2. Verfahren
Verfahren
Titel: Dostawa i montaż magazynów energii dla mieszkańców Gminy Wojnicz
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest zaprojektowanie, dostawa, montaż i uruchomienie 38 szt. instalacji systemów magazynowania energii elektrycznej na potrzeby 38 obiektów mieszkalnych na terenie Gminy Wojnicz, wyposażonych uprzednio w instalacje OZE (instalacje fotowoltaiczne). Właścicielami tych obiektów są mieszkańcy Gminy Wojnicz, nieprowadzący w nich działalności gospodarczej. Celem zamówienia jest zapewnienie akumulowania (magazynowania) energii elektrycznej wytwarzanej przez obecnie istniejące instalacje OZE w systemach magazynowania energii elektrycznej. Wykonanie zamówienia ma zapewnić Zamawiającemu możliwość osiągnięcia wskaźnika rezultatu Projektu: Ilość zmagazynowanej energii w magazynie energii (ilość energii dostarczona do magazynu) elektrycznej - 76,118 MWh/rok. Do wykonania zamówienia Wykonawca wykorzysta fabrycznie nowe magazyny energii elektrycznej, spełniające wymagania określone w tabeli w pkt. 6.1.2.2 PFU, zapewniające możliwość wdrożenia dedykowanego systemu informatycznego, opisanego poniżej w pkt 10. Wykaz obiektów, w których ma dojść do wykonania instalacji magazynów energii elektrycznej, został zawarty w Tabeli nr 2 Programu Funkcjonalno-Użytkowego (dalej jako „PFU”), stanowiącym załącznik do SWZ. Na zasadach określonych w projekcie Umowy zawartej z Wykonawcą (załącznik nr 2 do SWZ), może dojść do zmiany lokalizacji obiektów mieszkalnych, w których ma dojść do wykonania instalacji magazynów energii elektrycznej. Wykonawca może powierzyć wykonanie części zamówienia Podwykonawcy. W takim przypadku, Zamawiający żąda wskazania przez Wykonawcę w ofercie, części zamówienia, których wykonanie zamierza powierzyć Podwykonawcom, oraz podania nazw ewentualnych Podwykonawców, jeżeli są już znani. Zgodnie z PFU, instalacje magazynów energii elektrycznej będą o pojemności nie mniejszej niż 6 kWh (12 szt.) oraz o pojemności nie mniejszej 10 kWh (26 szt.). Tak wskazana pojemność magazynów energii elektrycznej jest dostosowana do produkcji energii elektrycznej w istniejących urządzeniach OZE. Zamawiający wymaga, aby 12 sztuk dostarczanych magazynów energii elektrycznej o pojemności nie mniejszej niż 6 kWh pochodziło od tego samego producenta i było tego samego modelu. Zamawiający wymaga, aby 26 sztuk dostarczanych magazynów energii elektrycznej o pojemności nie mniejszej niż 10 kWh pochodziło od tego samego producenta i było tego samego modelu. Celem tego postanowienia jest ograniczenie kosztów eksploatacji oraz obciążeń administracyjnych związanych z eksploatacją przedmiotu zamówienia. Zamawiający wskazuje, że na podstawie umów zawartych z mieszkańcami, uzyskał ich zgodę na prowadzenie działań związanych z zaprojektowaniem, dostawą, montażem i uruchomieniem magazynów energii elektrycznej, niezbędnych do realizacji celów Projektu. Opis przedmiotu zamówienia określa PFU. Zakres przedmiotu zamówienia obejmuje: a) opracowanie kompletnej dokumentacji projektowej, niezbędnej do wykonania dostawy, montażu i uruchomienia magazynów energii elektrycznej. Dokumentacja projektowa sporządzona przez Wykonawcę musi przewidywać taki zakres wykonywanych prac, aby prawidłowo – zgodnie z mającymi zastosowanie przepisami prawa oraz zasadami wiedzy technicznej – możliwe było: wykonanie dostawy oraz wykonanie montażu magazynów energii elektrycznej na każdej z nieruchomości, ich podłączenie do istniejącej instalacji fotowoltaicznej, uruchomienie magazynów energii elektrycznej oraz zagwarantowanie ich prawidłowego i bezpiecznego działania i eksploatacji w powiązaniu z istniejącą instalacją fotowoltaiczną. Dokumentacja projektowa musi uwzględniać właściwości każdego z obiektów mieszkalnych, wymienionych w Tabeli nr 2 PFU. Zgodnie ze wzorem Umowy, opracowanie dokumentacji projektowej oraz przekazanie jej Zamawiającemu w celu przeprowadzenia odbioru nastąpi nie później niż do dnia 28 lutego 2026 r. Przed przystąpieniem do opracowania dokumentacji projektowej Wykonawca zobowiązany jest do: - wykonania na własny koszt inwentaryzacji obiektów, którym mają służyć magazyny energii elektrycznej oraz wykonania wszystkich badań i analiz oraz ekspertyz zgodnie z mającymi zastosowania przepisami prawa, niezbędnych do prawidłowego wykonania zamówienia, - dokonania analizy najefektywniejszej lokalizacji magazynów energii zapewniających prawidłowe i bezpieczne działanie, - uzgodnienie z użytkownikiem instalacji magazynu energii elektrycznej jego lokalizacji - zgodnej z obowiązującymi przepisami i normami umożliwiającymi obsługę i serwis instalacji. umożliwiającymi obsługę i serwis instalacji. 10) Obowiązkiem Wykonawcy jest wdrożenie systemu informatycznego dla dostarczanych magazynów energii elektrycznej. System informatyczny musi zapewniać możliwość monitorowania, analizy, wizualizacji, optymalizacji, kontroli i śledzenia wydajności zamontowanych instalacji magazynów energii elektrycznej. Celem wdrożenia systemu informatycznego ma być umożliwienie zwiększenia efektywności energetycznej oraz oszczędności kosztów dla użytkowników tych instalacji. 11) Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia, określa PFU stanowiący załącznik nr 1 do SWZ oraz Projektowane postanowienia umowne - załącznik nr 2 do SWZ. 12) Zamawiający wskazuje, że Wykonawca – sporządzając dokumentację projektową oraz wykonując przedmiot zamówienia – winien uwzględniać wymagania, o których mowa w art. 100 ust. 1 ustawy Pzp. 13) 13) Wykonawca zobowiązany przy wykonywaniu zamówienia do uwzględniania minimalnych wymagań służących zapewnieniu dostępności osobom ze szczególnymi potrzebami, o których mowa w przepisach ustawy z dnia 19 lipca 2019 r. o zapewnieniu dostępności osobom ze szczególnymi potrzebami (Dz. U. z 2024 r. poz. 1411).
Interne Kennung: FZP.271.2.15.2025
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zentrale Elemente des Verfahrens: Na wykonaną dokumentację projektową Wykonawca udziela gwarancji na okres od dnia jej odbioru do dnia upływu gwarancji na roboty montażowe lub gwarancji na urządzenia (inne niż magazyny energii) oraz armaturę (w zależności od tego, termin której gwarancji upływa później). Gwarancja dotyczy w szczególności odpowiedzialności za wady ukryte oraz jakości opracowanej dokumentacji. Wykonawca gwarantuje tym samym, że w przypadku gdy po odbiorze dokumentacji ujawnią wady dokumentacji projektowej, zostaną one niezwłocznie naprawione. Wadą będzie w szczególności taka cecha dokumentacji, która doprowadziła do wady w sposobie wykonania części lub całości przedmiotu zamówienia. Koszty usunięcia wad dokumentacji projektowej poniesie Wykonawca. Gwarancja na roboty montażowe. Wykonawca udzieli gwarancji na roboty związane z dostawą, instalacją, montażem i uruchomieniem instalacji magazynów energii elektrycznej (w tym roboty ingerujące w budynek lub nieruchomość Użytkownika) na okres minimum 5 lat, liczonych od dnia podpisania przez Zamawiającego (bez uwag) protokołu odbioru końcowego. Gwarancja na urządzenia (inne niż magazyn energii) oraz armaturę. Wykonawca udzieli gwarancji na urządzenia (inne niż magazyn energii) oraz armaturę na okres minimum 5 lat, liczonych od dnia podpisania przez Zamawiającego (bez uwag) protokołu odbioru końcowego. Gwarancja na magazyny energii. Zgodnie z PFU, Wykonawca zapewni, że magazyny energii elektrycznej wykorzystane do wykonania przedmiotu zamówienia będą objęte gwarancją producenta 10-letnią, obejmującą nie mniej niż 6000 tysięcy cykli ładowania i rozładowywania. Zamawiający wskazuje, że udzielona gwarancja ma obejmować okres 10 lat lub do wykonania nie mniej niż 6000 tysięcy cykli ładowania i rozładowywania, w zależności od tego, które z tych zdarzeń nastąpi wcześniej. Wykonawca ma obowiązek wykorzystać do wykonania zamówienia magazyny energii elektrycznej posiadającą nie krótszą gwarancją producenta, niż 10-letnia, liczoną od dnia pierwszego uruchomienia. Zamawiający nie zaakceptuje gwarancji opatrzonej zastrzeżeniami producenta, na mocy których okres gwarancji płynie od momentu wydania magazynów energii elektrycznej dystrybutorowi, wprowadzenia ich do obrotu lub innymi podobnymi zastrzeżeniami ograniczającymi czas gwarancji, z którego może skorzystać Zamawiający, działający na rzecz Użytkowników. Rękojmia. Rękojmia za wady fizyczne i prawne na materiały, urządzenia oraz wszelkie prace, w tym dokumentację projektową oraz roboty związane z dostawą, instalacją i uruchomieniem instalacji magazynów energii elektrycznej wykonane w ramach realizacji przedmiotu zamówienia, udzielona jest na okres 60 miesięcy od dnia podpisania protokołu odbioru końcowego zamówienia „bez uwag”. Ubezpieczenie. Zamawiający wymaga od Wykonawcy ubezpieczenia zgodnie z warunkami określonymi przez Zamawiającego w § 26 Projektu umowy. Udzielanie zaliczek. Zamawiający nie przewiduje udzielenia zaliczki. Zamawiający wymaga złożenia do upływu terminu składania ofert przez Wykonawcę następujących przedmiotowych środków dowodowych: a) dla magazynów energii elektrycznej o pojemności nie mniejszej niż 6 kWh – Zamawiający wymaga złożenia karty katalogowej pochodzącej od producenta magazynu energii elektrycznej, potwierdzającej, że magazyny te spełniają wszystkie parametry techniczne, przedstawione w tabeli w pkt. 6.1.2.2 PFU (załącznik nr 1 do SWZ) parametry techniczne urządzeń. Na karcie katalogowej muszą być uwidocznione parametry, pozwalające na jednoznaczne potwierdzenie, że magazyny spełniają wymagania Zamawiającego. Jeżeli karta katalogowa składana przez Wykonawcę dotyczy więcej niż jednego modelu magazynu energii, obowiązkiem Wykonawcy jest jednoznaczne wskazanie, który z modeli jest tym, który zamierza wykorzystać do wykonania przedmiotu zamówienia. b) dla magazynów energii elektrycznej o pojemności nie mniejszej niż 10 kWh – Zamawiający wymaga złożenia karty katalogowej pochodzącej od producenta magazynu energii elektrycznej, potwierdzającej, że magazyny te spełniają wszystkie parametry techniczne, przedstawione w tabeli w pkt. 6.1.2.2 PFU (załącznik nr 1 do SWZ) parametry techniczne urządzeń. Na karcie katalogowej muszą być uwidocznione parametry, pozwalające na jednoznaczne potwierdzenie, że magazyny spełniają wymagania Zamawiającego. Jeżeli karta katalogowa składana przez Wykonawcę dotyczy więcej niż jednego modelu magazynu energii, obowiązkiem Wykonawcy jest jednoznaczne wskazanie, który z modeli jest tym, który zamierza wykorzystać do wykonania przedmiotu zamówienia. c) Dla wszystkich magazynów energii elektrycznej – Zamawiający wymaga złożenia dokumentów pochodzących od producenta (producentów) magazynów energii elektrycznej potwierdzających spełnianie warunków w zakresie gwarancji. Z przedstawianych dokumentów musi wynikać, że magazyny energii elektrycznej są objęte gwarancją spełniającą wymagania określone w Rozdziale 4 pkt 19 SWZ. Wykonawca ma obowiązek złożyć przedmiotowe środki dowodowe w tej samej formie co ofertę. Zamawiający może żądać od wykonawców wyjaśnień dotyczących treści przedmiotowych środków dowodowych. Jeżeli Wykonawca nie złożył przedmiotowych środków dowodowych lub złożone przedmiotowe środki dowodowe są niekompletne, Zamawiający wzywa do ich złożenia lub uzupełnienia w wyznaczonym terminie. Regulacja ta nie znajduje zastosowania, jeżeli przedmiotowy środek dowodowy służy potwierdzeniu zgodności z cechami lub kryteriami określonymi w opisie kryteriów oceny ofert lub, pomimo złożenia przedmiotowego środka dowodowego, oferta podlega odrzuceniu albo zachodzą przesłanki unieważnienia postępowania. Przedmiotowe środki dowodowe sporządzone w języku obcym muszą być złożone wraz z tłumaczeniem na język polski, poświadczonym przez Wykonawcę.
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 31422000 Batteriesätze
Zusätzliche Einstufung (cpv): 31440000 Batterien, 31430000 Elektrische Akkumulatoren, 31400000 Akkumulatoren und Batterien, 31000000 Elektrische Maschinen, Geräte, Ausstattung und Verbrauchsartikel; Beleuchtung, 31680000 Elektrische Bedarfsartikel und Zubehör, 31700000 Elektronischer, elektromechanischer und elektrotechnischer Bedarf, 31600000 Elektrische Ausrüstung, 31200000 Elektrizitätsverteilungs- und -schalteinrichtungen, 45300000 Bauinstallationsarbeiten, 45310000 Installation von elektrischen Leitungen, 45315700 Installation von Schaltanlagen, 45311100 Installation von elektrischen Kabeln, 45315100 Elektrotechnikinstallation, 45315300 Stromversorgungsanlagen, 45315600 Niederspannungsarbeiten, 71320000 Planungsleistungen im Bauwesen, 71321000 Technische Planungsleistungen für maschinen- und elektrotechnische Gebäudeanlagen, 71323100 Planung von Stromversorgungssystemen, 71326000 Nebendienstleistungen im Bauwesen, 71334000 Dienstleistungen im Bereich Maschinenbau und Elektrotechnik
5. Los
Los: LOT-0001