172001-2026 - Wettbewerb
Polen – Anlegen von Rasen – Koszenie trawników, poboczy i rowów przydrożnych administrowanych przez Rejony Zarządu Dróg Wojewódzkich w Łodzi z podziałem na zadania w 2026 r.
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung - Änderungsbekanntmachung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Koszenie trawników, poboczy i rowów przydrożnych administrowanych przez Rejony Zarządu Dróg Wojewódzkich w Łodzi z podziałem na zadania w 2026 r.
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest koszenie trawników, poboczy i rowów przydrożnych na sieci dróg administrowanych przez Zarząd Dróg Wojewódzkich w Łodzi w roku 2026, polegające na mechanicznym i ręcznym koszeniu roślin na trawnikach, poboczach i rowach przydrożnych oraz miejscach mających zasadniczy wpływ na wizualny wygląd drogi (miejsca parkingowe, zatoki itp.) na pełnej szerokości pasa drogowego, z uprzątnięciem pokosu, wycięciem odrostów wokół drzew i pni oraz samosiewów, koszeniu i oczyszczaniu powierzchni skarp i stożków przy obiektach mostowych wraz z robotami przygotowawczymi, tj. zebraniem wszelkich odpadów z pasa drogowego oraz wywiezieniu i zutylizowaniu odpadów (śmieci i pokosu) w sposób zgodny z ustawą o odpadach przed wykonaniem koszenia. Zamówienie podzielone zostało na 5 części -zadań.
Interne Kennung: DZ.2611.8.2026
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zentrale Elemente des Verfahrens: 1. Zamawiający będzie stosował procedurę, o której mowa w art. 139 ust. 1 ustawy Pzp (tj. tzw. procedurę odwróconą). W pierwszej kolejności Zamawiający dokonana badania i oceny ofert, a następnie dokona kwalifikacji podmiotowej Wykonawcy, którego oferta została najwyżej oceniona, w zakresie braku podstaw wykluczenia oraz spełniania warunków udziału w postępowaniu. 2. Na podstawie art. 95 Ustawy PZP Zamawiający wymaga, aby Wykonawca/Podwykonawca zatrudniał na podstawie stosunku pracy osoby wykonujące czynności w zakresie realizacji zamówienia, jeżeli wykonanie tych czynności polega na wykonywaniu pracy w sposób określony w art. 22 § 1 Ustawy z dnia 26 czerwca 1974r. – Kodeks Pracy tj. zatrudniał osoby wykonujące czynności w trakcie realizacji zamówienia pełniące w szczególności funkcje:  koordynatora tj. 1 osoba działająca z upoważnienia i w imieniu Wykonawcy, z którą Zamawiający uzgadnia terminy i zakres wykonywania prac, potwierdzająca składane rozliczenia ilościowo-wartościowe, przyjmująca zgłoszenia i interwencje od Zamawiającego dotyczące wykonywanych robót;  robotników i operatorów sprzętu mechanicznego – wykonujących bezpośrednie działania w zakresie koszenia 3. Zgodnie z art. 257 pkt. 1 Pzp Zamawiający przewiduje możliwość unieważnienia przedmiotowego postępowania, jeżeli środki, które Zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia, nie zostały mu przyznane. 4. Komunikacja między zamawiającym a wykonawcami odbywa się wyłącznie przy użyciu środków komunikacji elektronicznej zgodnie z art. 61 ustawy, za pośrednictwem elektronicznej platformy zakupowej (dalej: „Platforma”) pod adresem: https://zdwlodz.eb2b.com.pl/open-preview-auction.html/502730, która spełnia wymagania opisane w art. 64 ustawy. 5. Wykonawca zamierzający wziąć udział w niniejszym postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego, musi posiadać konto na Platformie Zakupowej. Zarejestrowanie i utrzymywanie konta na Platformie Zakupowej oraz korzystanie z Platformy jest bezpłatne. 6. Wykonawca, którego oferta zostanie uznana za najkorzystniejszą, zobowiązany jest do wniesienia zabezpieczenia należytego wykonania umowy w wysokości 5 % wartości zamówienia. 7. Wykonawcy występujący wspólnie przed zawarciem umowy o zamówienie zobowiązani są do złożenia umowy regulującej ich współpracę w związku z realizacja zamówienia. 8. Wykonawca zobowiązany jest do zawarcia umowy zgodnej ze wzorem załączonym do SWZ. 9. Przewiduje się zmiany umowy opisane w par. 10 wzoru umowy. 10. Wykonawca może złożyć ofertę na każde z pięciu zadań (części). 11. Zamawiający wymaga, aby zamówienie podstawowe było realizowane sukcesywnie, od daty zawarcia umowy do dnia 20.12.2026 r. Realizacja zamówienia w opcji do dnia 30.06.2027 r. Zlecane usługi nie mają charakteru usług wykonywanych w sposób ciągły. Realizacja części usług ma charakter cykliczny powtarzany z zadaną krotnością cykli w ciągu trwania umowy. Stąd wymóg obowiązywania umowy do określonej daty. 12. Wykonawca będzie związany ofertą przez okres 90 dni, tj. do dnia 21.06.2026 r.
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 77314100 Anlegen von Rasen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 77312000 Unkrautjäten, 90512000 Transport von Haushaltsabfällen
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Koszenie trawników, poboczy i rowów przydrożnych administrowanych przez Rejon Dróg Wojewódzkich w Poddębicach
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest koszenie trawników, poboczy i rowów przydrożnych na sieci dróg administrowanych przez Zarząd Dróg Wojewódzkich w Łodzi w roku 2026, polegające na mechanicznym i ręcznym koszeniu roślin na trawnikach, poboczach i rowach przydrożnych oraz miejscach mających zasadniczy wpływ na wizualny wygląd drogi (miejsca parkingowe, zatoki itp.) na pełnej szerokości pasa drogowego, z uprzątnięciem pokosu, wycięciem odrostów wokół drzew i pni oraz samosiewów, koszeniu i oczyszczaniu powierzchni skarp i stożków przy obiektach mostowych wraz z robotami przygotowawczymi, tj. zebraniem wszelkich odpadów z pasa drogowego oraz wywiezieniu i zutylizowaniu odpadów (śmieci i pokosu) w sposób zgodny z ustawą o odpadach przed wykonaniem koszenia.
Interne Kennung: DZ.2611.8.2026 zadanie 1
Optionen:
Beschreibung der Optionen: Zamawiający na podstawie art. 411 ust. 1 Prawa zamówień publicznych przewiduje prawo opcji. Zamawiający przewiduje prawo opcji dla zadań 1 – 5. Opcja obejmuje zakres wskazany w Formularzu wyceny ofertowej dla zamówienia opcjonalnego w zakresie danego zadania. Realizacja opcji będzie następowała wyłącznie w przypadku złożenia przez Zamawiającego pisemnego oświadczenia woli o realizacji opcjonalnej części zamówienia. Prawo opcji uruchamiane jest w przypadku zwiększenia zakresu usługi oraz w związku z przejęciem dodatkowych odcinków dróg w 2026 r. zgodnie z ustawą z dnia 21 marca 1985 r. o drogach publicznych „gdy odcinek drogi krajowej zastąpiony nowo wybudowanym odcinkiem drogi z chwilą oddania go do użytkowania zostaje pozbawiony dotychczasowej kategorii i zaliczony do kategorii drogi wojewódzkiej”. Uruchomienie prawa opcji nastąpi po wyczerpaniu ilości zamówienia podstawowego dla poszczególnych pozycji lub po upływie terminu realizacji zamówienia podstawowego, natomiast dla pozycji nie uwzględnionych w zamówieniu podstawowym prawo opcji może zostać uruchomione od dnia zawarcia umowy. Zamawiający zastrzega, iż ceny jednostkowe w opcji będą takie same jak ceny jednostkowe w zamówieniu podstawowym - dotyczy tych samych pozycji tj. uwzględnionych w zamówieniu podstawowym i w opcji. Zaoferowanie przez Wykonawcę w Formularzu wyceny ofertowej (FWO) ceny jednostkowej w opcji innej niż cena jednostkowa w zamówieniu podstawowym, skutkowało będzie odrzuceniem takiej oferty na podstawie art. 226 ust. 1 pkt 5) ustawy Pzp, gdyż jej treść jest niezgodna z warunkami zamówienia Zakończenie opcji nastąpi z dniem 30.06.2027 r. lub z dniem zrealizowania zakresu rzeczowego opcji, w zależności co nastąpi wcześniej.
Los: LOT-0002
Titel: Koszenie trawników, poboczy i rowów przydrożnych administrowanych przez Rejon Dróg Wojewódzkich w Łowiczu
Interne Kennung: DZ.2611.8.2026 zadanie 2
Los: LOT-0003
Titel: Koszenie trawników, poboczy i rowów przydrożnych administrowanych przez Rejon Dróg Wojewódzkich w Piotrkowie Trybunalskim
Interne Kennung: DZ.2611.8.2026 zadanie 3
Los: LOT-0004
Titel: Koszenie trawników, poboczy i rowów przydrożnych administrowanych przez Rejon Dróg Wojewódzkich w Bełchatowie
Interne Kennung: DZ.2611.8.2026 zadanie 4
Los: LOT-0005
Titel: Koszenie trawników, poboczy i rowów przydrożnych administrowanych przez Rejon Dróg Wojewódzkich w Sieradzu
Interne Kennung: DZ.2611.8.2026 zadanie 5