172202-2026 - Wettbewerb
Polen – Ausrüstung für Sicherheitszwecke, Brandbekämpfung, Polizei und Verteidigung – W/19/2026 DOSTAWA POCHŁANIACZY PT-1
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelW/19/2026 DOSTAWA POCHŁANIACZY PT-1
Beschreibung1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa pochłaniaczy PT-1 w ilości 500 szt. w tym zam. podstawowe w ilości 200szt., zam. opcjonalne w ilości 300 szt. 2. Wymogi oraz szczegółowy opis przedmiotu zamówienia wyszczególniono w załączniku nr 1 do Specyfikacji Warunków Zamówienia, którą Zamawiający przekaże zaproszonym do składania ofert Wykonawcom, którzy spełniają warunki określone w ogłoszeniu. 3. Zamawiający przewiduje prawo opcji w przedmiotowym postępowaniu. Zamawiający przedstawi ilości, z których skorzysta w ramach prawa opcji w terminie 90 dni od daty zawarcia umowy. Skorzystanie przez Zamawiającego z prawa opcji zostanie uruchomione poprzez wysłanie do Wykonawcy stosownego zawiadomienia w formie pisemnej lub dokumentowej. Wykonawcy nie przysługuje wobec Zamawiającego roszczenie o realizację dostaw opcjonalnych. 4. Zamawiający nie dopuszcza możliwość składania ofert częściowych. 5. Zamawiający wymaga, aby zamówienie zostało zrealizowane w terminie: •zamówienie podstawowe: ilość dni kalendarzowych wynikających z oferty najkorzystniejszej, jednak nie później niż do dnia 30.10.2026 r. (w zależności od tego, który z w/w terminów upłynie wcześniej). •zamówienie opcjonalne: do dnia 30.10.2026 r. 6. Zamawiający przewiduje możliwość unieważnienia postępowania na podstawie art. 257 ustawy Prawo zamówień publicznych w sytuacji, gdy środki publiczne, które zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia nie zostaną mu przyznane, częściowego ograniczenia lub całkowitego anulowania zamówienia w przypadku zmian w budżecie Ministerstwa Obrony Narodowej (projekcie planu finansowego, o którym mowa w § 5 ust. 8 decyzji nr 118/MON Ministra Obrony Narodowej w sprawie zasad opracowywania i realizacji centralnych planów rzeczowych (Dz. Urz. Min. Obr. Nar. poz. 190) skutkujących ograniczeniami wydatków w danym roku budżetowym.
Interne KennungW/19/2026
VerfahrensartNichtoffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zentrale Elemente des VerfahrensWykonawcy mogą wspólnie ubiegać się o udzielenie zamówienia w oparciu o treść art. 58 ustawy Pzp. 1. W przypadku Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia publicznego: 1.1. warunek określony w części 2.1.6 niniejszego ogłoszenia (podstawy wykluczenia), winien spełniać każdy z Wykonawców samodzielnie; 1.2. warunek określony w części 5.1.9. (kryteria kwalifikacji "Referencje dotyczące określonych dostaw") zostanie spełniony, jeżeli spełniają go łącznie Wykonawcy wspólnie ubiegający się o zamówienie. 1.3. Zgodnie z art. 117 ust. 4 PZP Wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia dołączą do wniosku o dopuszczenie do udziału w postępowaniu oświadczenie, z którego wynika, które dostawy wykonają poszczególni Wykonawcy. 2. W przypadku wspólnego ubiegania się o zamówienie przez Wykonawców oświadczenie o spełnianiu warunków udziału w postępowaniu (załącznik nr 1 do wniosku), oświadczenie o braku podstaw do wykluczenia (załącznik nr 2 i 3 do wniosku) oraz oświadczenie dotyczące art. 13 RODO (załącznik nr 4 do wniosku) oraz oświadczenie o przynależności do tej samej grupy kapitałowej (załącznik nr 5 do wniosku) składa każdy z Wykonawców wspólnie ubiegających się o zamówienie. 3.Oświadczenia te mają potwierdzać spełnienie warunków udziału w postępowaniu, brak podstaw do wykluczenia w zakresie, w którym każdy z wykonawców wykazuje spełnienie warunków udziału w postępowaniu, brak podstaw wykluczenia. 4. Wniosek o dopuszczenie do udziału w postępowaniu musi być podpisany w taki sposób, by prawnie zobowiązywał wszystkich wykonawców występujących wspólnie. 5. Wszelka korespondencja oraz rozliczenia dokonywane będą wyłącznie z podmiotem występującym jako reprezentant pozostałych. 6. Wykonawcy ustanawiają pełnomocnika do reprezentowania ich w postępowaniu albo reprezentowania w postępowaniu i zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego; do wniosku/oferty należy dołączyć pełnomocnictwo podpisane przez uprawnionych przedstawicieli pozostałych Wykonawców, upoważniające jednego z Wykonawców do reprezentowania pozostałych (oryginał). 7. Wykonawca, który polega na zdolnościach lub sytuacji podmiotów udostępniających zasoby, składa wraz z wnioskiem o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, zobowiązanie podmiotu udostępniającego zasoby do oddania mu do dyspozycji niezbędnych zasobów na potrzeby realizacji zamówienia lub inny podmiotowy środek dowodowy potwierdzający, że Wykonawca realizując zamówienie, będzie dysponował niezbędnymi zasobami tych podmiotów (art. 118 ust. 3). 8. Zobowiązanie podmiotu udostępniającego zasoby, o którym mowa w pkt. 7., potwierdza, że stosunek łączący Wykonawcę z podmiotami udostępniającymi zasoby gwarantuje rzeczywisty dostęp do tych zasobów oraz określa, w szczególności: 1) zakres dostępnych Wykonawcy zasobów podmiotu udostępniającego zasoby; 2) sposób i okres udostępnienia Wykonawcy i wykorzystania przez niego zasobów podmiotu udostępniającego te zasoby przy wykonywaniu zamówienia; 3) czy i w jakim zakresie podmiot udostępniający zasoby, na zdolnościach którego Wykonawca polega w odniesieniu do warunków udziału w postępowaniu dotyczących wykształcenia, kwalifikacji zawodowych lub doświadczenia realizuje dostawy, których wskazane zdolności dotyczą. 9. Jeżeli zdolności techniczne lub zawodowe, podmiotu udostępniającego zasoby nie potwierdzają spełniania przez Wykonawcę warunków udziału w postępowaniu lub zachodzą wobec tego podmiotu podstawy wykluczenia, Zamawiający żąda, aby Wykonawca w terminie określonym przez Zamawiającego zastąpił ten podmiot innym podmiotem lub podmiotami albo wykazał, że samodzielnie spełnia warunki udziału w postępowaniu. 10. Wykonawca nie może, po upływie terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, powoływać się na zdolności lub sytuację podmiotów udostępniających zasoby, jeżeli na etapie składania wniosków nie polegał on w danym zakresie na zdolnościach lub sytuacji podmiotów udostępniających zasoby. 11. Zamawiający ocenia, czy udostępniane Wykonawcy przez podmioty udostępniające zasoby zdolności techniczne lub zawodowe pozwalają na wykazanie przez Wykonawcę spełnienie warunków udziału w postępowaniu, a także bada, czy nie zachodzą wobec tego podmiotu podstawy wykluczenia, które zostały przewidziane względem Wykonawcy. 12. Zamawiający żąda od Wykonawcy, który polega na zdolnościach technicznych lub zawodowych innych podmiotów na zasadach określonych w art. 118 ustawy Pzp przedstawienia w odniesieniu do tych podmiotów podmiotowych środków dowodowych wskazanych w sekcji 2.1.6 niniejszego ogłoszenia.
Zweck
Art des AuftragsLieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 35000000 Ausrüstung für Sicherheitszwecke, Brandbekämpfung, Polizei und Verteidigung
5. Los
LosLOT-0001
TitelDOSTAWA POCHŁANIACZY PT-1
Beschreibung1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa pochłaniaczy PT-1 w ilości 500 szt. w tym zam. podstawowe w ilości 200 szt., zam. opcjonalne w ilości 300 szt. 2. Wymogi oraz szczegółowy opis przedmiotu zamówienia wyszczególniono w załączniku nr 1 do Specyfikacji Warunków Zamówienia, którą Zamawiający przekaże zaproszonym do składania ofert Wykonawcom, którzy spełniają warunki określone w ogłoszeniu. 3. Zamawiający przewiduje prawo opcji w przedmiotowym postępowaniu. Zamawiający przedstawi ilości, z których skorzysta w ramach prawa opcji w terminie 90 dni od daty zawarcia umowy. Skorzystanie przez Zamawiającego z prawa opcji zostanie uruchomione poprzez wysłanie do Wykonawcy stosownego zawiadomienia w formie pisemnej lub dokumentowej. Wykonawcy nie przysługuje wobec Zamawiającego roszczenie o realizację dostaw opcjonalnych. 4. Zamawiający nie dopuszcza możliwość składania ofert częściowych. 5. Zamawiający wymaga, aby zamówienie zostało zrealizowane w terminie: •zamówienie podstawowe: ilość dni kalendarzowych wynikających z oferty najkorzystniejszej, jednak nie później niż do dnia 30.10.2026 r. (w zależności od tego, który z w/w terminów upłynie wcześniej). •zamówienie opcjonalne: do dnia 30.10.2026 r. 6. Zamawiający przewiduje możliwość unieważnienia postępowania na podstawie art. 257 ustawy Prawo zamówień publicznych w sytuacji, gdy środki publiczne, które zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia nie zostaną mu przyznane, częściowego ograniczenia lub całkowitego anulowania zamówienia w przypadku zmian w budżecie Ministerstwa Obrony Narodowej (projekcie planu finansowego, o którym mowa w § 5 ust. 8 decyzji nr 118/MON Ministra Obrony Narodowej w sprawie zasad opracowywania i realizacji centralnych planów rzeczowych (Dz. Urz. Min. Obr. Nar. poz. 190) skutkujących ograniczeniami wydatków w danym roku budżetowym.
Optionen
Beschreibung der OptionenZamawiający przewiduje prawo opcji w przedmiotowym postępowaniu. Zamawiający przedstawi ilości, z których skorzysta w ramach prawa opcji w terminie 90 dni od daty zawarcia umowy. Skorzystanie przez Zamawiającego z prawa opcji zostanie uruchomione poprzez wysłanie do Wykonawcy stosownego zawiadomienia w formie pisemnej lub dokumentowej. Wykonawcy nie przysługuje wobec Zamawiającego roszczenie o realizację dostaw opcjonalnych. Wymogi oraz szczegółowy opis przedmiotu zamówienia wyszczególniono w załączniku nr 1 do Specyfikacji Warunków Zamówienia, którą Zamawiający przekaże zaproszonym do składania ofert Wykonawcom, którzy spełniają warunki określone w ogłoszeniu.