załącznik do SWZ. 2) Zamówienie objęte prawem opcji określone jest w Opisie przedmiotu zamówienia, który stanowi załącznik do SWZ (zamówienie opcjonalne). 3) W ramach zamówienia objętego prawem opcji Zamawiający może zamówić w wybranej ilości wybrany przez siebie sprzęt spośród sprzętu określonego jako zamówienie opcjonalne w Opisie przedmiotu zamówienia, który stanowi załącznik do SWZ. 4) Z prawa opcji Zamawiający będzie korzystał w terminie 150 dni kalendarzowych od dnia podpisania umowy. 5) Z prawa opcji Zamawiający będzie korzystał w zależności od jego potrzeb w formie złożenia maksymalnie dwóch zbiorczych zamówień określonych przez Zamawiającego. 6) Realizacja zamówienia objętego prawem opcji jest wyłącznie uprawnieniem Zamawiającego. W przypadku nie skorzystania przez Zamawiającego z prawa opcji Wykonawca nie będzie wnosił żadnych roszczeń z tego tytułu. Zapłata zostanie dokonana za faktycznie dokonaną dostawę.
Los: LOT-0006
Titel: AD/ZP/17/26 „Dostawa fabrycznie nowego drobnego sprzętu komputerowego dla Politechniki Poznańskiej” PAKIET II
Beschreibung: PAKIET II - Fabrycznie nowy drobny sprzęt komputerowy
Interne Kennung: AD/ZP/17/26 „Dostawa fabrycznie nowego drobnego sprzętu komputerowego dla Politechniki Poznańskiej” PAKIET II