See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Wykonanie usług z zakresu urządzania lasu w Nadleśnictwach: Dojlidy, Giżycko, Olecko, Głęboki Bród, Nowogród
Beschreibung: Przedmiot zamówienia to: 1) „Sporządzenie projektu planu urządzenia lasu Nadleśnictwa Dojlidy”; 2) „Sporządzenie projektu planu urządzenia lasu Nadleśnictwa Giżycko”; 3) „Sporządzenie projektu planu urządzenia lasu Nadleśnictwa Olecko”; 4) „Sporządzenie operatu siedliskowego Nadleśnictwa Głęboki Bród”; 5) „Sporządzenie operatu siedliskowego Nadleśnictwa Nowogród”. Szczegółowy opis poszczególnych części zamówienia zawierają załączniki nr: 1.1, 1.2, 1.3, 1.4, 1.5 do Specyfikacji Warunków Zamówienia
Vorherige Bekanntmachung: 688390-2024
Interne Kennung: ZI.270.17.2024
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 77231000 Verwaltung in der Forstwirtschaft
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Sporządzenie projektu planu urządzenia lasu Nadleśnictwa Dojlidy
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest opracowanie projektu Planu Urządzenia Lasu Nadleśnictwa Dojlidy na lata 2027-2036 wraz z prognozą oddziaływania planu na środowisko. Zakres przedmiotu zamówienia: Wykonanie prac urządzania lasu dla nadleśnictwa wg danych: Powierzchnia ogółem 16180 ha, Lasy razem 15769 ha, Grunty zalesione 15003 ha, Grunty niezalesione 384 ha, Grunty związane z gosp. leśną 381 ha Grunty nieleśne 411 ha. Zasięg terytorialny nadleśnictwa obejmuje 964,83 km2. Grunty Nadleśnictwa Dojlidy położone są w centralnej części województwa podlaskiego, w powiatach: Białystok (miasto na prawach powiatu, gmina miasto Białystok) oraz białostockim (gminy: miasto Wasilków, Wasilków obszar wiejski, miasto Choroszcz, Choroszcz obszar wiejski, Juchnowiec Kościelny, Supraśl obszar wiejski, miasto Suraż, Suraż obszar wiejski, Turośń Kościelna, Zabłudów obszar wiejski, Dobrzyniewo Duże). Nadleśnictwo nie posiada księgi wieczystej dla powierzchni ok. 28 ha. Nadleśnictwo posiada 67,3388 ha gruntów we współwłasności. Plan urządzenia lasu sporządza się na dzień 1.01.2027 r. Zastrzega się możliwość zmian (+/-) do 100 ha powierzchni opracowania, która może być wynikiem weryfikacji ewidencji gruntów, obrotu nieruchomościami (zamian, kupna/sprzedaży), przeniesienia lub wygaszenia zarządu w trakcie wykonywania prac urządzeniowych - co jednak pozostanie bez wpływu na wysokość wynagrodzenia. Grunty przeznaczone do zalesienia winny być zgodne z miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego, tylko takie będą ujęte w planie urządzenia lasu.
Los: LOT-0002
Titel: Sporządzenie projektu planu urządzenia lasu Nadleśnictwa Giżycko
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest opracowanie projektu Planu Urządzenia Lasu Nadleśnictwa Giżycko na lata 2027-2036 wraz z prognozą oddziaływania planu urządzenia lasu na środowisko. Zakres przedmiotu zamówienia: Wykonanie prac urządzania lasu dla nadleśnictwa wg danych: Powierzchnia ogółem 25429 ha, Lasy razem 22923 ha, Grunty zalesione 21402 ha, Grunty niezalesione 906 ha, Grunty związane z gosp. leśną 615 ha Grunty nieleśne 2506 ha. Zasięg terytorialny nadleśnictwa obejmuje 1079,43 km2. Grunty Nadleśnictwa Giżycko położone są we wschodniej części województwa warmińsko-mazurskiego, w gminach: Giżycko obszar wiejski, miasto Giżycko, Miłki, Wydminy, Ryn obszar wiejski, miasto Ryn, Kruklanki, Mikołajki, Węgorzewo obszar wiejski, Orzysz obszar wiejski, miasto Orzysz, Stare Juchy, Kętrzyn. Nadleśnictwo posiada 0.4769 ha gruntów we współwłasności. Nadleśnictwo posiada uregulowany stan prawny gruntów - w 100 % powierzchni. Plan urządzenia lasu sporządza się na dzień 1.01.2027 r. Zastrzega się możliwość zmian (+/-) do 100 ha powierzchni opracowania, która może być wynikiem weryfikacji ewidencji gruntów, obrotu nieruchomościami (zamian, kupna/sprzedaży), przeniesienia lub wygaszenia zarządu w trakcie wykonywania prac urządzeniowych - co jednak pozostanie bez wpływu na wysokość wynagrodzenia. Grunty przeznaczone do zalesienia winny być zgodne z miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego, tylko takie będą ujęte w planie urządzenia lasu.
Los: LOT-0003
Titel: Sporządzenie projektu planu urządzenia lasu Nadleśnictwa Olecko
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest opracowanie projektu Planu Urządzenia Lasu Nadleśnictwa Olecko na lata 2027-2036 wraz z prognozą oddziaływania planu urządzenia lasu na środowisko. Zakres przedmiotu zamówienia: Wykonanie prac urządzania lasu dla nadleśnictwa wg danych: Powierzchnia ogółem 20358 ha, Lasy razem 18534 ha, Grunty zalesione 17604 ha, Grunty niezalesione 501 ha, Grunty związane z gosp. leśną 429 ha Grunty nieleśne 1824 ha. Zasięg terytorialny nadleśnictwa obejmuje 1199,82 km2. Nadleśnictwo położone jest we wschodniej części województwa warmińsko-mazurskiego, w powiatach: ełckim (gminy: Ełk obszar wiejski, Stare Juchy, Kalinowo), oleckim (gminy: Olecko obszar wiejski, Olecko miasto, Świętajno, Wieliczki, Kowale Oleckie), gołdapskim (gminy: Gołdap obszar wiejski, Dubeninki), giżyckim (gmina: Wydminy) oraz w północno-wschodniej części województwa podlaskiego, w powiecie suwalskim (gminy: Bakałarzewo, Filipów, Przerośl). Stan posiadania Nadleśnictwa Olecko jest zgodny w zakresie opisowym i geometrycznym z Powszechną Ewidencją Gruntów i Budynków. Plan urządzenia lasu sporządza się na dzień 1.01.2027 r. Zastrzega się możliwość zmian (+/-) do 100 ha powierzchni opracowania, która może być wynikiem weryfikacji ewidencji gruntów, obrotu nieruchomościami (zamian, kupna/sprzedaży), przeniesienia lub wygaszenia zarządu w trakcie wykonywania prac urządzeniowych - co jednak pozostanie bez wpływu na wysokość wynagrodzenia. Grunty przeznaczone do zalesienia winny być zgodne z miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego, tylko takie będą ujęte w planie urządzenia lasu.
Los: LOT-0004
Titel: Sporządzenie opracowania siedliskowego Nadleśnictwa Głęboki Bród
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest sporządzenie Operatu siedliskowego Nadleśnictwa Głęboki Bród wg stanu na 01.01.2027 r. jako prace przygotowawcze do projektu planu urządzenia lasu. Obiektem prac siedliskowych są grunty będące w zarządzie PGL LP nadleśnictwa Głęboki Bród. Obszar opracowania obejmuje grunty leśne (zalesione i niezalesione) oraz grunty nieleśne (nieużytki), co stanowi powierzchnię ok. 9419 ha, położone w Nadleśnictwie Głęboki Bród o zasięgu administracyjnym 167,32 km2. Zamawiający zastrzega sobie możliwość zmiany (+/-) do 100 ha powierzchni opracowania w trakcie wykonywania przedmiotowych prac, wynikającej ze zmian stanu posiadania nadleśnictwa, co jednak pozostanie bez wpływu na wysokość wynagrodzenia. Zakres prac siedliskowych obejmuje: 1) klasyfikację gleb leśnych (typ, podtyp, odmiana, rodzaj, gatunek), 2) klasyfikację jednostek roślinności: zespół lub zbiorowisko rzeczywiste i potencjalne, typ drzewostanu, 3) identyfikację oraz ocenę stanu ochrony siedliska przyrodniczego również na gruntach nieleśnych administrowanych przez nadleśnictwo, 4) klasyfikację typu siedliskowego lasu (typ, wariant uwilgotnienia, stan), 5) kartografię jednostek siedliskowych (rodzaj siedliska), 6) opracowanie elaboratu siedliskowego. 7) przeprowadzenie szkolenia dla kadry nadleśnictwa z zakresu kartowania zbiorowisk roślinnych, ich znaczenia dla gospodarki leśnej oraz wykorzystania w bieżących pracach nadleśnictwa. Szkolenie będzie podzielone na dwie części: teoretyczną w formie prezentacji multimedialnej i terenową w formie demonstracji zastosowanej metodyki kartowania zbiorowisk roślinnych i siedliskowych typów lasu.
Los: LOT-0005
Titel: Sporządzenie opracowania siedliskowego Nadleśnictwa Nowogród
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest sporządzenie Operatu siedliskowego Nadleśnictwa Nowogród wg stanu na 01.01.2027 r. jako prace przygotowawcze do projektu planu urządzenia lasu. Obiektem prac siedliskowych są grunty będące w zarządzie PGL LP nadleśnictwa Nowogród. Obszar opracowania obejmuje grunty leśne (zalesione i niezalesione) oraz grunty nieleśne (nieużytki), co stanowi powierzchnię ok. 16220 ha, położone w Nadleśnictwie Nowogród o zasięgu administracyjnym 516,02 km2. Zamawiający zastrzega sobie możliwość zmiany (+/-) do 100 ha powierzchni opracowania w trakcie wykonywania przedmiotowych prac, wynikającej ze zmian stanu posiadania nadleśnictwa, co jednak pozostanie bez wpływu ma wysokość Zakres prac siedliskowych obejmuje: 1) klasyfikację gleb leśnych (typ, podtyp, odmiana, rodzaj, gatunek), 2) klasyfikację jednostek roślinności: zespół lub zbiorowisko rzeczywiste i potencjalne, typ drzewostanu, 3) identyfikację oraz ocenę stanu ochrony siedliska przyrodniczego również na gruntach nieleśnych administrowanych przez nadleśnictwo, 4) klasyfikację typu siedliskowego lasu (typ, wariant uwilgotnienia, stan), 5) kartografię jednostek siedliskowych (rodzaj siedliska), 6) opracowanie elaboratu siedliskowego. 7) przeprowadzenie szkolenia dla kadry nadleśnictwa z zakresu kartowania zbiorowisk roślinnych, ich znaczenia dla gospodarki leśnej oraz wykorzystania w bieżących pracach nadleśnictwa. Szkolenie będzie podzielone na dwie części: teoretyczną w formie prezentacji multimedialnej i terenową w formie demonstracji zastosowanej metodyki kartowania zbiorowisk roślinnych i siedliskowych typów lasu.