2. Verfahren
Verfahren
Titel: „Dostarczenie pojemników oraz odbiór i zagospodarowanie niesegregowanych (zmieszanych) odpadów komunalnych wraz z selektywną ich zbiórką z obszaru gminy Dmosin”
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest świadczenie usługi odbioru, transportu i zagospodarowania odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości zamieszkałych oraz z nieruchomości, na których znajdują się domki letniskowe, lub innych nieruchomości wykorzystywanych na cele rekreacyjno – wypoczynkowe na terenie Gminy Dmosin (dalej Gmina) a także odbiór, transport i zagospodarowanie odpadów komunalnych z Mobilnego Punktu Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych zorganizowanego i obsługiwanego przez Wykonawcę. Wykonawca ma obowiązek odebrania wszystkich wystawionych przed posesję/wytworzonych na ww. nieruchomościach odpadów komunalnych. Wykonawca odpowiada za systematyczne odbieranie niesegregowanych (zmieszanych) i selektywnie zbieranych odpadów komunalnych zgodnie z harmonogramem oraz za ich transport i zagospodarowanie w instalacjach przetwarzania odpadów w celu uzyskania poziomów recyklingu, przygotowania do ponownego użycia i odzysku innymi metodami i ograniczenia masy odpadów ulegających biodegradacji przekazywanych do składowania zgodnie z przepisami ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach, przepisami wykonawczymi do ustawy oraz Regulaminem utrzymania czystości i porządku na terenie Gminy. W ramach zagospodarowania odpadów Wykonawca zobowiązany jest do przekazywania odebranych od właścicieli nieruchomości niesegregowanych (zmieszanych) odpadów komunalnych oraz bioodpadów bezpośrednio do przetwarzania/składowania do instalacji komunalnej. Wykonawca zobowiązany jest do przedłożenia umowy z instalacją komunalną na przyjmowanie odebranych od właścicieli nieruchomości objętych przedmiotem umowy niesegregowanych (zmieszanych) odpadów komunalnych oraz bioodpadów stanowiących odpady komunalne. Szacunkowa ilość masy odpadów komunalnych do odebrania w okresie trwania umowy – 1245,30 Mg Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia stanowi załącznik nr 1 do SWZ, pn.: „Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia oraz zasady odbioru i zagospodarowania niesegregowanych (zmieszanych) oraz selektywnych zebranych odpadów komunalnych z terenu Gminy Dmosin” (SOPZ i Zasady). Wykonawca zobowiązuje się do wspierania działań edukacyjnych, bezpośrednio związanych z prawidłowym pozbywaniem się odpadów komunalnych, spójnych z przepisami prawa miejscowego obowiązującego na terenie Gminy Dmosin poprzez: a) przygotowanie w ramach działań edukacyjnych artykułów na stronę internetową Zamawiającego, związanych z właściwą gospodarką odpadami – 1 raz w czasie trwania umowy. b) przygotowanie kolorowych broszur (A4, min. 1 str.) w liczbie nie mniejszej niż 1500 szt. na temat prawidłowej segregacji odpadów przed wrzuceniem do pojemnika, przyczyn, dla których wskazana jest prawidłowa segregacja, błędów, jakie popełniają mieszkańcy, sposobu dalszego postępowania z odpadami odebranymi itp. oraz dostarczenie tych broszur mieszkańcom - 1 raz w czasie trwania umowy.
Vorherige Bekanntmachung: 671451-2024
Interne Kennung: ZP.271.PN.16.2024
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90500000 Dienstleistungen im Zusammenhang mit Siedlungs- und anderen Abfällen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 90513100 Hausmüllbeseitigung, 90510000 Beseitigung und Behandlung von Siedlungsabfällen, 90514000 Recycling von Siedlungsabfällen
5. Los
Los: LOT-0001
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest świadczenie usługi odbioru, transportu i zagospodarowania odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości zamieszkałych oraz z nieruchomości, na których znajdują się domki letniskowe, lub innych nieruchomości wykorzystywanych na cele rekreacyjno – wypoczynkowe na terenie Gminy Dmosin (dalej Gmina) a także odbiór, transport i zagospodarowanie odpadów komunalnych z Mobilnego Punktu Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych zorganizowanego i obsługiwanego przez Wykonawcę. Wykonawca ma obowiązek odebrania wszystkich wystawionych przed posesję/wytworzonych na ww. nieruchomościach odpadów komunalnych. 2. Wykonawca odpowiada za systematyczne odbieranie niesegregowanych (zmieszanych) i selektywnie zbieranych odpadów komunalnych zgodnie z harmonogramem oraz za ich transport i zagospodarowanie w instalacjach przetwarzania odpadów w celu uzyskania poziomów recyklingu, przygotowania do ponownego użycia i odzysku innymi metodami i ograniczenia masy odpadów ulegających biodegradacji przekazywanych do składowania zgodnie z przepisami ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach, przepisami wykonawczymi do ustawy oraz Regulaminem utrzymania czystości i porządku na terenie Gminy. 3. W ramach zagospodarowania odpadów Wykonawca zobowiązany jest do przekazywania odebranych od właścicieli nieruchomości niesegregowanych (zmieszanych) odpadów komunalnych oraz bioodpadów bezpośrednio do przetwarzania/składowania do instalacji komunalnej. 4. Wykonawca zobowiązany jest do przedłożenia umowy z instalacją komunalną na przyjmowanie odebranych od właścicieli nieruchomości objętych przedmiotem umowy niesegregowanych (zmieszanych) odpadów komunalnych oraz bioodpadów stanowiących odpady komunalne. 5. Szacunkowa ilość masy odpadów komunalnych do odebrania w okresie trwania umowy – 1245,30 Mg 2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia stanowi załącznik nr 1 do SWZ, pn.: „Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia oraz zasady odbioru i zagospodarowania niesegregowanych (zmieszanych) oraz selektywnych zebranych odpadów komunalnych z terenu Gminy Dmosin” (SOPZ i Zasady). 3. Wykonawca zobowiązuje się do wspierania działań edukacyjnych, bezpośrednio związanych z prawidłowym pozbywaniem się odpadów komunalnych, spójnych z przepisami prawa miejscowego obowiązującego na terenie Gminy Dmosin poprzez: a) przygotowanie w ramach działań edukacyjnych artykułów na stronę internetową Zamawiającego, związanych z właściwą gospodarką odpadami – 1 raz w czasie trwania umowy. b) przygotowanie kolorowych broszur (A4, min. 1 str.) w liczbie nie mniejszej niż 1500 szt. na temat prawidłowej segregacji odpadów przed wrzuceniem do pojemnika, przyczyn, dla których wskazana jest prawidłowa segregacja, błędów, jakie popełniają mieszkańcy, sposobu dalszego postępowania z odpadami odebranymi itp. oraz dostarczenie tych broszur mieszkańcom - 1 raz w czasie trwania umowy.