171722-2025 - Wettbewerb
Dänemark – Reinigungsdienste – Udbud af rengøring, vinduespolering og måtteservice - Lyngby-Taarbæk Forsyning 2025 - Prækvalifikation
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelUdbud af rengøring, vinduespolering og måtteservice - Lyngby-Taarbæk Forsyning 2025 - Prækvalifikation
BeschreibungUdbudsopgavenServicemægleren A/S har glæden af at bistå Lyngby-Taarbæk Forsyning med udbud af rengøring, vinduespolering og måtteservice på dennes adresser beliggende i den nordlige del af Hovedstadsområdet:Hjortekærbakken 12, 2800 Kongens LyngbyFirskovvej 9, 2800 Kongens LyngbyFirskovvej 38, 2800 Kongens LyngbyCentrifugevej 366, 2800 Kongens LyngbyOpgaven omfatter omtrent 2.500 m2 dagligt arbejds-gennemsnitligt rengøringsareal. Opgaven vedrører udførelse af hovedsageligt programmeret rengøring, samt vinduespolering og måtteservice på kontorområder, administrative arealer og de dertilhørende faciliteter.
Interne Kennung251863722
VerfahrensartNichtoffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zentrale Elemente des VerfahrensUdbuddet gennemføres som et begrænset udbud efter udbudsloven.Udbuddet er opdelt i en prækvalifikationsfase og en tilbudsfase. Der forventes at blive prækvalificeret fem (5) ansøgere.Udbudsprocessen gennemføres af Servicemægleren A/S (CVR: 18619385) som rådgiver for Lyngby-Taarbæk Forsyning, jf. beskrivelsen af udbuddet.Opgaven er ikke opdelt i delaftaler.Ordregiver har undladt at opdele opgaven i delaftaler, grundet opgavens begrænsede økonomiske og volumenmæssige omfang. Ordregiver ser desuden flere positive synergimæssige og styringsmæssige effekter ved, at det er en leverandøren, der håndterer den samlede opgave for Ordregiver, hvorfor det er optimalt, at opgaven udbydes som én samlet opgave.
Zweck
Art des AuftragsDienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90910000 Reinigungsdienste
Zusätzliche Einstufung (cpv): 39532000 Matten, 90911100 Reinigung von Unterkünften, 90911300 Fensterreinigung
5. Los
LosLOT-0000
Optionen
Beschreibung der OptionenOrdregiver har mulighed for at aktivere de i bilag B anførte optioner. Disse dækker ekstra timepriser, der kan anvendes til ekstraarbejde, ad hoc-opgaver/akutte opgaver.